MojAndroid

Vyzerá to tak, že sa nových zariadení firmy OnePlus dočkáme oveľa skôr, než sme si mysleli. Na internete sa totiž objavili fotografie už funkčného prototypu OnePlus 9 5G. OnePlus doteraz vypúšťal svoje vlajkové lode asi v polovici marca, ale tentokrát to možno bude iné.

OnePlus 9 5G: Zaujímavé riešenie fotoaparátov

Okrem spomínaného OnePlusu 9, očakávame aj OnePlus 9 Pro a nejaký neznámy a lacnejší model OnePlus 9E. Dnes máme fotky stredného modelu – OnePlus 9 5G. Ten bude z prednej strany vyzerať viac menej ako OnePlus 8T alebo OnePlus 8 Pro. Vzadu si však fotoaparáty prešli menším faceliftom. Ich vzhľad pripomína pár očí alebo ak chcete, nepodarený iPhone 11 či 12.

Nájdete tu dva hlavné objektívy a jeden menší makro alebo hĺbkový snímač spolu s LED bleskom. OnePlus 9 Pro bude mať podľa videa nižšie aj štvrtý neznámy snímač.

Keď sa presunieme na snímky obrazovky, ktoré máme vďaka GSMArene, tak vieme zistiť rozlíšenia dvoch hlavných fotoaparátov OnePlusu 9 5G. Na snímke sa spomínajú 12 a 4 MP snímače, čo pri type senzora QuadBayer odpovedá 48 a 16 MP. Teda hlavný snímač bude mať 48 MP a ultraširokouhlý 16 MP.

Ak sa divíte, čo znamená to divné logo, ktoré len pri privretých očiach pripomína logo OnePlus, tak ide o náčrt toho, ako bude vyzerať finálne logo výrobcu na výrobku. Každý výrobca robí niečo podobné pri tvorbe prototypu zariadenia.

Spredu pripomína OnePlus 9 5G svojho staršieho súrodenca OnePlus 8T. Teda má podobnú 6,55″ AMOLED obrazovku so FullHD+ rozlíšením, 120 Hz, rovnou plochou a pomerom strán 20:9. Možno bude mierne vylepšená a možno bude úplne identická. OnePlusu 8T odpovedá aj hrúbka okrajov, možno tam bude mierne zlepšenie, uvidíme.

Rám zariadenia bude už typický kovový, teda hliníkový. Bude obsahovať tlačidlá a porty na rovnakých miestach, ako jeho predchodcovia. Samozrejmosťou je tu už typický Alert Slider, teda posuvník, ktorým regulujete medzi tichým režimom, vibráciami a zvonením.

Všimli sme si aj solídnu gumičku na šuflíku pre nanoSIM kartu. Avšak tradične, OnePlus 9 5G nebude obsahovať oficiálnu IP certifikáciu. Tej sa však má dočkať drahší model – OnePlus 9 Pro. Do nejakej miery však bude obsahovať vodoodolnosť aj OnePlus 9 5G.

OnePlus 9 5G: Špecifikácie

Poháňať ho bude najnovší procesor Snapdragon 888, bude mať 8 GB RAM a 128 GB úložisko. Myslíme si, že je to nižšia verzia a k dispozícii bude aj verzia s 12 GB RAM alebo aspoň s 256 GB úložiskom. Systém bude už samozrejme Android 11 s OxygenOS 11. Zatiaľ však nevieme nič o batérii ani o rýchlosti nabíjania alebo či aspoň bude podporovať bezdrôtové nabíjanie – to je vlastnosť, ktorú OnePlus zatiaľ implementoval len do OnePlus 8 Pro.

 

13.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+