MojAndroid

Predĺžiť si výdrž dnešných inteligentných zariadení nie je nikdy na škodu a urobiť tak môžete aj vďaka nespočetnému množstvu rôznych externých batérií – tzv. power baniek. Jedna prichádza aj od známej spoločnosti APC, ktorá sa preslávila napríklad aj svojimi záložnými zdrojmi pre počítače. Power Banka APC M10 preto vzbudila aj našu pozornosť a rozhodli sme sa ju otestovať.

Konštrukcia:

APC M10 patrí k tým robustnejším záložným batériám. Nie je sa však čomu čudovať, keďže jej kapacita nadobúda úctyhodných, no dnes už dá sa povedať bežných, 10000 mAh. Konštrukcia je pomerne pevná, a to aj napriek tomu, že je vyrobená z plastu. Punc prémiovosti dodáva sklo, ktoré pokrýva prednú a zadnú stranu batérie. To síce vyzerá pekne, ale iba dovtedy, dokým nechytíte zaraidenie do ruky. Je totižto doslova magnetom na odtlačky prstov. Navyše, pri prenášaní v ruksaku alebo nešetrnom zaobchádzaní dôjde bez pochýb aj k jeho poškriabaniu.

APCM10-test-1

Telo sa nijako výrazne neodlišuje od iných zariadení tohto druhu. Na prednej strane nájdete indikátor nabitia, ktorý je tvorený štvoricou LED diód. Na pravom boku to je zelené tlačidlo zapnutia a navrchu konektory pre pripojenie nabíjačky a zariadení, ktoré budete chcieť nabíjať. K dispozícii sú dva USB porty s rôznym výstupným výkonom. Jeden dokáže nabíjať s prúdom do 2,4 A, ten druhý udáva údaj 1 A. To je inak všetko. Na šasi batérie nájdete už len logotyp spoločnosti a niekoľko popisov, ktoré udávajú základné parametre zariadenia.

APCM10-test-4

Vydrží dlho nabíja sa dlho

Batéria má kapacitu 10-tisíc mAh a od toho sa odvíja aj dĺžka jej nabíjania. V priemere budete nabíjať celý pracovný deň – teda 8 hodín, ktoré udáva aj výrobca na svojich webových stránkach. Nie je to práve najkratší čas, je však priemerom triedy. Niektoré power banky s touto kapacitou sa dokonca nabíjajú aj 10 a viac hodín. Čo sa týka nabíjania zariadení, my sme dokázali na jedno nabitie dobiť smartfón 2,3-krát. Jedenkrát sme dobili zariadenie s kapacitou batérie 2600 mAh, 1,3 krát mobil s 3100 mAh batériou. Pri menších kapacitách nabijete smartfón aspoň 3 až 4-krát. Časy nabíjania odpovedajú bežným nabíjačkám, ktoré výrobcovia dodávajú aj so smartfónmi –  aspoň teda v prípade 2,4A výstupu.

APCM10-test-3

Cena a dostupnosť

APC M10 je v slovenských e-shopoch dostupný v cene začínajúcej na 26 eurách. Pri tejto kapacite je to trochu viac ako u konkurencie, v tomto prípade si ale priplácate za rýchlejšie nabíjanie, či za renomovanú značku, akou APC určite je.

19.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+