MojAndroid

Najnovší modelový rad iPhonov priniesol výraznejšiu zmenu v dizajne výrazu pre predný “selfie” fotoaparát a ďalšie potrebné implementované senzory. Veľmi zaujímavou novinkou je vychytávka s pomenovaním “Dynamic Island”, ktorá využíva nový typ výrezu ako prvok systému na zobrazovanie notifikácií či ovládanie určitých vecí. Ide o funkciu, ktorá môže byť potenciálne okopírovaná niektorými výrobcami Android smartfónom.

Smart Island ako napodobenina Dynamic Island z nových iPhonov

Novinka na iPhonoch 14 s označením “Pro” sa už stihla zapáčiť výrobcovi Xiaomi, respektíve Redmi. Ich budúci model Redmi K60 bude možno disponovať ich vlastným prevedením funkcionality Dynamic Island, avšak pod “nenápadnejším” názvom “Smart Island.” Povedzme si však na rovinu, že podobná funkcia dokáže spríjemniť používanie mobilného telefónu a súčasne pekne zakryť výrez pre predný fotoaparát, prípadne ďalšie potrebné senzory.

Redmi K60 Smart Island
Reakcia prezidenta Xiaomi | Zdroj: GSMArena.com

Portál GSMArena hlási, že prezident Xiaomi, Lu Weibing, sa opýtal na čínskej sociálnej sieti Weibo, či používatelia naozaj potrebujú podobnú funkciu. Popísal ju pritom ako “Smart Island.” Nuž a vyzerá to tak, že vývojári grafického rozhrania MIUI už pracujú na implementácii nového notifikačného systému, ktorý zároveň umožní zobrazovanie ovládacích prvkov napríklad na ovládanie prehrávaných médií a ďalších podporovaných aplikácií.

Redmi Xiaomi smart island
Príklad, ako by mohol vyzerať Smart Island | Zdroj: GizmoChina.com

Xiaomi 12

Oficiálne nemáme nič potvrdené, no existuje určitá pravdepodobnosť, že Smart Island bude napríklad už s príchodom modelu Redmi K60 realitou. Za zmienku stojí aj skutočnosť, že komunita prišla so špeciálne navrhnutými motívmi pre telefóny od Xiaomi, ktoré sa snažia implementovať podobnú vec. A čo na to hovoríte vy? Brali by ste prítomnosť takejto funkcie na vašom smartfóne?

Náš tip
Unikli informácie o špičkových vivo telefónoch. Príde aj nový skladací model

20.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+