MojAndroid

Dočkali sme sa príchodu ďalšej generácie obľúbeného skladacieho modelu od spoločnosti Samsung. Reč je samozrejme o smartfóne Samsung Galaxy Z Flip4. Ten sa na pohľad vôbec nezmenil. Úpravy však prebehli v útrobách zariadenia a musím uznať, že evolúcia pokračuje správnym smerom. Okrem lepšej výdrže batérie sa je možné tešiť i na vylepšené fotoaparáty a kvalitnejší skladací mechanizmus. Zabudnúť nesmiem ani na nové farebné prevedenia. Tak čo, oplatí sa kúpa tejto novinky? Aké výhody a nevýhody prináša?

Recenzia smartfónu Samsung Galaxy Z Flip je rozdelená na niekoľko častí:

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Cena a dostupnosť na Slovensku

Samsung Galaxy Z Flip4 sa u nás na Slovensku oficiálne predáva za cenu 1 099 eur za verziu s 8 GB operačnej pamäte a 128 GB interného ukladacieho priestoru, čo je vlastne najnižšie vybaveným modelom. Ceny za všetky pamäťové verzie sú nasledovné:

  • Samsung Galaxy Z Flip4 (8 / 128 GB): 1 099 eur
  • Samsung Galaxy Z Flip4 (8 / 256 GB): 1 159 eur
  • Samsung Galaxy Z Flip4 (8 / 512 GB): 1 279 eur

Na výber máte z týchto farieb:

  • Fialová
  • Modrá
  • Ružová
  • Šedá
  • Zlatá
  • Čierna

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Obsah balenia

Ako to už dnes býva zvykom, krabička je pomerne tenká. Dôvodom je práve absencia nabíjacieho adaptéra. Nájdeme v nej iba nabíjací a dátový kábel s koncovkami typu USB-C na obidvoch stranách. Kábel je pomerne krátky. Máme tu potom už len nevyhnutnú technickú dokumentáciu a používateľské príručky spolu s nástrojom na vyberanie slotu pre jednu nanoSIM kartu. Telefón teda nepodporuje dual SIM a ani rozšírenie internej pamäte o microSD kartu. S tým druhým sme však zrejme všetci rátali.

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Konštrukcia a dizajn

Konštrukcia bola oproti minulej generácii zlepšená. Ohýbací mechanizmus mi príde kvalitnejšie spracovaný a telefón je v ohnutej polohe pevnejší. Magnet, ktorý drží telefón zavretý, mi príde o čosi silnejší. Miesto ohybuje je však stále na displeji viditeľné aj citeľné. Po úplne prvýkrát tu máme aj certifikáciu odolnosti voči vode IPX8, čo značí o kvalitnejšie spracovanej konštrukcii. Boky zariadenia sú z lesklého kovu. Vrchná časť zadnej strany je z lesklého skla. Nachádza sa v nej vonkajší displej a taktiež aj dve šošovky fotoaparátov.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Spodná je z matného skla, tak ako aj druhá polovica skladacej konštrukcie. Telefón má zaoblené hrany sa preto sa v ruke drží veľmi pohodlne. Na bokoch smartfónu sa nachádza početné množstvo plastových predelov pre príjem a odosielanie signálov. Pekný dizajn to však podľa mňa nenarušuje. Spodná hrana je osadená USB-C konektorom, zrejme dvojitým mikrofónom a reproduktorom.

Máme čo dočinenia so stereo výstupom. Zvukový výstup zo smartfónu je hlasný a čistý – ideálny na sledovanie videí, kde sa veľa rozpráva či dokonca seriálov a filmov. Nesklame ani v prípade hlasitého posluchu podcastov. Zvuk je viac ladený na stredy a výšky. To je však zvykom prakticky pri každom smartfóne. Pre posluch hudby určite odporúčam použiť nejaký externý reproduktor alebo slúchadlá.

