MojAndroid

Motorola moto e7 plus je najnovším modelom v najdostupnejšej sérii e. Už na prvý pohľad zaujme svojou veľkou batériou (5000 mAh), veľkým displejom (6,5″) s netradičným pomerom strán (20:9) a zaujímavou plastovou konštrukciou. Smartfón obsahuje aj prémiové prvky, ktoré inak bývajú najhoršími pri takto lacných mobiloch.

Hovorím o kvalitnom vibračnom motorčeku, ktorý nepôsobí lacno, o reproduktore, ktorý dokáže prehrávať aj hlbšie tóny a neznie pri tom ako plechovka. Príjemne prekvapí aj hlavný 48 MP snímač, ktorý dokáže tvoriť úchvatné nočné fotky. Čo však neprekvapí príjemne je pomalé nabíjanie, microUSB konektor a slabší výkon procesora. No na získanie cenovky okolo 150 € bolo potrebné urobiť zopár kompromisov.


Motorola moto e7 Plus zadná strana

Technické parametre:

Operačný systém a nadstavba: Android 10
Čipset: Qualcomm Snapdragon 460 (12 nm)
RAM: 4 GB
Úložisko: 64 GB, eMMC 5.1
Rozmery a váha: 165,2 x 75,7 x 9,2 mm, 200 gramov
Displej: 6,5″, HD+, IPS LCD, 20:9
Batéria: 5000 mAh
Nabíjanie: 10 W nabíjanie
Fotoaparáty: 48 MP (hlavný) f/1.7, 1/2.0″, 0.8µm, PDAF

2 MP (hĺbkový)

Selfie: 8 MP f/2.2, 1/4″, 1.12µm

Video: 1080p 30/60 fps
Konektivita: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2,4 GHz, GPS: GLONASS, microUSB

Časti recenzie

Balenie: To čo očakávate a nič viac
Konštrukcia: Trochu väčší plastový mobil
Displej: HD+ na veľkom paneli
Odomykanie: Pomalší skener aj snímanie tváre
Výkon a pamäť: Keď je výkonu pomenej
Systém: Takmer čistý Android
Konektivita: K dokonalosti chýba len NFC
Multimédia: Nemám čo vytknúť
Fotoaparát: Nesklame vás, ak veľa neočakávate
Batéria: Prekvapivo dlhá výdrž
Konkurencia
Záverečné hodnotenie

Balenie: To čo očakávate a nič viac

Krabica Motoroly moto e7 plus je malá, respektíve tak akurát, aby sa do nej vošlo len to najnutnejšie. Pri takto lacnom smartfóne by to bolo skôr výnimkou tu nájsť niečo naviac. Nakoľko má smartfón plastovú konštrukciu nenájdete v krabici ani len obal na smartfón. Tie sa zvyčajne pribaľujú ku skleneným smartfónom.

Balenie obsahuje:

  • Telefón
  • Brožúrky
  • Nástroj na vybratie SIM karty
  • 10 W nabíjačku s microUSB káblom

Takže v tejto oblasti sa žiadne príjemné, ale ani nepríjemné prekvapenie nenachádza. Pozrime sa, čo si pre nás Motorola pripravila v tomto smartfóne.

Konštrukcia: Trochu väčší plastový mobil

Tak tak, Motorola moto e7 plus je vyrobená celá z plastu. Konštrukcia tak pôsobí lacno a dokonca má aj nepríjemný skok medzi modrou zadnou časťou a čiernym rámikom displeja. Bežne si to nevšimnete, teda pokiaľ neprejdete nechtom z jedného plastu na druhý.

Konštrukcia nezachytáva odtlačky prstov a ani sa tak ľahko nepoškriabe, takže telefón som bezpečne používal bez puzdra. Telefón si plastovou konštrukciou znižuje váhu, ktorá by inak bola cez 200 gramov, ak by bol zo skla. Vyššiu váhu dosahuje kvôli použitej 5000 mAh batérii.

V ruke telefón nepôsobí ťažko, pôsobí skvele vyvážene, takže som si ani neuvedomoval, že držím 200 gramový telefón. Nemá ani ostré hrany, takže pôsobí príjemne aj vo vrecku užších nohavíc. Avšak rozmery sú menej obvyklé a fakt, že telefón trochu vyzerá ako diaľkový ovládač od televízora si určite všimnete. Nie je to však také vážne, ako pri mobiloch značky Sony.

