MojAndroid

Najnovšie informácie od portálu GizmoChina hovoria o príchode smartfónu vivo X90 Pro. GizmoChina taktiež hlási aj prípravu nového skladacieho modelu. Ten bude údajne niesť pomenovanie vivo X Fold+. Novinky budú najskôr určené pre domáci čínsky trh. Podobne, ako tomu bolo v prípade vivo X80 Pro, aj tieto novinky sa možno neskôr dostanú i ku nám. Poďme si o nich niečo povedať.

Na vlajkové vivo X90 Pro si ešte počkáme

Uniknuté údaje o vivo X90 Pro značia pre prítomnosť doposiaľ neodhaleného čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Nejde však o nijaké prekvapenie, skôr naopak. S tým sme samozrejme aj počítali. Čip by mal byť predstavený na udalosti Snapdragon Tech Summit, ktorá sa odohrá v novembri tohto roka.

Novinka má podporovať až 100 W rýchle nabíjanie. Pod kapotou sa má pritom ukrývať akumulátor s viac než dostatočnou kapacitou. Vzhľadom na to, že vivo X80 Pro disponuje 4 700 mAh batériou, vivo X90 Pro by mohlo ponúknuť pokojne aj rovných 5 000 mAh.

vivo X80 Pro
vivo X80 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Z fotografickej oblasti stojí za zmienku 1-palcový snímač. Ako prvý ho uviedol čínsky gigant Xiaomi vo svojej vlajkovej lodi Xiaomi 12S Ultra. Tento model bol predstavený v auguste a išlo konkrétnejšie o senzor Sony IMX989. Momentálne však nie je známe, či bude v prípade vivo použitý ten istý snímač. Hovorí sa aj o prítomnosti teleobjektívu s viacnásobným optickým priblížením.

Aktuálne nepoznáme dátum predstavenia tohto modelu. Keďže vivo X80 Pro bolo uvedené v druhej štvrtine tohto roka, očakávame, že by sme sa ho mohli dočkať približne v podobnom čase už nasledujúci rok, prípadne ešte o niečo skôr.

Skladacie vivo X Fold+ bude zaujímavou vecičkou

Prejdime teraz na skladací telefón vivo X Fold+. Ten by mohol byť predstavený už koncom tohto septembra. Samotný výrobca oficiálne prezradil niekoľko kľúčových špecifikácií tejto pripravovanej novinky.

Smartfón bude disponovať vonkajším a vnútorným displejom podobne, ako je tomu v prípade konkurenčného telefónu Samsung Galaxy Z Fold4. V oboch prípadoch pôjde o 120 Hz panely. Obrazovku bude možné skladať na 30, 90 až 120-stupňový uhol.

Tento zobrazovač údajne získal až 19 certifikácií DisplayMate A+. Podobne, ako na vivo X Fold, vonkajší aj vnútorný displej majú implementované ultrazvukové skenery odtlačkov prstov.

vivo X Fold+
vivo X Fold+ | Zdroj: GizmoChina.com

Niektoré zdroje hovoria o použití 8,03-palcového vnútorného skladacieho displeja a 6,53-palcovej vonkajšej obrazovky. Rovnakou výbavou sa môže pochváliť súčasný skladací model vivo X Fold, ktorý sme spomínali vyššie.

Vo vnútri vivo X Fold+ sa má nachádzať procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Operačná pamäť bude mať 12 GB. Existovať bude pamäťová verzia s 256 a 512 GB vnútorného ukladacieho priestoru.

Vivo X Fold
vivo X Fold | Zdroj: GSMArena.com

V kombinácii so 4 730 mAh batériou by mohlo ísť o skladací telefón s potenciálne dlhou výdržou na jedno nabitie. To má mimochodom dosahovať maximálny výkon až 80 W. Bezdrôtové nabíjanie je podporované až do 50 W.

Pripomenieme, že vivo X Fold disponuje čipsetom Snapdragon 8 Gen 1, ktorý je menej efektívny, 4 600 mAh akumulátorom a 66 W nabíjaním. Novinka má vraj zdediť rovnakú štvoricu 50 MP fotoaparátov na zadnej strane a 16 MP predný snímač z vivo X Fold.

Výrobca nám poskytol aj obrázok (uvedený vyššie), ktorý poukazuje na skladací mechanizmus pripravovanej novinky. Vidíme, že bude k dispozícii variant v červenej farbe s koženým vyhotovením. Predchodca je k dispozícii vo farebnej kombinácii modrej a čiernej.

Náš tip
HarmonyOS alebo Android? Ako je to so stabilitou a bezpečnosťou?
20.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+