MojAndroid

Realme je na našom trhu prakticky neznáma značka, teda pokiaľ nie ste fanúšikom nášho webu. Je to pomerne mladý výrobca, ktorý vznikol 4. mája 2018, teda niečo málo cez dva roky dozadu. Patrí pod čínsku skupinu BBK, ktorá vlastní aj značky ako Oppo, Vivo, OnePlus, či ešte mladšiu značku IQOO. Úlohou Realme je byť silným konkurentom Xiaomi, čo sa jej darí veľmi dobre. Ponúka skvelé smartfóny za nízku cenu a inak to nie je ani v prípadne smartfónu Realme 6i. Ten sa u nás predáva za menej než 200 € a ponúka solídnu výbavu.


Technické parametre:

Operačný systém a nadstavba: Android 10, Realme UI
Čipset: MediaTek Helio G80 (12 nm)
RAM: 4 GB
Úložisko: 128 GB, eMMC 5.1
Rozmery a váha: 164,4 x 75,4 x 9 mm, 199 gramov
Displej: 6,5″, HD+, IPS LCD
Batéria: 5000 mAh
Nabíjanie: 18 W rýchlo nabíjanie
Vodoodolnosť: Len proti ošpliechaniu vodou
Fotoaparáty: 48 MP hlavný senzor f/1.8, 8 MP ultraširoký f/2.3, 2 MP makro f/2.4, 2 MP hĺbkový f/2.4, Selfie: 16 MP f/2.0
Konektivita: Bluetooth 5.0, NFC, Wi-Fi (2,4 GHz), GPS, GLONASS, BDS
Cena:

Časti recenzie

Realme 6i Zelený
mp3.sk affiliate Realme 6i Zelený
hej sk affiliate Realme 6i Zelený
alza affiliate Realme 6i Zelený

Balenie: Len základ

V krabici sa nenachádza ani len bežný silikónový obal, ktorý sa zvykne pribaľovať k väčšine smartfónov. Asi je to plastovou konštrukciou zariadenia, ktorá nie je tak náchylná na špinu, odtlačky a škrabance ako sklo.

Čo nájdete v krabici:

 • Telefón
 • Nástroj na vyberanie SIM karty
 • 18 W nabíjací adaptér
 • USB-C kábel

Konštrukcia a dizajn: Plast sa vracia

Správne, konštrukcia je plastová, ale to mi vôbec neprekážalo, priam ma to možno až tešilo. Vo svete plnom sklenených smartfónov je plast príjemná zmena. Realme navyše použilo plast, ktorý vytvára rôzne čiary podľa toho, ako zariadenie nakloníte. Testované zariadenie bolo v bielej farbe, ktorá sa mi páči oveľa viac ako zelená.

Realme 6i v krémovo bielej.
Realme 6i v krémovo bielej. Nič na nej nie je krémové a tak mal výrobca zvoliť názov snehová biela.

Plastový je aj strieborný rámik, ktorý svojim vzhľadom pripomína kov, ktorý poznáme z prakticky všetkých ostatných zariadení. Zadná strana je po krajoch príjemne zaoblená, na bielej takmer nie sú vidieť odtlačky prstov. Jediné, čo sa jej dá vytýkať, sú vyčnievajúce fotoaparáty. Kryt v balení nebol, takže si musím zvyknúť na kývanie mobilu na stole. Usporiadanie fotoaparátov nápadne pripomína Redmi Note 8T. Plast a zabolenie okrajov dokonale skrývajú vyššiu váhu a hrúbku zariadenia.

Pri plastoch zvyklo byť problémom škrípanie, ale to sa pri stláčaní tohto smartfónu neobjavuje. Kvalita spracovania konštrukcie je na vysokej úrovni. Na zadnej strane nájdeme ešte skener pre odtlačky prstov, ktorý funguje celkom spoľahlivo.

Realme 6i bočná strana
Na opačnej strane od tlačidla na zapnutie smartfónu nájdete tlačidlá ovládania hlasitosti.