Samsung Galaxy Z Flip4
Pánt s logom spoločnosti Samsung | Zdroj: Tomáš Kanálik

Na pravom boku telefónu sa nachádzajú ovládacie prvky v podobe tlačidiel hlasitosti a tlačidla napájania, v ktorom je ukrytá aj čítačka odtlačkov prstov. Na ľavom boku je umiestnený slot pre jednu nanoSIM kartu. Vrch potom patrí ďalšiemu otvoru pre mikrofón. Keď mobil zložíte, uvidíte logo Samsungu na lesklom kovovom pánte. Samsung Galaxy Z Flip4 je spracovaný veľmi kvalitne. Pozitívny dojem mi však narušilo odlepenie ochranného prvku pre displej, ktorý zrejme slúži na zamedzenie kontaktu dvoch polovíc vnútornej obrazovky. Môžete to vidieť na priloženej fotografii.

Samsung Galaxy Z Flip4 problém
Odlepený ochranný prvok | Zdroj: Tomáš Kanálik

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Displeje

Samsung Galaxy Z Flip4 pokračuje v podobnom štýle aj pokiaľ ide o displeje. Začnime tým vonkajším. Ten je typu Super AMOLED. Má 1,9-palcovú uhlopriečku a rozlíšenie 512 x 260 pixelov. Chráni ho sklíčko Corning Gorilla Glass Victus+. Podporuje zobrazovanie miniaplikácií, ako “Hudba”, “Počasie”, “Dnešný rozvrh”, “Nasledujúci budík”, “Časovač”, “Kalendár” a “Priama voľba”. Zobrazovanie rýchlych informácií v podobe aktuálneho času a času je možné graficky poupraviť. Zmeniť si viete nielen celý motív, ale napríklad aj štýl písma zobrazovaných informácií či farby.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prejdime teraz k hlavnému vnútornému displeju. Tej je typu Foldable Dynamic AMOLED 2X. Má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, podporuje zobrazovanie HDR10+ obsahu a jeho maximálna svietivosť dosahuje 1200 nitov. Uhlopriečka sa zastavila na hodnote 6,7 palcov. Pomer displeja k prednej strane činí asi 85,4 %. Rozlíšenie je Full HD+, teda 1080 x 2640 pixelov. Výsledná hustota je teda približne 426 pixelov na palec.

Samsung Galaxy Z Flip4
Displej | Zdroj: Tomáš Kanálik

Kvalita tohto zobrazovača je naozaj vysoká. Obsah sa zobrazuje ostro s pestrými farbami. Pozorovacie uhly sú samozrejme na špičkovej úrovni. Displej je však plastový a chráni ho fólia. Odtlačky prstov sa teda na ňom budú nachádzať prakticky vždy. Pozor by som si dával aj napríklad na dlhé nechty. Tie dokážu do obrazovky urobiť permanentné poškodenie, ktoré je síce len estetické, no dokáže pokaziť dojem z inak veľmi pekného smartfónu. Do vrecka by som telefón taktiež radšej odkladal iba v poskladanom stave, keďže aj nejaká drobnosť môže urobiť neplechu. Rozložený som ho nechával iba keď bol položený na stole (samozrejme displejom nahor).

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Výkon a pamäť

V útrobách nového skladacieho smartfónu značky Samsung sa nachádza procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Ten napravil chyby svojho predchodcu. Je efektívnejší, teda ponúka vyšší výkon pri nižšej energetickej spotrebe. Počas bežného používania neucítite žiadne výrazné zahrievanie. Iné je to pri spustených viacerých náročnejších aplikáciách súčasne. Keďže konštrukcia smartfónu je tak tenká, teplo je možné cítiť takmer ihneď po zaťažení procesora. Nejde však o nič hrozné.

Samotného výkonu je priam na rozdávanie. 8 GB operačnej pamäte vám možno nepríde ako extrémne veľa, no verte mi, postačí to ešte na niekoľko rokov dopredu. Samsung svoje prostredie optimalizoval veľmi dobre a dovolím si tvrdiť, že s RAM manažmentom nebude žiaden problém. Zahráte si aj tú najnáročnejšiu hru z Obchodu Play na maximálne detaily. Počítať však musíte s miernejším zahriatím telefónu. 120 Hz zobrazovací panel vám zážitok z používania ešte dodatočne spríjemní. Prepínanie sa medzi aplikáciami prebieha veľmi plynule. V operačnej pamäti dokonca ostávajú pomerne dlhú dobu. Vy sa k nim zväčša vrátite bez toho, aby sa museli celé odznova načítavať.

