MojAndroid

Majitelia vlajkových smartfónov OnePlus 8 a 8 Pro sa už nejakú dobu môžu tešiť zo systému OxygenOS 11, ktorý je postavený na Androide 11. Teraz bola podľa portálu GSMarena vydaná beta verzia OxygenOS, ktorá opravuje viacero chýb v týchto modeloch.

Súčasťou je aj novembrová bezpečnostná záplata

Aktualizácia softvéru je dostupná formou OTA aktualizácie, ale aby ste ju obdržali, tak musíte byť prihlásený do otvoreného beta programu. Taktiež je ho ale možné nainštalovať manuálne z web stránky výrobcu. Okrem opráv množstva chýb v nadstavbe OxygenOS je súčasťou aktualizácie aj novembrová bezpečnostná záplata systému Android.

OnePlus Community

Pred inštaláciou aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Výrobca tiež používateľov žiada, aby mu poskytli spätnú väzbu s pripomienkami cez oficiálnu aplikáciu Community. Ak ju nemáte vo svojom smartfóne OnePlus, tak ju môžete nainštalovať priamo z obchodu Google Play.

Čo opravuje aktualizácia?

Systém

  • Optimalizácia stability hovoru
  • Optimalizovaná spotreba energie systémom
  • Optimalizované niektoré používateľské rozhranie s funkciou Alarmu
  • Optimalizované používateľské prostredie pri rozdelenej obrazovke aplikácií
  • Opravený problém, ktorý spôsoboval pokles FPS v hrách pri sťahovaní stavového riadku
  • Opravený problém so zapnutím NFC čipu
  • Opravený problém s nemožnosťou inštalácie aplikácií v obchode Obchod Play
  • Opravený problém s neplynulým prehrávaním v prehrávači MX Player
  • Novembrová bezpečnostná záplata systému

Sieť

  • Opravený problém s automatickým odpájaním Wi-Fi siete

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách svojich smartfónov je aktívna aj konkurencia OnePlus. Jeho konkurent Huawei začal s aktualizáciou svojich smartfónov na EMUI 11, ktorý je ale ešte stále postavený na Androide 10. Získal ho napríklad model Huawei Mate 30 Pro. Samsung aktualizoval viacero modelov ako Galaxy Note 9 alebo Galaxy A51 na novú verziu grafickej nadstavby One UI 2.5. Čínsky výrobca Xiaomi zase poctivo distribuuje nový systém MIUI 12 pre modely s logom Xiaomi a Redmi.

Náš tip
Cez Go SMS Pro média neposielajte, má vážnu bezpečnostnú chybu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+