MojAndroid

Pred niekoľkými dňami predstavila spoločnosť Apple nový modelový rad smartfónov iPhone 14. Medzi najzaujímavejšie prvky, ktoré boli predstavené patrí jednoznačne multifunkčný notch na hornej časti displeja s názvom Dynamic Island. Podľa informácií z portálu AndroidCentral sa vývojárom podarilo vytvoriť podobnú kópiu nového Dynamic Islandu pre Android smartfóny značky Xiaomi.

Ako vyzerá Dynamic Island pre smartfóny od Xiaomi?

Na sociálnej sieti Twitter už koluje video, ktoré zdieľal používateľ Vaibhav Jain. Na videu je vidieť dizajn a funkčnosť multifunkčnej novinky na smartfóne značky Xiaomi. Vývojári už tejto kópii Dynamic Islandu dali aj vlastné pomenovanie Grumpy UI. Táto funkcia dokáže natiahnuť malý notch v tvare pilulky a vytvorí z neho multifunkčné okno, v ktorom dokážete vykonávať mnoho funkcií aj bez toho, aby ste opustili aktuálne otvorenú aplikáciu.

Na videu je možné vidieť, že Grumpy UI na rozdiel od Dynamic Islandu nemá vo výreze zahrnutý predný fotoaparát. Poloha Grumpy UI je taktiež odlišná od dizajnu americkej spoločnosti a výrez od Xiaomi sa nachádza na hornej ľavej strane displeja vedľa oddelenej prednej kamery.

Podľa dodatočných informácií z portálu AndroidPolice novo vytvorená funkcia nedokáže úplne napodobniť Dynamic Island. Operačný systém Android disponuje viacerými možnosťami upravovania notifikácií a systému, a možno práve preto nebude Grumpy UI až tak užitočné, ako je to pri dizajne od spoločnosti Apple.

Xiaomi 12
Xiaomi 12 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na druhej strane je táto novinka veľmi lákavým dizajnovým doplnkom, ktorý vyzerá veľmi zaujímavo. Možno už len z toho dôvodu sa mnohí majitelia smartfónov značky Xiaomi rozhodnú pre jeho používanie. Podľa zverejnených informácií zatiaľ táto novinka podporuje len čínsky jazyk a o jej schválení čoskoro rozhodne samotná spoločnosť Xiaomi.

Náš tip
Huawei: Meranie EKG je už k dispozícii na týchto dvoch hodinkách

13.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+