Dizajn a rozloženie prvkov

Vzadu nájdete okrem tohto dvojfarebného plastu, ktorý je hore modrý, dole čierny…pri hnedej verzii presne naopak hore čierny a dole hnedý (čo je zaujímavé). Nachádza sa tu aj snímač odtlačkov prstov, ktorý obsahuje logo Motorola.

Vzadu taktiež nájdeme ostrovček s fotoaparátmi a bleskom, ktorý nám má pripomínať, že toto je mobil z roku 2020, kedy sú takéto ostrovčeky bežné. Najviac sa tento ostrovček podobá tým na telefónoch Redmi Note 9 Pro a Huawei Mate 20 Pro. Vytŕča asi len 1 mm z konštrukcie, takže to nie je také zlé a výrazné ako pri Samsungoch (Galaxy S20 Ultra a Note 20 Ultra).

Na vrchnej strane zariadenia sa ešte stále nachádza 3,5 mm jack, ktorý však pomaly mizne aj z modelov strednej triedy. Na ľavej strane sa nachádza len slot na SIM karty, ktorý je hybridný, takže môžete do neho dať dve SIM karty alebo SIM kartu a microSD kartu.

Na pravej strane nájdete až tri tlačidlá. To tretie, najvyššie slúži ako tlačidlo na vyvolanie Google Asistenta. Ďalej je tu štandardne už tlačidlo ovládania hlasitosti a vypnutia a zapnutia obrazovky. Tlačidlo vypnutia a zapnutia obrazovky sa mi páči, pretože je vrúbkované a vyvoláva to pocit kvality, ktorú majú bežne len vlajkové lode.

Motorola moto e7 Plus vrch

Na spodnej strane nájdeme celkom slušne hrajúci reproduktor, mikrofón a bohužiaľ len microUSB vstup. Opäť, ďalšia oblasť, na ktorej Motorola šetrila. Konkurencia už dávnejšie ponúka USB-C port.

Na prednej strane sa tu nachádza displej, ktorý má trochu väčšie rámiky ako väčšina dnešných mobilov. To znamená, že výsledná hodnota pomeru displeja k prednej strane nám ostáva na úrovni 81,6 %. Na cenovo dostupný mobil je to bežná hodnota, aj keď tohtoročné dostupné modely, ako napríklad Realme 6i, Redmi Note 9 majú tento pomer o pár percent vyšší.

Na vrchu displeja sa nachádza aj kvapkový výrez, v ktorom sedí 8 MP snímač. Asi 2 centimetre doprava sa nachádza zvláštna dierka, ktorá na fotkách vyzerá ako notifikačná dióda. Keďže za celú dobu používania nikdy nesvietila, bude to pravdepodobne len senzor priblíženia alebo svetla.

Displej: HD+ na veľkom paneli

Ako som už spomínal, displej Motoroly moto e7 plus zaberá len 81,6 % prednej obrazovky. Toto číslo vám nemusí hovoriť veľa, ale značí to, že okolo displeja sú hrubšie rámiky. Je to však bežný jav pri väčšine dostupných zariadení s cenou do 150 €.

Je to štandardný IPS LCD panel, avšak len s HD+ rozlíšením a ak prechádzate s vyššieho rozlíšenia (FullHD+) na toto rozlíšenie všimnete si rozdiel. Rozlíšenie tohto displeja je 720×1600 a má veľkosť 6,5 palcov.

Displej však už pri prvom pohľade zaujme netradičným natiahnutím. Má totiž pomer strán 20:9, kým najčastejší pomer strán je 19,5:9 alebo tak. Čím však nezaujme sú jeho farby – je totiž príliš tmavý. Všimnete si to pravdepodobne až na priamom slnku alebo vo svetlejších priestoroch.

Farby sa dajú nastavovať len pomocou troch režimov – Sýte, Prirodzené a Zosilnené. Chýba tu klasický posuvník, ktorý by vám umožnil nastavovať jednotlivé odtiene RGB (červenej, zelenej a modrej).

Podobne obmedzený je aj rozsah minimálneho a maximálneho jasu. Ten by mohol byť širší v oboch smeroch – najnižší jas by mohol byť nižší a najvyšší zase vyšší. Zjavne aj to je dôvod, prečo zariadenie nedosahuje dobrej čitateľnosti na slnku. Pozorovacie uhly sú skvelé, také aké majú byť pri IPS paneli.

Čo mi chýbalo pri tomto zariadení je LED dióda, ktorá sa ešte stále vyskytuje pri zariadeniach nižšej triedy.

