MojAndroid

Pracovné profily pre Android 13 postupne dostávajú nové vylepšenia. Google sa snaží čoraz viac zvýrazňovať hranice medzi prácou a súkromím. Práve novými updatmi sa spoločnosť snaží poskytnúť svojim používateľom lepšiu skúsenosť pri používaní pracovného profilu. Podľa portálu Android Central pribudnú aj novinky ako napríklad jednoduchší dizajn a zvýšenie produktivity. Taktiež nesmieme zabudnúť aj na možnosť využívania svojho profilu na viacerých zariadeniach.

Google tvrdí, že nové updaty pre Android 13 by mali uľahčiť používanie práve tým, ktorí svoje pracovné profily využívajú každý deň. Ako prvé spomína spoločnosť efektívnejšie rozhranie pre programovanie aplikácií. Touto aktualizáciou si zamestnanci dokážu jednoducho prispôsobiť a vylepšiť svoj zážitok na pracovnom zariadení.

Čo všetko prinesie Google v novom update?

Aktualizované rozhranie pre programovanie aplikácií (API) umožňuje používateľom zasahovať aj do používateľských nastavení. Google informoval o tom, že nový update rozhrania API otvára príležitosti zavádzania nových lepších funkcií, a to hlavne zariadeniam so systémom Android 13.

Ďalšou novinkou na ktorú sa môžu používatelia tešiť je možnosť rozhodnutia, či chce zamestnanec otvoriť aplikáciu v pracovnom alebo súkromnom profile. Takto dokážete jednoducho oddeliť svoje pracovné záležitosti od tých súkromných.

Taktiež prichádza aj funkcia, ktorá umožní vyberať si medzi pracovnou alebo súkromnou galériou fotiek. Nebudete sa teda musieť báť, akú fotku pošlete omylom vášmu klientovi alebo šéfovi. Ako už na zariadeniach Pixel poznáme, inteligentné diktovanie rozpozná slová, ktoré používate v pracovnej komunikácii. Google zaručuje, že sa vám práve tieto slová v súkromnej komunikácii neobjavia.

Možnosť využívať viac zariadení naraz je ďalšou novinkou, na ktorú sa môžeme tešiť. Fungovať bude na princípe prepojenia systémov Phone Hub, Android a ChromeOS. Takto sa môžu zamestnanci jednoducho dostať k pracovným informáciám cez svoj smartfón, a odpovedať na nich môžu prostredníctvom svojho Chromebooku.

Ako bude fungovať súkromie?

Súkromie a bezpečnosť sú pre Google dôležitým bodom. Práve preto venovala spoločnosť v novom update pozornosť aj tejto kategórii. Zamestnanci dokážu spravovať svoje vlastné nastavenia bezpečnosti a ochrany. Taktiež si dokážu prezerať aj pravidlá spoločnosti. Časť týchto údajov je zdieľaná s IT správcami, ktorí majú firemné zariadenia na starosti.

Update pre Android 13 poskytuje správcom IT nové funkcie, ako napríklad lepšiu kontrolu nad Wi-Fi pripojením. Spoločnosť Google taktiež pridáva aj novú funkciu, ktorá bude poskytovať záznamy o aktivite Wi-Fi, Bluetooth a hesiel. Údajne by táto aktivita mala byť v súlade s Národným partnerstvom pre zabezpečenie informácií (NIAP).

Spoločnosť potvrdila aj príchod dvoch nových funkcií, a to “Lost Mode” a “Stay Private on Work Wi-Fi”. Režim straty, teda Lost Mode, bude určený hlavne pre správcov IT, ktorým bude poskytovať možnosť zablokovať a nájsť stratené firemné zariadenie. Zaujímavosťou bude aj možnosť zobrazenia kontaktu na obrazovke zariadenia, v prípade, ak ho niekto nájde.

Druhý režim s názvom Stay Private on Work Wi-Fi bude určený hlavne pre zamestnancov, ktorý im bude poskytovať ochranu ich osobných informácií počas toho, ako budú pripojený na pracovnú Wi-Fi sieť. Obidve nové funkcie budú dostupné pre Android 13.

Ak pracovný profil používate, a chceli by ste sa o novom update dozvedieť niečo viac, 29. septembra bude prebiehať webinár spoločnosti Google, na ktorý sa môžete jednoducho prihlásiť prostredníctvom tohto odkazu.

Náš tip
Panel úloh na Samsung Galaxy Z Fold4 funguje iba s natívnym launcherom

13.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+