MojAndroid

Spoločnosť Samsung začala distribuovať júnovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje cez 60 bezpečnostných chýb, pre vybrané smartfóny. Naďalej tak potvrdzuje, že jeho softvérová podpora sa rok od roku zlepšuje. Portál SamMobile prezradil, ktoré modely sú momentálne aktualizované.

Samsung aktualizuje hlavne skladačky

Ako každý výrobca sa aj Samsung sústredí najprv na prémiové smartfóny a to hlavne tie skladacie. Nezabúda ani na pôvodný Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold2, ktoré vo Veľkej Británii už dostali nový firmvér s označením F700FXXUCJWF1 respektíve F916BXXU3JWE7. V prípade najnovšieho skladacieho modelu Galaxy Z Fold4 je označenie firmvéru F936BXXU3CWE6. V priebehu niekoľkých dní by sa aktualizácia mala rozšíriť do ďalších krajín.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nezabudlo sa ani na minuloročné vlajkové lode Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra, ktorých aktualizácia s júnovou bezpečnostnou záplatou má označenie firmvéru S90xBXXU5CWEA. Nová aktualizácia s verziou firmvéru G990U1UES7EWE3 bola v USA vydaná aj pre Galaxy S21 FE. V prípade jeho predchodcu Galaxy S20 FE (SM-G781B) má verzia firmvéru označenie G781BXXU6HWE6.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung nezabúda ani na strednú triedu. Samsung Galaxy A52 5G (SM-A526U1) dostáva novú bezpečnostnú opravu v USA pod označením firmvéru A526U1UES9EWE1. Nižší model Samsung Galaxy A42 5G (SM-A426U1) zase získal júnovú bezpečnostnú opravu v rámci verzie firmvéru A426U1UES6UEWF3. V nasledujúcich dňoch by sa mali aktualizácie rozšíriť aj do Európy.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Môžete si ju však vyhľadať aj manuálne v nastaveniach. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Rovnako odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizácie u konkurencie

Redmi Note 12 5G nedávno dostal aktualizáciu na Android 13. To isté platí aj pre Nokiu G11. OnePlus 11 a niektoré staršie modely získali verziu používateľskej nadstavby OxygenOS 13.1. Tieto Huawei zariadenia dostanú update s grafickým rozhraním EMUI 13. Na záver ešte zmienime Xiaomi telefóny, ktoré už však nedostanú žiadnu aktualizáciu softvéru.

Náš tip
Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: O vašu priazeň bojuje aj aplikácia Bluelink od Hyundai

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+