MojAndroid

Na otázku z nadpisu si hneď aj odpovieme – pravdepodobne nie, no rozhodne by tak vyzerať mohol. Na internet sa totiž pred nedávnom dostal nový patent spoločnosti Samsung, ktorý zachytáva neznámy smartfón s vysúvacím displejom. Tohto patentu sa ihneď chopili dizajnéri z portálu LetsGoDigital a na jeho základe vytvorili niekoľko renderov.

“Vysúvačky” sú späť

Tie síce vyzerajú poriadne dobre, no treba brať do úvahy to, že spojitosť tohto dizajnu so smartfónom Samsung Galaxy S11 nebola zatiaľ nijako dokázaná. Vlastne, zatiaľ dokonca nie je ani jasné či bude nový vlajkový model kórejského výrobcu označený písmenom S. Do jeho predstavenia totiž zostáva ešte približne 6 mesiacov a za ten čas sa môže všeličo zmeniť. Napriek tomu ale tieto rendery stoja aspoň za pozretie.

Najzaujímavejším prvkom tohto zariadenia je nepochybne displej. Ten totiž možno vysúvať, vďaka čomu sa natiahne jeho uhlopriečka a taktiež pomer strán obrazovky.

V zloženom stave by mal mať displej pomer strán 16:9 a v tom rozloženom zrejme 19,5:9. Spodná časť obrazovky by sa pritom ohýbala za samotné zariadenie a chrániť by ju mal pohyblivý rám. Ten by inak v zloženom stave chránil aj zadné fotoaparáty.

Ďalej si na obrázkoch môžeme všimnúť, že displej po bokoch disponuje veľmi strmým zahnutím. To v mnohom pripomína zahnutie, s ktorým prišiel smartfón Vivo Nex 3.

Nad zobrazovačom je tiež pomerne veľký rámik. Ten však veľmi nekorešponduje s aktuálnym dizajnovým jazykom Samsungu a preto je pravdepodobnejšie, že by toto zariadenie ponúklo skôr priestrel foťáku a len minimálny rámik.

Páčilo by sa vám, keby takto vyzeral Samsung Galaxy S11?

Loading ... Loading ...
19.9.2019
 • Peter Kmec

  Takéto rendery tu boli už pred 10 rokmi… Áno, dnes sme bližšie k takýmto telefónom, ale pochybujem, že S11 bude po S10 vyzerať takto…

  • Patrik Tarics (redaktor)

   Presne tak a práve preto som hneď do úvodu napísal, že s najväčšou pravdepodobnosťou takto S11 vyzerať nebude :)

   • Peter Kmec

    Možno sa raz dočkáme aj takéhoto dizajnu :)

    • Lenka Barborková

     možno s20 :-D bude mať iný dizajn :D

     • Peter Kmec

      Tak možno aj skôr. Keď si zoberieme ako sa zmenila povedzme S10 oproti takej S6, tak celkom rozdiel. A to sú 4 roky :)

   • SoulCaliber

    To je dohad ako, bude zajtra pršať ?

 • FILO

  Nemyslím si že takto bude vyzerať vôbec niekedy rada S a rada Note. Resp. nie s pohyblivým mechanizmom, keďže ľudia ktorí si kupujú tieto vlajky aj kvoli ich IP krytiu. Podľa mňa S11 bude vyzerať tak ako vyzerá Note10 len s tým rozdielom, že diera v displeji bude o niečo menšia. Skôr by som ten dizajn radil k ich novej rade – fold. :)

 • Edds

  Urcite nie, Samsung vyraznejsie meni dizajn kazde 2 roky a kedze naposledy menil s S10 tak S11 nebude velmi ina… mierne aktualizovany dizajn z Note 10, to je cele… S rada je dlhodobo dizajnovo velmi konzervativna

+