MojAndroid

Honor v závere tohto roka prináša na náš trh opäť ďalšiu novinku Honor 8X, ktorá sa snaží zaujať naše zmysly nielen svojím dizajnom a funkciami, ale aj cenou. Nový model strednej triedy sa vydal cestou veľkého bezrámikového displeja, duálneho fotoaparátu a samozrejme funkciami nabitého operačného systému Android, ktorý je vybavený množstvom aplikácií priamo z dielne výrobcu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Veľký displej v “malom tele”

Honor 8X je ako jeden z mála smartfónov na trhu vybavený veľkým 6,5-palcovým displejom. Svojou uhlopriečkou sa pritom už približuje k tabletom. Napriek tomu si zachováva “kompaktné” rozmery 160,4 x 76,6 x 7,8 mm a hmotnosť 175 gramov. Ideálne ak hľadáte zariadenie s veľkým displejom, no stále chcete, aby sa vám takpovediac vošiel do vrecka nohavíc.

Samozrejme, nedá sa povedať, žeby Honor 8X bol najkompaktnejším zariadením na trhu. Práve naopak, svojou veľkosťou môže odradiť mnoho potenciálnych kupcov. Konštrukcia je totiž pomerne už pomerne rozmerná a komplikuje ovládanie aj prenášanie. Uvítali by sme preto, keby sa Honor aj v tomto prípade držal radšej menších uhlopriečok s veľkosťou do 6″. Aj na takto veľké zariadenie sa dá však pomerne rýchlo zvyknuť.

Ako sme si už za posledné obdobie zvykli, prednú stranu s minimálnymi rámikmi vypĺňa displej. Ten je v rohoch zaoblený a v mieste, kde je situovaný telefónny reproduktor s prednou kamerou, je “vyrezaný”. Toto usporiadanie je na dnešné pomery úplne bežné a nájdeme ho vo väčšine moderných smartfónov. Dá sa teda povedať, že Honor 8X ide s dobou a po dizajnovej stránke nesklame ani náročnejších používateľov. Svedčí o tom aj zadná strana, ktorá je dominantnou časťou zariadenia. Zvýrazňuje ju nielen dizajnové sklenené prevedenie s reflexnou vrstvou, ale aj výrazná červená farba. Tá prechádza aj do zaoblených bokov. Zadná strana okrem svojho vhľadu zaujme aj prítomnosťou spoľahlivého snímača odtlačkov prstov a duálnym fotoaparátom.

Rozloženie ovládacích prvkov a konektorov je štandardné a nie je k nemu až tak čo dodávať. Asi len toľko, že Honor 8X disponuje slotom, ktorý bez obmedzení pojme súčasne dve nano SIM karty a pamäťovú kartu microSD. Honor nezanevrel ani na 3,5 mm audio jack. Menšie mínus má u nás za použitie micro USB konektora, namiesto ktorého by sme radšej videli praktickejší USB C.

Ako celok pôsobí Honor 8X naozaj solídnym dojmom, a to či už použitými materiálmi, tak aj svojim dizajnom a konštrukčným spracovaním. Za tie si u nás vyslúžil len pochvalu. Našli sme však aj jeden menší nedostatok, a to v podobe hlučnejších tlačidiel pre zapnutie a ovládanie hlasitosti.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+