MojAndroid

Huawei Watch GT 3 Pro a Huawei Watch D sú najnovšími počinmi tohto čínskeho giganta v oblasti inteligentných hodiniek. Tie na Slovensku konečne dostávajú certifikáciu CE pre úplne novú funkcionalitu Huawei EKG. Certifikácia CE značí pre fakt, že tovar je v súlade s európskymi normami ochrany zdravia, bezpečnosti a ochrany životného prostredia.

Hodinky Huawei ponúkajú meranie EKG a mnoho ďalšieho

Už teraz majitelia vyššie spomínaných smart hodiniek môžu vyskúšať elektrokardiogram na pokročilej úrovni. Vďaka nemu môže používateľ sledovať svoj srdcový rytmus, riešiť problémy a včas zaznamenať potenciálne zdravotné riziká. Hodinky sú schopné upozorniť vás ešte predtým, než bude neskoro. Funkcia Huawei EKG bola sprístupnená v 33 krajín európskeho kontinentu, vrátane Slovenska.

Huawei Watch GT3 Pro
Huawei Watch GT3 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Implementovaný EKG snímač má za úlohu ponúknuť svojmu používateľovi ešte širšie možnosti informovanosti o ich zdravotnom stave. Vy si tak môžete zanalyzovať sínusový rytmus a fibriláciu srdcových predsiení, a to v reálnom čase. Proces merania je veľmi jednoduchý. Stačí na 30 sekúnd stlačiť elektródy na boku hodiniek. Výsledky uvidíte prakticky okamžite po dokončení analýzy.

Použité špičkové PPG senzory ďalej dokážu skontrolovať napríklad aj artériosklerózu, čo je ochorenie tepien, pri ktorom sa znižuje ich elasticita a sú zhrubnuté a tuhšie. Huawei Watch GT 3 Pro podporujú aj neustále meranie srdcovej frekvencie a v prípade vychýlenia z normálnej úrovne vás na to hodinky upozornia. Zariadenie je schopné taktiež merať SpO2 v krvi a monitorovať spánok vďaka funkcii Huawei TruSleep 2.0. Model Huawei Watch D sa pýši navyše aj podporou pre meranie krvného tlaku.

Náš tip
Telekom pokryl 5G pripojením väčšiu časť Košíc a ďalšie obce
13.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+