Odomykanie: Pomalší skener aj snímanie tváre

Máte tu k dispozícii aj biometrické overovanie, konkrétne tvárou alebo odtlačkom prsta. Obe fungujú, aj keď fungujú skôr podpriemerne.

Snímač odtlačkov funguje z týchto dvoch možností lepšie. Z 10 prípadov vám odomkne na 9 alebo 10, podľa náhody. Nachádza sa vzadu, v logu Motoroly, čo je celkom pekné riešenie. Čo sa týka rýchlosti odomykania, tak tá je priemerná, ale za to môže skôr procesor a celkový výkon systému. Odtlačok sa prečíta takmer okamžite, ale kým sa následne rozsvieti obrazovka, tak prejde možno aj jedna sekunda od vibrácie.

Páči sa mi, že Motorola moto e7 plus je prísna pri pridávaní odtlačku, aj pri zabezpečení telefónu. Pri pridávaní odtlačku vám ukáže výzvu, ak ste s prstom nepohli alebo ste sa vrátili do jednej z predošlých pozícií. To zabezpečuje presnejšie a aj rýchlejšie odomykanie zariadenia – teda zo strany senzora. Podobne reaguje aj po nastavení odomykania tvárou, ale tam to skôr považujem za nevýhodu.

Ak si ho nastavíte, môže sa vám stať, že sa vám telefón neodomkne pri nosení okuliarov alebo rúška. Spomínam si na Xiaomi Mi 10, ktoré nemalo problém, ani keď som mal obe na tvári naraz.

Avšak Motorola má problém aj s rúškom len na perách alebo jemne na brade. Taktiež neodomkne zariadenie, ak sa na neho nedívate priamo alebo máte zatvorené oči. Je v tomto skrátka až príliš prísna. Možno aj kvôli takejto podrobnej kontrole trvá odomykanie zariadenia od pol sekundy až po 2-3 sekundy podľa svetelných podmienok.

Výkon a pamäť: Keď je výkonu pomenej

Motorola moto e7 plus má nízku cenovku a tým pádom aj nízky výkon. Chod zabezpečuje slabší procesor Snapdragon 460 od Qualcommu. Pamäte je tu taktiež pomenej – len 4 GB RAM. Avšak 4 GB sú dostačujúce na väčšinu každodenných operácií. Aj napriek čistému Androidu tu však nájdete občasné záseky, ktoré spôsobuje práve procesor.

Ak sa pozrieme na známy benchmark Geekbench, tak ten nám ukáže skóre porovnateľné s vyššou strednou triedou roku 2018. Vtedy dosiahol podobné skóre môj starší telefón Honor 8X. Porovnateľné skóre je aj v známom benchmarku AnTuTu, ktorý ukázal skóre cez 144 000, čo je takmer podobná hodnota, akú dosiahol spomínaný Honor 8X.

Pri hrách sa smartfón nezohrieva, teda aj vďaka plastovej konštrukcii to nie je cítiť. Jednoduchšie 2D hry smartfón zvláda ľavou zadnou a náročnejšie hry ako PUBG zvláda tiež. Samozrejme, že si nezahráte na najvyšších detailoch, ale to si asi používateľ takého smartfónu uvedomuje.

Úložisko v recenzovanom zariadení je len eMMC 5.1, teda nejedná sa o rýchlejšiu technológiu UFS 2.1, ktorá sa vyskytuje pri zariadeniach strednej triedy. Zariadenie sa predáva len v jednej konfigurácii a to so 64 GB vnútornej pamäte.

Ak by ste potrebovali viac, je možné rozšíriť vnútornú pamäť microSD kartou. Tá využíva druhý SIM slot, takže sa musíte rozhodnúť, či chcete používať dve SIM karty alebo SIM kartu spolu s microSD kartou.

Systém: Takmer čistý Android

Motorola nikdy nemala nejakú komplikovanú nadstavbu a skôr sa vždy spoliehala na čistý Android. To platí minimálne už od čias prvej Motoroly E z roku 2014. Tá vlastne naštartovala celú radu dostupných smartfónov od Motoroly s čistým Androidom.

Od čias, kedy Motorola zmenila vlastníka (jej vlastníkom sa stalo Lenovo) sa zmenilo málo. Motorola získala mierne úpravy systému v podobe centra akcií Moto. To vám umožňuje využívať svoj smartfón ešte inteligentnejšie než väčšinu zariadení. Obsahuje totiž niekoľko užitočných úprav.

