MojAndroid

Ak pravidelne sledujete novinky na trhu smartfónov, určite ste zaregistrovali príchod nového iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Tieto dve zariadenia prinášajú nielen vylepšený hardvér, ale aj zmenu dizajnu obrazovky. Novinku nazvala spoločnosť Apple Dynamic Island. Podľa portálu XDA-developers majú fanúšikovia Apple na tento update rôzne názory. Pozitívne, ale aj negatívne. Kritika prichádza od používateľov, ktorí sú názoru, že novinka je len časť softvéru, a preto je len otázkou času, kedy sa objaví aj na Android zariadeniach.

Máme pre vás dobrú správu. Ak si chcete túto novinku vyskúšať aj vy, ale váš smartfón takouto možnosťou nedisponuje, vývojárska spoločnosť Jawomo prišla s užitočnou aplikáciou. Nesie názov dynamicSpot a nájdete ju v obchode Google play. Práve prostredníctvom nej si jednoducho môžete vytvoriť rovnaký zážitok z upozornení aj na vašom zariadení.

Čo aplikácia dynamicSpot prináša?

Aplikácia je aktuálne dostupná v beta testovacej verzii. Zatiaľ vieme, že prináša tie najlepšie funkcie, ktoré Dynamic Island ponúka, ale taktiež je pridaných aj zopár možností prispôsobenia. Práve s touto novinkou si budete môcť nastaviť podľa seba to, aké upozornenia sa na displeji vášho smartfónu budú zobrazovať. Zaujímavosťou je, že aplikácia poskytuje aj možnosť zmeny dizajnu vašich dynamických upozornení. Budete si môcť zmeniť napríklad ich veľkosť, umiestnenie a taktiež aj zaoblenie rohov. Taktiež existuje aj možnosť zobrazenia dvoch upozornení naraz.

DynamicSpot vľavo - Obyčajné upozornenie vpravo | Zdroj: XDA Developers
DynamicSpot upozornenie vľavo – Obyčajné upozornenie vpravo | Zdroj: XDA Developers

Ak by ste mali záujem o viac funkcií, ktoré aplikácia poskytuje, existuje aj jej pro verzia. Za tú si ale zaplatíte približne 4,99€. Práve táto platená verzia vám zážitok z upozornení vylepší ešte o niečo viac. Po jej zakúpení získate prístup k zobrazení dynamicSpotu aj na zamknutej obrazovke, a taktiež aj prístup k akciám po jednom stlačení alebo dlhšom podržaní.

Ako je na tom beta verzia aplikácie?

O to, či aplikácia bude fungovať sa nemusíte báť. Spoločnosť Jawomo je dlhodobý vývojár, ktorý poskytol napríklad aj AOD upozornenia pre zariadenia Samsung a OnePlus. Teraz je ešte aplikácia len vo vývoji a v testovacej verzii, preto nebude fungovať dokonale. Vývojár aplikácie tvrdí, že nie všetky animácie sú zatiaľ úplne plynulé a tiež sa môže objaviť aj problém s kompatibilitou aplikácií.

DynamicSpot sa zatiaľ javí ako super nápad. Upozornenia sa zobrazujú tak ako majú a pri ich dlhšom podržaní si dokážete prečítať aj celú správu. Ak vás nová apka zaujala a chceli by ste ju vyskúšať, stiahnuť si ju môžete v beta verzii, ktorá je dostupná v Google Play zadarmo a bez reklám. Ako sme už spomenuli, aplikácia ešte nie je vo finálnej verzii, a preto odporúčame nechať na každú chybičku, ktorú objavíte spätnú väzbu. Týmto spôsobom dokáže vývojár aplikáciu vylepšiť a poskytnúť ju ľuďom v jej najlepšej verzii.

dynamicSpot - Dynamic Land
dynamicSpot - Dynamic Land
Developer: Jawomo
Price: Free
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
  • dynamicSpot - Dynamic Land Screenshot
Náš tip
Koniec otravných marketingových hovorov je blízko. Štát konečne prišiel s riešením
23.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+