MojAndroid

Onedlho to budú štyri roky, čo sa séria Samsung Galaxy S10 dostala na predajné pulty. Vďaka prísľubu spoločnosti Samsung poskytovať dlhodobú podporu aj po predaji zariadení s cieľom pomáhať životnému prostrediu znížením frekvencie, s akou zákazníci inovujú svoje smartfóny, S10 dostáva aktualizácie do dnešného dňa. Ako informuje portál sammobile.com, najnovšia aktualizácia bude pravdepodobne poslednou pravidelnou, ktorú majitelia série Galaxy S10 budú mať k dispozícii.

Samsung Galaxy S10 funguje s operačným systémom Android 12

Z podpory zariadenia zo strany výrobcu mali radosť majitelia najmä na prelome rokov 2021/2022. Vtedy bola vydaná oficiálna verzia vtedy najnovšieho Androidu 12. Okrem novej verzie systému Android mali majitelia k dispozícii aj nové grafické rozhranie One UI 4.0 a aktualizácia priniesla aj vtedy najnovšie bezpečnostné opravy.

Aktualizácie už iba raz za dva roky

Séria Galaxy S10 dostávala do apríla 2022 pravidelné mesačné aktualizácie. Po tomto dátume bola ich periodicita znížená iba na raz štvrťročne. Podľa dostupných informácií budú modely S10e, S10 a S10+ pravdepodobne dostávať aktualizácie od tohto roka už iba dvakrát ročne. To neplatí ale pre Galaxy S10 Lite, ktorý by mal mať pravidelné aktualizácie k dispozícii o rok dlhšie.

Samsung Galaxy S10
Samsung Galaxy S10 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Posledná pravidelná aktualizácia by mala mať pre európsky trh verziu firmvéru G97xFXXSGHWA3. Podľa očakávaní by mala obsahovať opravy pre chyby zabezpečenia objavené v januári.

V prípade, že za posledné mesiace používatelia nedostali žiadnu bezpečnostnú aktualizáciu, aktuálna verzia bude obsahovať aj bezpečnostné opravy pre staršie chyby, nie len tie z januára. Ako každú inú aktualizáciu, aj tú najnovšiu je možné stiahnuť cez ponuku Nastavenia » Aktualizácia softvéru v telefóne.

Náš tip
Android 13 dostanú aj staršie vlajkové Xiaomi telefóny
18.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+