MojAndroid

Najnovší operačný systém Android 13 bol oficiálne predstavený v polovici augusta tohto roka a prvými smartfónmi, ktoré ho dostali, boli Pixely. To nie je nič výnimočné, deje sa to každý rok. Používatelia ostatných Android smartfónov v tomto čase netrpezlivo čakajú, kedy dostane nový systém aj ich model. Pre používateľov Samsungu máme dobré správy, výrobca plánuje aktualizáciu viacerých smartfónov ešte počas tohto roka. Téme sa venoval portál Sammobile.

Mohlo by vás zaujímať:

Samsung: Aktualizácia na Android 13 ešte v tomto roku

Nie je žiadnym prekvapením, že výrobca začne s aktualizáciou pre najnovšie vlajkové modely. To znamená najnovšie skladačky, ktoré boli predstavené pomernene nedávno. To isté sa týka aj vlajkovej série Galaxy S22, ktorá taktiež dostane Android 13 a nadstavbu One UI 5 ešte v tomto roku.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Dočkajú sa aj majitelia minuloročných vlajkových modelov série Galaxy S21, rovnako aj majitelia minuloročných skladačiek. Zaujímavé je, že medzi najrýchlejšie aktualizované telefóny sa dostane aj extrémne obľúbený Samsung Galaxy A53 5G, ktorý dostane Android 13 taktiež v tomto roku.

Zoznam smartfónov Samsung, ktoré budú aktualizované na Android 13 v roku 2022

Otázkou zostáva, čo bude napríklad s obľúbeným Galaxy S21 FE, ktorý je v porovnaní s Galaxy A53 lepšie vybaveným modelom. Zdroj neuvádza, že bude aktualizovaný ešte v tomto roku. Avšak je to vysoko pravdepodobné.

Samsung je lídrom v aktualizáciách

Keby ste náhodou nevedeli, juhokórejský výrobca sľubuje až 4 aktualizácie operačného systému Android a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií pre svoje najlepšie modely a vybrané modely strednej triedy. Takto dlhú podporu momentálne neponúka žiadny iný výrobca Android smartfónov.

Samsung Galaxy A53
Samsung Galaxy A53 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Samsung sa tiež môže pochváliť veľmi rýchlymi bezpečnostnými aktualizáciami, ktoré často chodia ešte pred ich vydaním samotným Googlom, teda v prípade najnovších vlajkových lodí.

Aktualizuje aj konkurencia

Aktualizovať svoje modely na Android 13 samozrejme plánujú aj konkurenční výrobcovia. Ako sme už spomínali vyššie, Pixely ho oficiálne dostali ako prvé. OnePlus v týchto dňoch vypúšťa stabilný Android 13 pre OnePlus 10 Pro.

Obľúbený Nothing Phone sa v tomto roku aktualizácie nedočká, ale napríklad také Realme by malo ešte v tomto roku aktualizovať viacero svojich modelov.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
26.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+