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Operačný systém

Operačným systémom je Android 12 s používateľskou nadstavbou One UI vo verzii 4.1.1. Tá obsahuje aj zrenovovaný FLEX režim, ktorý dáva skladacej obrazovke praktické využitie. Spodnú stranu obrazovky po jej ohnutí viete využívať napríklad ako touchpad, zatiaľ čo na tej vrchnej sa zobrazuje obsah. Vy telefón týmto spôsobom ovládate pomocou kurzoru. Presné prípady použitia vymenovať neviem, no určite sa nájdu nejaké špecifické prípady, kedy by sa dal virtuálny touchpad použiť. Veľa ich však rozhodne nebude.

One UI je inak prakticky rovnaké, ako na ďalších smartfónoch od Samsungu. Nechýba implementovaný rozdvojovač aplikácií s pomenovaním „Duálny komunikátor“. Vďaka nemu môžete mať nainštalované napríklad dve rovnaké chatovacie aplikácie, avšak využívať ich s rozličnými účtami samostatne. Nadstavba disponuje možnosťou aplikovania rozličných motívov, balíčkov ikon či štýlov písma.

Samsung Galaxy Z Flip4
FLEX mode | Zdroj: Tomáš Kanálik

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Odomykanie

Tak ako tomu bolo po minulé generácie, aj teraz máme k dispozícii kapacitný skener odtlačkov prstov integrovaný priamo v zapínacom tlačidle. Ten je veľmi rýchly a podľa môjho názoru je určite svižnejší a presnejší, ako alternatívy integrované priamo v displeji (optické čítačky, ultrazvukové sú ešte rýchlejšie a presnejšie). Samsung Galaxy Z Flip4 ponúka aj možnosť odomykania pomocou tváre, no v skladacom štýle mobilného telefónu to nepovažujem sa veľmi praktické. Fungovať to ale určite bude a ak tento spôsob preferujete, tak prečo nie.

Samsung Galaxy Z Flip4
Pravý bok | Zdroj: Tomáš Kanálik

Musím však podotknúť, že skener odtlačkov prstov je spoľahlivejší a predovšetkým bezpečnejší. Nakoniec ešte spomeniem, že skener odtlačkov prstov je možné využívať na stiahnutie hornej lišty pomocou gesta potiahnutia zhora nadol. Potiahnutí zdola nahor lištu dostanete do predošlého stavu. Túto funkciu je nutné povoliť v nastaveniach v sekcii “Pohyby a gestá” a príde mi užitočná.

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Fotoaparáty

Na zadnej strane je umiestnená dvojica fotoaparátov. Ten primárny má 12 MP a clonu f/1.8. Nechýba ani optická stabilizácia obrazu, ktorá pomáha ako počas dňa, tak aj v noci. Práve nočné snímky si požadujú zlepšenú stabilitu zariadenia pri fotení. Druhá šošovka je ultraširokouhlá so 123-stupňovým uhlom pohľadu a clonou f/2.2. Jej rozlíšenie je taktiež 12 MP. V prostrednej časti vrchu displeja je umiestnený „selfie“ senzor s rozlíšením 10 MP a svetelnosťou f/2.4. Výsledky z neho sú veľmi solídne. Do záberu sa zmestí aj skupina viacerých ľudí.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ešte lepšie výsledné snímky ponúkajú fotoaparáty na zadnej strane. Tie prešli oproti staršiemu modelu Samsung Galaxy Z Fold3 poriadnym upgradom. To pritom nemusí značiť len pre hardvérové zlepšenie. Vďačiť môžeme pokojne lepšiemu post-processingu alebo aj procesoru na spracovanie obrázkov. Musím uznať, že fotografie z tohto smartfónu sú konečne na vlajkovej úrovni. Vyznačujú sa vysokým dynamickým rozsahom, skvelou ostrosťou a pestrými farbami.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ako to už býva pri Samsungu zvykom, farby sú oproti skutočnosti zosilňované. To sa jedincom, ktorí si radi fotky upravujú sami, páčiť nemusí. Na druhú stranu to bude vyhovovať tým, ktorí majú v obľube vyhotoviť fotku, ktorá je už predom pre vás upravená a rovno ju možno publikovať napríklad na sociálnych sieťach. Fotografie vytvorené v noci, respektíve za zlých svetelných podmienok sú taktiež veľmi dobré. Naozaj ma prekvapili svojou výslednou kvalitou.