Po stranách nájdeme tlačidlá a slot na dve SIM karty a pamäťovú kartu zvlášť. Tlačidlá sú umiestnené trochu neštandardne – tlačidlo zapnutia smartfónu je na pravej strane, ale tlačidlá na ovládanie hlasitosti sú na opačnej strane. Na spodnej strane nájdeme 3,5 mm jack, USB-C port, reproduktor a mikrofón. Príjemným prekvapením je aj to, že výrobca deklaruje odolnosť voči ošpliechaniu, smartfónu by teda nemalo vadiť, ak trochu zmokne.

Prednú stranu tvorí displej chránený ochranným sklom Gorilla Glass 3. Nad ním sa nachádza malý kvapôčkový výrez, ktorý je domovom 16 MP selfie kamery. Skrýva sa tam aj senzor automatickej regulácie jasu. Nad nimi je tenký reproduktor, ktorý slúži na hovory.

Odomykanie prstom aj tvárou funguje skvele

Realme 6i ponúka odomykanie prstom aj tvárou, ktoré som si vyskúšal v rôznych scenároch. Oba spôsoby fungujú rýchlo a rovnako spoľahlivo. Fungovali 9/10 pokusov a rôznych scenárov. Snímač odtlačkov prstov má problémy, ak prstom skĺznete po konštrukcii bokom na senzor. Odomykanie tvárou nefunguje len s rúškom na viac ako polovici tváre. To znamená, že ak som chcel odomknúť mobil s rúškom na tvári, nesmel som ho mať na nose, ale mohol som ho mať na ústach. Odomykanie tvárou s okuliarmi (slnečnými i dioptrickými) funguje spoľahlivo.

Pri snímači odtlačkov prstov mi chýbajú gestá, ktoré mám na mojom Honore 8X. Umožňujú mi rýchlo a jednoducho potiahnutím prsta po senzore stiahnuť notifikačnú lištu. Páči sa mi však možnosť rozhodnúť sa, či chcem umožniť odomykanie so zatvorenými očami. Ak to neumožníte, nemôže sa stať to, že niekto proti vašej vôli odomkne smartfón len tým, že by ho nasmeroval na vašu tvár.

Displej: Slušný panel, ale len s HD+ rozlíšením

Displej zaberá 82,3 % prednej strany, čo je trochu menej, ako je priemer. Môže za to väčšia brada na spodku a trochu hrubšie rámiky okolo displeja. To, či vám bude vadiť mierne väčšia brada pod displejom alebo nie, je nakoniec aj tak už len na vás.

Displej má dobrú ostrosť (270 ppi), aj keď podpriemernú, nakoľko ide o HD+ rozlíšenie. Technológia displeja je IPS LCD, ako to býva zvykom pri lacnejších modeloch. Práve technológia IPS LCD zabezpečuje rovnaké farebné podanie pri všetkých možných pozorovacích uhloch. Je chránený fóliou, ktorú môžete dať dole a nalepiť si ochranné sklo. To má k dispozícii pre toto zariadenie jedine Alza.

Realme 6i displej
HD rozlíšenie si všimnete len ak sa na neho pozriete z krátkej vzdialenosti.

Keď som zistil, že ma čaká zariadenie s HD+ displejom, netušil som, akú kvalitu od neho očakávať. Pravda je však taká, že to rozlíšenie nie je až také zlé, ako sa na prvý pohľad na čísla môže zdať. Pixely uvidíte len, ak si dáte zariadenie blízko k očiam (napr. 10 cm). Farby na displeji vyzerajú veľmi dobre a teda displej nepatrí k tým lacnejším. Čierna je čierna, avšak nie na úrovni OLED panelov, ktoré vypínajú pixely, ale to je samozrejmé. Obrazovka je od základov nakalibrovaná správne a farby nie sú ani príliš teplé ani studené. Ak by ste chceli zmeniť teplotu farieb, môžete to urobiť posuvníkom v nastaveniach displeja a jasu.

