MojAndroid

Spoločnosť HMD Global spustila aktualizáciu pre svoj smartfón Nokia G11, ktorý je v súčasnosti jedným z najlacnejších modelov na trhu. Podľa portálu GSMArena by mala aktualizáciu softvéru priniesť smartfónu dlho očakávaný a požadovaný systém Android 13.

Nokia G11 dostáva Android 13 s oneskorením

Nokia G11 je lacným modelom s úplne základným parametrami, takže neprekvapuje, že dostáva aktualizáciu na Android 13 v čase, keď Google predstavil nový systém Android 14. Pre majiteľov tohto smartfónu to je napriek tomu dobrá správa, pretože im prinesie viacero nových funkcií. Aktualizácia softvéru je zatiaľ dostupná v Holandsku a odtiaľ sa rozšíri aj do ďalších štátov EÚ.

Nokia G11 | Zdroj: Nokia

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v Nastaveniach systému. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň  odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. Napríklad bol aktualizovaný tri roky starý vlajkový model Xiaomi Mi 10 na systém Android 13 a MUI 14. Nokia zase pustila aktualizáciu na Android 13 pre modely Nokia G11 a Nokia G21. Spoločnosť Huawei zase aktualizoval vlajkový model Huawei P40 Pro. V hre sú aj ďalší výrobcovia, napríklad OnePlus s ich nadstavbou OxygenOS 13.

Náš tip
TIP na príslušenstvo: Značkový stabilizátor na profesionálnejšie video
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+