MojAndroid

Najväčšia výstava mobilných technológií Mobile World Congress 2016 sa začína už o niekoľko hodín. Z našej redakcie ju tento rok navštívi veľmi silná zostava – okrem mňa aj kolegyňa Harry a šéfredaktor Michal. Spoločne pre vás budeme navštevovať predstavovanie nových zariadení, stánky výrobcov a spoločností zaoberajúcich sa mobilnými technológiami, a to až do štvrtka, 25. februára. Každý deň sa preto môžete tešiť na čerstvé informácie priamo z miesta diania a hlavne na “živé” fotografie zariadení a predstavených noviniek. Aby sme túto výstavu zvládli po technickej stránke, musíme sa dobre vybaviť. Aj preto píšem tento blog, v ktorom vám ozrejmím, čo všetko zahŕňa výbava, ktorú si berieme so sebou do Barcelony.

SAMSUNG CSC

Mobilné zariadenia & hodinky

Každý z nás bude mať k dispozícii najmenej jeden smartfón, ktorý bude slúžiť nielen na komunikáciu medzi redaktormi, ale aj na príležitostné fotenie a zdieľanie našich pocitov a poznatkov na sociálnych sieťach. Zatiaľ čo ja budem používať Samsung Galaxy S6 Edge+, Harry bude fotiť a komunikovať cez Lenovo Vibe X3 a šéfredaktor Michal zas bude používať Nexus 6P a Samsung Galaxy S6 Edge. Ako rezervný smartfón budeme mať starší, no stále výborne vybavený smartfón Nexus 6 a Samsung Galaxy K Zoom, fotomobil od Samsungu.

samsung-galaxy-s6-edge-plus-2

Okrem smartfónov budú našimi každodennými pomocníkmi aj inteligentné hodinky. Zatiaľ čo ja budem používať Garmin Fénix 3, najmä kvôli dlhej výdrži na jedno nabitie, Harry bude používať hodinky Motorola Moto 360 2. generácie a Michal zas Huawei Watch s Android Wear.

Moto 360 recenzia

Foto technika

Ako hlavný fotoaparát nám slúži veľmi dobre už takmer rok Nikon D600, ktorý najčastejšie používame s objektívom Tamron SP 24-70 mm f/2.8. Ako druhý objektív si so sebou berieme Nikkor 50 mm f/1.8, ktorý budeme využívať najmä na produktové fotografie na miestach, kde je slabšie osvetlenie. Ako rezervný fotoaparát so sebou budeme mať Nikon D3200 s objektívom Nikkor AF-S 18-105 mm VR. Medzi základnú výbavu k fotoaparátu patrí samozrejme aj statív, v našom prípade Manfroto MKC3-H01.

mwc-2016-vybava-5

mwc-2016-vybava-6

Ďalšie príslušenstvo

Okrem už spomínaných zariadení nesmie v našej výbave chybať ani sada nabíjačiek, či už sieťových alebo externých. Pre potreby cestovania a celodenného vyťaženia na výstavisku v Barcelone budeme používať Coolpad Big Boy s 10 000 mAh kapacitou a taktiež nabíjačku APC M10 s 10 000 mAh kapacitou. Na príležitostné rozhovory budeme používať mikrofón Rode a moju výbavu dopĺňajú aj štupľové slúchadlá Nokia (ktoré výrobca prikladá k smartfónu Lumia 1020), ktoré síce nie sú ničím výnimočné, no hrajú naozaj výborne a nepadajú z uší.

APCM10-test-2

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Ak chcete mať najčerstvejšie informácie z MWC 2016 medzi prvými, nezabudnite sledovať naše sociálne siete. Okrem účtov na stránkach Facebook, Google+, Twitter a Instagram môžete sledovať aj osobné Instagram profily mňa a mojich kolegov. O jednotlivých novinkách sa vás budeme snažiť informovať hneď, ako to bude možné.

Sociálne siete MôjAndroid.sk:

A nezabudnite sledovať tému MWC 2016 na našom webe!

Za pozvanie na výstavu MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo, MasterCard, Orange a Samsung.

Hasta la vista, amigos!

20.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+