Protisvetlo v nočných fotkách však dokáže narobiť tomuto fotoaparátu neplechu, ako môžete vidieť na niektorých ukážkových fotografiách. Zábery z ultraširokouhlého objektívu taktiež nie sú na zahodenie. Práveže celkom milo prekvapia. Videl som však dozaista aj lepšie ultraširokouhlé fotoaparáty. Video je možné nahrávať v 4K rozlíšení pri 60 fps a výsledok je veľmi slušný. Nie je úplne najlepšie, no určite obstojí aj v porovnaní so svojou Android konkurenciou.

Ukážkové fotografie:

Samsung Galaxy Z Flip4 ukážková fotografia
Primárny | Zdroj: Tomáš Kanálik
Samsung Galaxy Z Flip4 ukážková fotografia
Primárny | Zdroj: Tomáš Kanálik

Astrofotografia:

Samsung Galaxy Z Flip4 nočná obloha
Samsung Galaxy Z Flip4 nočná obloha | Zdroj: Tomáš Kanálik

Predný fotoaparát

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Batéria a nabíjanie

Konečne sa dostávame k hlavnému vylepšeniu oproti predošlej generácii. Kapacitu batérie sa podarilo navýšiť o 400 mAh. Dočkali sme sa teda 3700 mAh akumulátora. Otázkou však ostáva, či je rozdiel dostatočne citeľný aj v praxi. Podľa môjho názoru áno. Zatiaľ čo so Samsungom Galaxy Z Flip3 som niekedy mohol vydržať iba pol dňa, s novou verziou tejto skladačky dokážem ukončiť celý deň s pár percentami nazvyš. Samozrejme, všetko počas testovania Z Flip3 aj Z Flip4 záležalo od spôsobu používania.

Dni, kedy som fotil či skúšal nejakú tú hru sa mi podarilo Samsung Galaxy Z Flip4 vybiť už v troch štvrtinách dňa. Väčšinou som mal večer ešte pár percent navyše, no išlo o dni, kedy som na telefóne bol málo. Reálne môžete počítať s dobou dvoch a pol až štyroch hodín so zapnutou obrazovkou. Bežný používateľ môže počítať s troma hodinami, ak nechce ešte podvečer hľadať nabíjačku. Mne osobne by to problém nerobilo, keďže trávim čoraz menej času na mobile.

Nie každý má však podobné spôsoby používania mobilného telefónu a výdrž batérie môže byť pre vás opäť faktorom, prečo sa pre Samsung Galaxy Z Flip4 nerozhodnete. Pokrok síce nastal, ale pre niektorým nemusí byť dostatočný. Mňa rozhodne potešil a bol som rád, že mi mobil vydržal nabitý aj do neskoršieho večera. Pochváliť musím ešte veľmi slušný pohotovostný režim. Smartfón sa počas neaktivity vybíja iba skutočne máličko.

Ak si zvyknete používať i úspornejší vonkajší displej napríklad na čítanie notifikácií, na získanie prehľadu o počasí a podobne, o to viac vám zariadenie vydrží nabité. Mnohí to možno považujete za nejaké obmedzenie, no snažím sa ponúknuť praktické tipy na zlepšenie výdrže na jedno nabitie. Zároveň sa možno naučíte, ako tráviť na svojom smartfóne menej času.

Hodilo by sa opätovne spomenúť, že v predajnom balení nenájdete žiaden adaptér, ale len kratší kábel s USB-C koncovkami na obidvoch stranách. Samsung Galaxy Z Flip4 podporuje maximálny nabíjací výkon 25 W. Výrobca uvádza, že nabitie z 0 % na 50 % je možné už v priebehu pol hodiny. Nechýba ani 15 W bezdrôtové nabíjanie či 4,5 W reverzné nabíjanie pre doplnenie šťavy pre vaše príslušenstvo v podobe slúchadiel či inteligentných hodiniek. Možné je samozrejme aj nabíjanie ďalšieho smartfónu, to bude už však o čosi pomalšie, keďže maximálny výkon je celkom obmedzený. Do úvahy je potrebné zobrať aj straty, ktoré sú pri bezdrôtovom prenose energie pomerne vysoké.

