MojAndroid

Čínska spoločnosť OPPO nás neprestáva udivovať. Na veľtrhu Mobile World Congress 2022 v Barcelone nám ukázala svoju formu 240 W nabíjania pre smartfóny. SUPERVOOC tak posúva hranice rýchlosti nabíjania.

OPPO prekonáva hranice s 240 W nabíjaním

Hneď na úvod spomenieme, že batéria s kapacitou 4 500 mAh sa nabije doplna už v priebehu deviatich minút. Také niečo sme tu doposiaľ ešte nevideli. Testovacím zariadením je nové OPPO 5G CPE T2, ktoré okrem podpory tohto extrémne rýchleho drôtového nabíjania sa môže pochváliť prevodom 5G na extrémne rýchlu Wi-Fi sieť.

OPPO
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Michal Chabada

Bleskové nabíjanie 150 W SUPERWOOC taktiež integruje technológiu Battery Health Engine. Tá minulý týždeň debutovala v smartfónoch z radu OPPO Find X5. Táto konkrétna technika nabíjania je schopná udržať celkovú kapacitu akumulátora na 80 % jej pôvodnej hodnoty aj po 1 600 nabíjacích cykloch. Ak je to všetko skutočne pravdou, tak ide o úctyhodný výsledok, ktorý by dokázal zmeniť súčasný priemyselný štandard, ktorý činí približne 800 cyklov.

OPPO
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Michal Chabada

OPPO Reno 5Z 5G

Spoločnosť OPPO taktiež predstavila svoje vlajkové rady inteligentných telefónov, vrátane rady Find X5, Find N a OnePlus 10 Pro a rady inovatívnych technológií, ako sú napríklad obrazový NPU MariSilicon X, OPPO Air Glass, OPPO Retractable Camera a mnoho ďalších.

„Navzdory mnohým výzvam, ktorým sme v posledných rokoch čelili, telekomunikačný priemysel stále zaznamenáva pozitívny vývoj a my v OPPO sme svedkami zotrvalého rastu,“ uviedol Billy Zhang, viceprezident pre zahraničný predaj a služby spoločnosti OPPO. „Technológie, ako je 240W bleskové SUPERVOOC nabíjanie, ukazujú naše vedúce postavenie v oblasti inovácií, zatiaľ čo zariadenia, ako je OPPO 5G CPE T2, zdôrazňujú nové smery, ktorými sa naše podnikanie uberá. Prostredníctvom nového hesla našej značky „Inspiration Ahead“ využíva spoločnosť OPPO inovácie a spoluprácu, aby spoločne s našimi partnermi prekonávala výzvy a prinášala používateľom po celom svete inšpiratívne, na človeka zamerané  technologické zážitky.

OPPO
Stánok OPPO na MWC 2022 | Zdroj: Michal Chabada

Firma neustále investuje do výskumu a vývoja. Jej záväzkom je dodávanie tých najlepších možných produktov. OPPO si v roku 2021 udržalo pozíciu štvrtej najväčšej značky smartfónov na svete, a to s medziročným nárastom o 22 percent a 11-percentným tržným podielom. Napríklad dodávka telefónov zo série OPPO Find X3 tomuto výrobcovi navýšili dodávky o 140 percent oproti predchádzajúcej generácii.

Náš tip
POCO X4 Pro 5G a M4 Pro oficiálne: Kvalita za rozumnú cenu

28.2.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+