Moto Akcie vám umožnia zapnúť gestá, čo je síce bežná súčasť systému, ale vieme si predstaviť, že niektorí opatrnejší používatelia by ju v normálnych nastaveniach nenašli. Nájdete tu aj šikovné gestá, ako napríklad potrasením zapnete baterku alebo vytvoríte snímku obrazovky troma prstami.

Na jednom mieste si taktiež jednoducho upravíte Domovskú obrazovku, či už novými tapetami alebo widgetmi. Tieto akcie sú šikovné a spríjemnia vám používanie smartfónu. Tomu hovorím používateľský zážitok hodný prvotriedneho zariadenia.

Zariadenie obsahuje Android 10 bez akejkoľvek nadstavby, avšak len so zastaranými júlovými aktualizáciami. Systém je odladený na výbornú a sám o sebe vám neukáže žiadne záseky. Tie prídu až pri náročnejších operáciách.

Konektivita: K dokonalosti chýba len NFC

Motorole moto e7 plus má pod kapotou základnú výbavu moderného Android smartfónu. Nájdete tu Wi-Fi, ktoré podporuje väčšinou štandardou (b/g/n), avšak chýba podpora Wi-Fi 6, ktorú nájdeme len vo vyššej strednej triede a vo vlajkových lodiach. Po pravde, ani som ho neočakával. Skôr som očakával podporu 5 GHz sietí, no ani tá sa však nekoná.

Ak ste fanúšikom počúvania hudby bezdrôtovo, asi vás sklame chýbajúca podpora aptX kodeku. Musíte si vystačiť so štandardnou podporou A2DP. Bluetooth tu nájdete vo verzii 5.0. Priemerné je tu aj GPS, ktoré podporuje len základné typy satelitnej navigácie – A-GPS, GLONASS a Galileo.

Ku konektivite neodmysliteľne patrí aj NFC, no to tu nenájdete. Na začiatku som sa celkom potešil, keď som videl Google Pay a pokúsil som sa nastaviť si svoju platobnú kartu, no to sa mi nepodarilo. Keď som vošiel do Nastavení, aby som vyhľadal NFC ostal som sklamaný.

Nabíjačku a príslušenstvo pripojíte k telefónu len cez microUSB, čo je trochu škoda, že tu Motorola nedala USB-C port. Ten by umožnil aj vyššiu rýchlosť nabíjania a jednoduchšie pripájanie kábla.

Mimochodom do telefónu máte možnosť vložiť aj druhú SIM kartu, ak momentálne používate dvoch operátorov. Na začiatku sa však musíte rozhodnúť či chcete microSD kartu alebo druhú SIM. Telefón má totiž len 64 GB vnútornej pamäte, z čoho je voľných len 49 GB.

Kvalita hovoru je prekvapivo skvelá a Motorola do tohto smartfónu vložila hlasný reproduktor aj na hovory. Hlas je čistý a výrazný, čo oceňujem.

Multimédia: Nemám čo vytknúť

Ak by som chcel byť veľmi kritický mohol by som smartfónu vytknúť absenciu stereo reproduktorov, ale to pri 150 € telefóne predsa nikto nečaká. Okej, vyššie som síce spomínal chýbajúci aptX kodek, ale pri takto lacnom telefóne je to odpustiteľné.

Čo ma však potešilo, je prítomnosť FM rádia a o to viac, že je možné ho zapnúť bez pripojenia slúchadiel. Avšak to neodporúčam, pretože tie slúžia ako anténa a bez nich má telefón problém chytiť akýkoľvek signál.

FM rádio vám pôjde aj bez slúchadiel, ale so slabým signálom

Smartfón má len HD+ rozlíšenie, čiže na sledovanie videí to možno nebude ideálne, ale niekde museli byť vykonané kompromisy. Je síce pravda, že konkurencia (Redmi Note 8T) ponúka aj FullHD+ rozlíšenie, no displej na Motorole je fakt špičkový. Pri pohľade na čiernu som mal pocit, že sa dívam na OLED displej. Samozrejme, pri postrannom porovnaní je vidieť rozdiely.

Aj po zvukovej stránke je Motorola moto e7 plus skvelým smartfónom. Výšky sú krásne hlasné a čisté a hĺbky hlboké. Stredy sú však menej výrazné.

Multimediálne aplikácie v mobile sú len: Fotky Google (ako Galéria), YouTube Music (ako prehrávač hudby), Files (aplikácia na správu súborov) a YouTube.

