MojAndroid

Predstaviteľ spoločnosti Samsung na tohtoročnom veľtrhu MWC 2022 v Barcelone oficiálne potvrdil, že populárna séria Galaxy Note už nebude pokračovať. Informuje o tom portál TheVerge.

S Pen bude patriť modelom s označením Ultra

Poslednými modelmi tejto série boli v roku 2020 smartfóny Samsung Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra. Minulý rok sa žiaden ich nástupca neobjavil a najprv sa špekulovalo, že to súvisí s nedostatkom čipov na trhu kvôli pandémii koronavírusu. Popritom sa však objavili informácie, že sériu Galaxy Note by mali nahradiť skladacie smartfóny Samsung Galaxy Z Fold.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Samsung Galaxy Note 20 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ukončenie séria Galaxy Note teraz oficiálne novinárom potvrdil šéf mobilnej divízie Samsungu Roh Tae-moon. Urobil tak na prebiehajúcom veľtrhu MWC 2020 v Barcelone, ktorého sa zúčastňuje aj naša redakcia. Potvrdil tiež, že duch série Galaxy Note, ktorým je pero S Pen, bude pokračovať v modeloch s označením Ultra. Tým najnovším je Samsung Galaxy S22 Ultra.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Už minuloročný model Samsung Galaxy S21 Ultra mal podporu pera S Pen a jeho tohtoročný nástupca ho má dokonca integrovaný v tele. Pero S Pen je aktívnym stylusom so 4096 úrovňami tlaku a funkciami vzdialeného ovládania smartfónu cez Bluetooth rozhranie. Jeho spojenie so smartfónmi s označením Ultra pravdepodobne tiež znamená, že sa už sa nedočkáme kompaktného modelu s perom S Pen ako bol Samsung Galaxy Note 10.

So sériou Galaxy Note končí aj jedna éra Samsungu

Ukončením série Galaxy Note sa tiež ukončuje aj jedna slávna éra juhokórejskej spoločnosti Samsung. Už prvý model v roku 2011 vzbudil na trhu rozruch svojou veľkosťou, výborným parametrami a inovatívnym perom. Zásadnou bola však až druhá generácia Samsung Galaxy Note 2, kde spoločnosť Samsung plnohodnotnejšie prispôsobila používateľské rozhranie systému ovládaniu perom a jednou rukou na veľkom displeji.

Z pohľadu výbavy bola najnekompromisnejšia 4. generácia Samsung Galaxy Note 4, ktorá obsahovala všetko, čo vtedy smartfón mohol mať. Samsung Galaxy Note 7 bol zase jeden z najväčších neúspechov spoločnosti a kvôli vzplanutiam batérie musel byť kompletne stiahnutý z trhu. Reputáciu sérii potom dokázal napraviť Samsung Galaxy Note 8. Jeho nástupca Samsung Galaxy Note 9 o rok neskôr po prvýkrát integroval do pera S Pen funkcie diaľkového ovládania smartfónu.

Náš tip
OPPO ukázalo na MWC 2022 svoju technológiu 240 W nabíjania
1.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+