Rozsah jasu vás prekvapí

Už pri prvom teste jasu sa mi jeho rozsah zapáčil. Minimálny jas je dostatočne nízky, aby vás neoslepoval ani pri nočnom používaní. Uspokojivý je aj maximálny jas, ktorý zaručí skvelú čitateľnosť na slnku. V tomto smere ma telefón fakt prekvapil, nakoľko mi takmer na žiadnom mobile nevyhovoval rozsah nastavení jasu. Zariadenie samozrejme obsahuje aj senzor na úpravu jasu, ktorý je citlivý a ja to oceňujem. Smartfón obsahuje aj mód Starostlivosť o oči, ktorý zvýši teplotu farieb a minimalizuje modré svetlo, ktoré môže mať na starosti zlý spánok. Tento mód je užitočný práve pri práci v tme.

Realme 6i displej
Tento smartfón má perfektný rozsah jasu od minimálneho po maximálny.

Displej je schopný reagovať aj cez rukavice alebo cez oblečenie a aj s mokrými rukami. Chýba mi však notifikačná LED dióda, ale tú v dnešnej dobe obsahuje máloktoré zariadenie. Displej obsahuje aj možnosť zapnutia čiernej témy a vynútenia v podporovaných aplikáciách, čo je štandardom Androidu 10.

Výkon a pamäť: Herný procesor v kombinácií s nízkym rozlíšením

Procesor patrí do hernej série procesorov od MediaTeku. Konkrétne je to Helio G80 s grafickým čipom Mali G52. Tomu napomáha 4 GB RAM. Zasekávania som počas pár dní nenašiel a to ani pri veľkých stránkach na internete, ktoré majú kopu obrázkov alebo pri hrách. Smartfón si bez problémov poradí aj s PUBG na HD rozlíšení a vysokej grafike. Nezaznamenal som záseky ani oneskorenia počas celej hry. Zadná strana sa trochu zohriala, ale nič nadpriemerné to nie je. Jediná hra, ktorá dala zabrať výkonu tohto smartfónu, bola Castle Wreck.

Castle Wreck
Castle Wreck
Developer: VOODOO
Price: Free
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot
 • Castle Wreck Screenshot

Lietajúce tehličky dajú zabrať každému smartfónu, hlavne vo veľkom počte. Hra je o ničení hradov v čo najefektívnejšej forme.

Realme 6i hra
Lietajúce kocky dajú zabrať telefónu viac ako PUBG.

Skúsil som aj dva známe benchmarky – AnTuTu a Geekbench. V tom prvom telefón získal 201535 bodov, výkonom sa teda vyrovná telefónom vo svojej cenovej kategórii. V Geekbench získal smartfón 388 bodov v teste jedného jadra a 1325 bodov v teste všetkých jadier. Použitá verzia Geekbenchu bola 5.1.1.

Zariadenie má 128 GB vnútornej pamäte a po nainštalovaní viac než tuctu aplikácií mám ešte stále viac než 100 GB voľného miesta. Ak by vám to náhodou bolo málo, smartfón má okrem dvoch slotov na SIM karty aj tretí slot na microSD karty.

Systém: Realme UI pripomína MIUI

Nemôžem si pomôcť, no fakt tam vidím podobnosť s MIUI. Tie prepínače v notifikačnej lište, tá podobnosť v Nastaveniach, skrátka tu cítim inšpiráciu konkurenciou. Smartfón beží na najnovšej verzii Androidu 10, avšak na starších bezpečnostných záplatách (5. februára 2020). Osobne si potrpím na bezpečnostné záplaty a pri zariadení, ktoré vyšlo v marci 2020, by som očakával aspoň marcové aktualizácie. To už môj takmer dvojročný Honor 8X má aprílové bezpečnostné záplaty.

Realme UI plné funkcií

Samozrejmosťou systému sú gestá, aké môžete poznať z iných zariadení, čierna téma a podobne. Sú tu aj modernejšie gestá, ktoré mi na mojom Honore 8X chýbajú, ako napríklad potiahnutie spodného panelu na prechod medzi poslednými aplikáciami, použitie troch prstov na vytvorenie snímky obrazovky a podobne. Realme má príjemné úpravy systému, ktoré nie sú náročné na výkon zariadenia.

