MojAndroid

Náš trh so smartfónmi je priam preplnený lacnejšími zariadeniami, ktoré i dnes prilákajú veľké množstvo záujemcov. Model Samsung Galaxy A20e si pritom môže dovoliť takmer každý, avšak vzhľadom na cenu majú tieto zariadenia i zopár nevýhod. O zaujímavých vlastnostiach telefónu Galaxy A20e sa dozviete v práve začínajúcej recenzii.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 


Balenie: Zvyk z lacných smartfónov

V malom, kompaktnom balení sa nachádzal malý, kompaktný smartfón. Okrem neho však nechýbala ani rýchlonabíjačka s výstupmi 9V/1.67A a 5V/2A. Nevyhnutnosti v podobe rôznej dokumentácie, návodu, sponky na vyberanie slotu a krátkeho USB-C kábla sa v balení nachádzali taktiež. Výrobca nezabudol ani na klasické kôstkové slúchadlá, ktorým nechýba ani mikrofón pre telefonické hovory. Na počúvanie hudby by sme však odporúčali použiť vlastné slúchadlá.

V balení sme nenašli žiadnu fóliu na displej, ktorá dokonca nebola na displeji ani predom nalepená. Radšej by sme tak videli tento ochranný prvok namiesto pribalených slúchadiel, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou i tak nevyužijete, pokiaľ vlastníte lepšie.

Konštrukcia a dizajn: Veľmi konzervatívny vzhľad

Vpredu sa nachádza Infinity-U displej, ktorý pokrýva drvivú väčšinu prednej strany. V malom výreze je predný fotoaparát, nad ktorým zbadáte mriežku reproduktoru pre hovory. Spodná brada je potom veľmi úzka a bez loga Samsungu. Na pravom boku smartfónu nájdete ovládacie prvky v podobe tlačidiel hlasitosti a tlačidla pre zapnutie a vypnutie. Ľavý bok je okupovaný širokým slotom pre dve nanoSIM karty a jednu microSD kartu. Spodok patrí modernému USB-C konektoru, 3,5 mm audio jacku a mriežke pre hlavný reproduktor, ktorý na danú cenovku hrá dostatočne nahlas a kvalitnou taktiež veľmi nezamrzí.

Boky smartfónu sú tvorené z rovnakého materiálu, akým disponuje zadná strana – z lesklého plastu. Tento plast je enormne náchylný k poškriabaniu a počítajte s tým, že po pár dňoch používania bez obalu bude vyzerať ako hokejová ľadová plocha po celom zápase. Zadok zariadenia však zaujme výrazným logom Samsung, dvojicou fotoaparátov a skenerom odtlačkov prstov. Telefón je sám o sebe veľmi malý a klzký. Zopárkrát mohlo dôjsť k situácii, že by sa nám vyšmykol z ruky. Okrem nami testovaného čierneho variantu sú k dispozícii aj zariadenia v krajších farbách.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+