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Konektivita

Samsung Galaxy Z Flip4 nesklamal ani z pohľadu na konektivitu. Dvojpásmová Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 fungovala bezproblémovo. Dobrý bol aj príjem mobilnej dátovej siete. Bluetooth je vo verzii 5.2 a využíval som ho predovšetkým na streamovanie hudby do mojich bezdrôtových slúchadiel. To prebiehalo bez výpadkov, až na výnimku služby Android Auto. Na vine však bude asi samotný automobil, keďže problémy vznikli aj v prípade iných zariadení. Zabudnúť nesmiem ani na služby určovania polohy, ako GPS, A-GPS, GLONASS, GALILEO a BDS. Prítomnosť NFC zabezpečuje možnosť bezkontaktných platieb mobilom v kamenných obchodoch a ďalšie vymoženosti, ako napríklad bezkontaktnú tlač dokumentov na podporovaných tlačiarňach.

Samsung Galaxy Z Flip4
Spodná a vrchná hrana (poskladaný stav) | Zdroj: Tomáš Kanálik

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Záverečné zhodnotenie

Pokiaľ ste vlastníkom staršieho modelu Samsung Galaxy Z Flip3, dôvodom na upgrade by mohli byť práve vylepšené fotoaparáty či lepšia výdrž batérie. Extrémne rozdiely však nečakajte. Kto vie, čo prinesie ďalšia generácia. Osobne by som si na ňu pokojne jeden rok počkal. Iným prípadom je, ak v súčastnosti nevlastníte skladací smartfón. V takom určite neváhajte a choďte do aktuálnej novinky. Samsung Galaxy Z Flip3 by som preskočil. Samsung Galaxy Z Flip4 okrem vylepšení, ktoré som spomenul, má aj novší procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý je efektívnejší, rýchlejší a energeticky menej náročný.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Za cenu 1 099 eur dostanete smartfón so špecifikáciami solídnej vlajkovej lode a ohybnú konštrukciu, vďaka ktorej môžete so sebou nosiť plnohodnotný mobilný telefón poskladaný na polovičnú veľkosť. Test novej “véčkovej” skladačky som si naozaj užil a viem odporučiť jej kúpu. To však neznamená, že je tento smartfón dokonalý – to ani z ďaleka. Výdrž batérie stále nie je ideálna, čo pre mnohých predstavuje náročnú prekážku. Pozitívnou správou však ostáva, že ide o zlepšenie v porovnaní s minulou generáciou, čo sa cení. Ako som už spomínal, som veľmi zvedavý na Samsung Galaxy Z Flip5, ktorého sa pravdepodobne dočkáme už na konci budúcoročného leta. Samsung sa zatiaľ poberá veľmi správnym smerom – len tak ďalej!

Recenzia Samsung Galaxy Z Flip4: Tabuľka parametrov a porovnanie s modelom Samsung Galaxy Z Flip3