Fotoaparát: Nesklame vás, ak veľa neočakávate

Na zadnej strane nájdete 48 MP fotoaparát, ktorému sekunduje 2 MP hĺbkový snímač. Motorola moto e7 plus sa pýši nočným režimom, ktorý ma fakt zaujal a je skutočne nadpriemerný.

Aplikácia na fotenie je tu taktiež len základná, dodávaná s Androidom, ale úplne stačí. Obsahuje v sebe aj ikonku na Google Lens, takže dá sa povedať, že aplikácia sa snaží byť nápomocná. Keď deteguje tmavé prostredie, telefón vám automaticky ponúkne skratku na prepnutie do nočného režimu.

Pri slabšom svetle fotky viditeľne strácajú na ostrosti, inak sú priemerné. Farby majú realistické podanie, bez výrazných zásahov umelej inteligencie.

Video natočíte maximálne vo FullHD rozlíšení pri 60 fps. Snáď ste 4K rozlíšenie neočakávali.

Snímky:

Nočný režim

Selfies

Portréty

Video

Ako ste mohli vidieť, Motorola moto e7 plus má na svoju cenu skvelý fotoaparát. Jeho unikátnym prvkom je nočný režim, ktorý funguje až nadmieru dobre. Selfie snímky sa taktiež podarili veľmi dobre, čo sa však podarilo menej sú portréty. Je vidieť výrazné rozdiely farebnej odchýlky mojej brady, ktorá mimochodom nie je ryšavá, skôr niečo ako blond. Celkovo je vidieť pri portrétoch silnú asistenciu umelej inteligencie, ktorá farby nezvládla a fotky vyzerajú ako keby ich niekto maľoval farbou.

Batéria: Prekvapivo dlhá výdrž

Motorola moto e7 plus má 5000 mAh batériu, ktorá vám postačí aj na tri dni priemerného používania. Ja som typ človeka, čo mobil používa zriedka a tak mi telefón vydržal 5 dní na jedno nabitie.

Telefónu napomáha šetriť batériu hardvér aj softvér. Nízke rozlíšenie displeja (HD+) zabezpečuje nižšiu spotrebu batérie pri zapnutom displeji a po softvérovej stránke pomáha systém samotný. Ide o to, že telefón nemá žiadnu náročnú nadstavbu, ktorá by mala neustále zapnuté veľké množstvo súčastí, ktoré spotrebúvajú batériu.

V nastaveniach taktiež nájdete funkciu Adaptácia batérie, ktorá napomáha rozpoznávať používateľské zvyklosti a prispôsobuje tomu spotrebu batérie. Taká umelá inteligencia pre batériu.

Nevýhoda 5000 mAh batérie v lacnom mobile je pomalé nabíjanie. Motorola moto e7 plus má len 10 W nabíjanie, čo vo výsledku znamená, že telefón sa z nuly na sto nabíja viac než tri hodiny. Vo všetkom zlom sa dá nájsť niečo dobré a v tomto prípade to je výhoda pre ľudí, čo radi nabíjajú svoj telefón cez noc. Tým toto nabíjanie spôsobí menšiu škodu než rýchle nabíjanie, známe z drahších modelov.

Priebeh nabíjania:

  • 15 min. – 9 %
  • 30 min. – 19 %
  • 45 min. – 30 %
  • 60 min. – 40 %
  • Plné nabitie – 3 hod. 18 min.

Konkurencia

Redmi 9

Redmi 9 od Xiaomi sa cenovo pohybuje asi na úrovni Motoroly moto e7 plus. Ponúka výkonnejší procesor (Helio G80), podobné špecifikácie a má viac fotoaparátov. Veľkou výhodou oproti Motorole vidím v 8 MP ultraširokouhlom objektíve, ktorý žiaľ Motorole chýba.

Ďalej tu nájdete 2 MP makro snímač avšak len 13 MP hlavný fotoaparát bez skvelého nočného režimu. Ďalšou nespornou výhodou je aj prítomnosť NFC a pre niekoho bude výhodou aj infračervený port. Redmi 9 má aj USB-C port a až 18 W nabíjanie jeho 5020 mAh batérie.

Redmi doslova drtí Motorolu svojou výbavou – má FullHD+ rozlíšenie a displej chránený ochranným sklom Gorilla Glass 3.


