MojAndroid

Na začiatku septembra predstavila spoločnosť Huawei novú verziu grafickej nadstavby pre svoje smartfóny. Nedávno aj potvrdila, ktoré modely ju majú získať okrem tých, ktoré ju už dostali. Teraz sa EMUI 11 podľa portálu XDA-developers dostáva na Huawei Mate 30 Pro.

Nová nadstavba EMUI 11, starý Android 10

Dostupnosť aktualizácie formou OTA už potvrdili majitelia smartfónu Huawei Mate 30 Pro na sociálnej sieti Twitter. Jej označenie je EMUI 11.0.0.145 a veľkosť 3,18 GB. Napriek veľkej veľkosti je ale EMUI 11 postavené na staršej verzii Androidu 10. Kedy začne distribúcia EMUI 11 postavenom na najnovšej verzii systému Android 11, zatiaľ spoločnosť Huawei nepotvrdila.

Vplyv na to môže mať aj kauza Huawei vs USA. Výrobca už ale niekoľko funkcií systému Android 11 integroval priamo do nadstavby EMUI 11. Pokiaľ vám jej dostupnosť váš smartfón oznámi, tak sa pred inštaláciou uistite, že máte jeho batériu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša nová nadstavba?

Huawei predstavil nadstavbu EMUI 11 už 10. septembra. Napriek tomu, že bola stále postavená na staršom systéme Android 10, tak priniesla viacero vylepšení. Jedným z nich je napríklad vylepšený a krajší Always On Displej alebo nové animácie, ktoré majú znížiť záťaž očí a mozgu. Zlepší sa aj spolupráca s desktopovými počítačmi. Po novom bude môcť používateľ sledovať na jednom počítači až tri aktívne obrazovky smartfónov.

Zaujímavá je aj možnosť jednoduchého odstránenia citlivých dát ako poloha, čas a podrobnosti o zariadení pri prenose dát. Nadstavba EMUI 11 vďaka tomu získala najvyšší level ochrany CC EAL5+, ktorý uznávajú všetky svetové certifikačné autority. Taktiež dodržiava normy GDPR a GAPP (americká verzia GDPR). Nová nadstavba týmto dáva najavo, že je plne orientovaná na ochranu súkromia svojich používateľov. Taktiež slúži ako predpríprava na prípadný prechod pre novšie smartfóny Huawei zo systému Android na HarmonyOS.

Ako je na tom konkurencia?

Ani konkurenčný výrobcovia pri aktualizáciách svojich smartfónov nezaháľajú. OnePlus aktualizoval modely OnePlus 8 a 8 Pro dostali OxygenOS 11 postavený na systéme Android 11. Samsung zase priniesol na viacero svojich smartfónov Galaxy nadstavbu One UI 2.5. Smartfóny značky Xiaomi a Redmi získali novú nadstavbu MIUI 12.

Náš tip
Raspberry Pi 400 je klávesnica s počítačom za necelých 60 €
11.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+