Špecifikácie Samsung Galaxy Z Flip3 Samsung Galaxy Z Flip4
Rozmery a hmotnosť
  • 166 x 72,2 x 6,9 milimetra
  • 183 gramov
  • 165,2 x 71,9 x 6,9 milimetra
  • 187 gramov
Vnútorný displej
  • 6,7-palcová uhlopriečka
  • Dynamic AMOLED 2X
  • 120 Hz obnovovacia frekvencia (10~120 Hz)
  • Full HD+ rozlíšenie (1080 x 2640 pixelov)
  • 6,7-palcová uhlopriečka
  • Dynamic AMOLED 2X
  • 120 Hz obnovovacia frekvencia (1~120 Hz)
  • Full HD+ rozlíšenie (1080 x 2640 pixelov)
Vonkajší displej
  • 1,9-palcová uhlopriečka
  • Super AMOLED
  • 60 Hz obnovovacia frekvencia
  • 260 x 512 rozlíšenie
  • Hustota 302 pixelov na palec
  • 1,9-palcová uhlopriečka
  • Super AMOLED
  • 60 Hz obnovovacia frekvencia
  • 260 x 512 rozlíšenie
  • Hustota 302 pixelov na palec
Fotoaparáty
  • Primárny 12 MP Dual Pixel (f/1.8) s optickou stabilizáciou obrazu, 1.4 μm
  • Ultra širokouhlý 12 MP (f/2.2) so 123-stupňovým uhlom záberu, 1.12 μm
  • Super Clear Glass (Gorilla DX)
  • Predný 10 MP (f/2.4), 1.22 μm
  • Primárny 12 MP Dual Pixel (f/1.8) s optickou stabilizáciou obrazu, 1.8 μm
  • Ultra širokouhlý 12 MP (f/2.2) so 123-stupňovým uhlom záberu, 1.12 μm
  • Super Clear Glass (Gorilla DX)
  • Predný 10 MP (f/2.4), 1.22 μm
Procesor
  • Qualcomm Snapdragon 888 (5 nm)
  • Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
Operačná pamäť
  • 8 GB
  • LPDDR5
  • 8 GB
  • LPDDR5
Vnútorný ukladací priestor
  • 128 GB
  • 256 GB
  • 128 GB
  • 256 GB
  • 512 GB
Batéria a nabíjanie
  • 3 300 mAh
  • Adaptívne rýchle nabíjanie
  • 3 700 mAh
  • Super rýchle nabíjanie
Počiatočná cena
  • Od 1 099 eur
  • Od 1 099 eur

Konkurencia pre Samsung Galaxy Z Flip4

Skladacích “véčok” je na trhu absolútne minimum. Za konkurenciu pre nový Samsung Galaxy Z Flip4 môžeme teda považovať jeho predchodcu, Samsung Galaxy Z Flip3. Niekomu môžu vylepšenia prísť nedostatočné na to, aby ho nová verzia presvedčila ku kúpe a preto sa rozhodne pre starší a zároveň už aj radikálne lacnejší model. Za zmienku však rozhodne stojí aj napríklad také OPPO Find N s kompaktnými rozmermi.

Samsung Galaxy Z Flip3
Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

7.3

Samsung Galaxy Z Flip4

Pokiaľ ste vlastníkom staršieho modelu Samsung Galaxy Z Flip3, dôvodom na upgrade by mohli byť práve vylepšené fotoaparáty či lepšia výdrž batérie. Extrémne rozdiely však nečakajte. Kto vie, čo prinesie ďalšia generácia. Osobne by som si na ňu pokojne jeden rok počkal. Iným prípadom je, ak v súčastnosti nevlastníte skladací smartfón. V takom určite neváhajte a choďte do aktuálnej novinky. Samsung Galaxy Z Flip3 by som preskočil. Samsung Galaxy Z Flip4 okrem vylepšení, ktoré som spomenul, má aj novší procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý je efektívnejší, rýchlejší a energeticky menej náročný. Za cenu 1 099 eur dostanete smartfón so špecifikáciami solídnej vlajkovej lode a ohybnú konštrukciu, vďaka ktorej môžete so sebou nosiť plnohodnotný mobilný telefón poskladaný na polovičnú veľkosť. Test novej "véčkovej" skladačky som si naozaj užil a viem odporučiť jej kúpu. To však neznamená, že je tento smartfón dokonalý - to ani z ďaleka. Výdrž batérie stále nie je ideálna, čo pre mnohých predstavuje náročnú prekážku. Pozitívnou správou však ostáva, že ide o zlepšenie v porovnaní s minulou generáciou, čo sa cení. Ako som už spomínal, som veľmi zvedavý na Samsung Galaxy Z Flip5, ktorého sa pravdepodobne dočkáme už na konci budúcoročného leta. Samsung sa zatiaľ poberá veľmi správnym smerom - len tak ďalej!zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
90 %
Výkon
60 %
Výdrž batérie
50 %
Cena
70 %
Fotoaparát

  • Kvalitná konštrukcia
  • Vysoký výkon
  • Nízka spotreba energie v pohotovostnom režime
  • Viacero farebných prevedení
  • Skvelé fotoaparáty
  • 1 - 120 Hz displej

  • Stále vyditeľné miesto ohybu na displeji
  • Výdrž batérie stále nie je najlepšia
  • Pomalšie nabíjanie
  • Vysoká cena
25.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+