Samsung Galaxy a20e

Kým pri Redmi 9 to vyzerá, že je Motorola podradný telefón, teraz sa karta otočí. Samsung Galaxy A20e je minuloročný model s 3 GB RAM, podradným Exynosom 7884 a len 3000 mAh batériou. samsung galaxy a20e

Keby to nestačilo, tak telefón ponúka len 32 GB vnútornej pamäte a zastaralú technológiu displeja TFT. Výhodou je 5 MP ultraširokouhlý objektív, NFC, USB-C a 15 W nabíjanie.


Huawei P40 Lite E

Huawei P40 Lite E je viac menej rovnocenným konkurentom Motorole. Má podobne výkonný procesor (Kirin 710F), 4 GB RAM, 64 GB vnútornej pamäte a aj 48 MP hlavný fotoaparát. Ten však nebude mať taký skvelý nočný režim ako Motorola. Huawei P40 Lite E

Huawei má taktiež HD+ rozlíšenie displeja, má menšiu 4000 mAh batériu avšak s rovnakým 10 W nabíjaním cez microUSB. Taktiež nemá NFC, ale má 8 MP ultraširokouhlý objektív a 2 MP hĺbkový.


Záverečné hodnotenie

Motorola moto e7 plus ma miestami príjemne prekvapil a miestami nepríjemne sklamal. Prekvapil ma skvelým spracovaním tlačidiel, nočným režimom, dlhou výdržou batérie, kvalitnými vibráciami, hlučným a čistým reproduktorom a taktiež skvelými Moto akciami.

Čím ma však sklamal je chýbajúce NFC, horšou kvalitou konštrukcie, než som očakával, pomalým nabíjaním a microUSB portom. Ak by som ho mal opísať troma slovami bol by to priemerný plastový telefón.

Operačný systém a nadstavba: Android 10
Čipset: Qualcomm Snapdragon 460 (12 nm)
RAM: 4 GB
Úložisko: 64 GB, eMMC 5.1
Rozmery a váha: 165,2 x 75,7 x 9,2 mm, 200 gramov
Displej: 6,5″, HD+, IPS LCD, 20:9
Batéria: 5000 mAh
Nabíjanie: 10 W nabíjanie
Fotoaparáty: 48 MP (hlavný) f/1.7, 1/2.0″, 0.8µm, PDAF

2 MP (hĺbkový)

 

Selfie: 8 MP f/2.2, 1/4″, 1.12µm

Video: 1080p 30/60 fps
Konektivita: Bluetooth 5.0, Wi-Fi 2,4 GHz, GPS: GLONASS, microUSB
Motorola moto E7 plus Modrá
andreashop affiliate Motorola moto E7 plus Modrá
datart affiliate Motorola moto E7 plus Modrá
hej sk affiliate Motorola moto E7 plus Modrá
alza affiliate Motorola moto E7 plus Oranžová
mp3.sk affiliate Motorola moto E7 plus Modrá
Motorola moto E7 plus Oranžová
5.7

Motorola moto e7 plus

Motorola moto e7 plus je skvele vyvážený telefón. Nepríjemné negatíva vyvažuje príjemnými prekvapeniami. Medzi tie môžme zaradiť silný vibračný motorček a pomer strán 20:9 (ktorý nemusí sadnúť každému). Spomenúť môžme aj skvelú výdrž batérie a čistý OS Android bez nadstavby, ale predsa len s drobnými úpravami.

Svoju cenu si zaslúži férovo, aj keď pri pohľade na zariadenia od Redmi je vidieť vážne nedostatky. Ostatní výrobcovia však ponúkajú približne rovnaké smartfóny, ale Motorola si vás získa svojimi prémiovými prekvapeniami. No od prehnanej radosti vás budú pri zemi držať niektoré základné nedostatky - HD+ rozlíšenie, microUSB port a dlhé nabíjanie, mierne nesprávne prepojená konštrukcia a iné.

zobraziť celú recenziu
50 %
Konštrukcia a dizajn
50 %
Displej
50 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Veľká výdrž batérie
  • Dobrý vibračný motorček
  • Nadpriemerný reproduktor
  • Nočný režim fotoaparátu
  • Moto akcie
  • Drsné tlačidlo zapnutia

  • Slabý procesor
  • Horšia konštrukcia
  • Chýba NFC
  • Pomalé nabíjanie a microUSB port
  • HD+ rozlíšenie
  • Chýba podpora 5 GHz Wi-Fi
  • Displej je akýsi tmavý
17.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+