V Nastaveniach nájdete poskrývané rôzne zaujímavé funkcie, ktoré nenájdete v každom smartfóne. Nájdete tu napríklad skrytý ekvalizér s názvom Real Sound Technology, ktorý sa nachádza v podkategórii zvuku. Ďalej zaujímavé vychytávky na blokovanie podvodných zákazníckych služieb, ktoré sa tvária ako operátori.

V systéme nájdete aj zaujímavé aplikácie od Realme, ako napríklad Klonovanie aplikácií, ktorá vám pomôže preniesť údaje zo starého do nového smartfónu. Zaujala ma aj aplikácia Priestor hier a jej zvláštny neónový dizajn. Taktiež kalkulačka tu ponúka aj rozšírené funkcie ako napríklad výpočet kurzov mien. Ak sa pozriete do hĺbky každej aplikácie alebo možností nastavení nájdete ich tu omnoho viac.

Natrafil som aj na jeden nešťastný bug, ktorý vám neumožní uložiť si telefónne čísla pevnej linky. Ak napíšete celé číslo 02 492 841 11, telefón tam sám zadá lomku za prvé dve čísla a pri ukladaní vám povie, že číslo má nesprávny formát. Po troche hľadania na internete som objavil, že treba pridať ešte jedno číslo a následne odstrániť lomku a potom aj to číslo naviac.

Malý, ale otravný bug pri telefónnych číslach na pevnú linku.

Konektivita: Nenechá vás v štichu

Realme 6i podporuje naše 2G, 3G a 4G siete, aj s podporou rýchlejšieho LTE-A. To platí pre obe nano SIM karty, ktoré dáte do mobilu. Smartfón má aj tretí slot pre microSD kartu, takže ak by vám bolo 128 GB priestoru málo, viete si ho samozrejme rozšíriť. Čo sa týka dual SIM režimu, funguje klasicky, nastavíte si, ktorú SIM chcete používať na hovory, ktorú na dáta a potom už fungujete bez problémov.

Bluetooth tu nájdete vo verzii 5.0 a bez problémov sa pripojíte na všetky svoje zariadenia. Plastová konštrukcia zabezpečuje lepší dosah než sklenená či hliníková. S Bluetooth slúchadlami v ušiach som zašiel oveľa ďalej od mobilu ako od môjho skleneného Honoru 8X. To isté som si všimol pri Wi-Fi, smartfón skrátka chytí sieť na väčšiu vzdialenosť. Realme 6i zobrazuje batériu Bluetooth zariadení tak, ako to od neho pravdepodobne očakávate.

GPS s presnosťou na 1 meter.

GPS je tu veľmi presné, podľa testovania dokáže zamerať až na 1 meter, ale Google to kvôli súkromiu obmedzuje na 5 metrov. Preto ak aj máte špičkové mobily, nedokážete získať presnosť na niekoľko centimetrov.

Jediné, čo tu chcem vytknúť, je neschopnosť pripojiť sa na 5 GHz Wi-Fi siete. To je fakt škoda a potrebné v tejto dobre preplneného 2,4 GHz pásma.

Splní vaše multimediálne priania

Smartfón má slušnú multimediálnu výbavu. Nechýba tu 3,5 mm jack, FM rádio, dokonca ani ekvalizér. Jasné, na smartfóne musí byť niečo nedokonalé a tým je len HD+ displej. Na ňom si neužijete tak dokonalé videá, ako by ste si užili na FHD+ displeji, ktorý ponúka konkurencia. Najviac je tento nedostatok pixelov vidieť práve pri sledovaní videa.

Realme 6i
Reproduktor je veľmi hlasný a čistý, no chýbajú mu basy a prstom ho utlmíte.

Reproduktor tu nájdete len jeden a aj ten je na spodnej strane smartfónu. Je možné ho utlmiť až na 10 % pôvodnej hlasitosti len tým, že naň náhodou položíte prst. Hrá hlasno a čisto so skvelými výškami no chýbajú mu basy. Je to bežný neduh smartfónových reproduktorov. Ak si až tak veľmi nepotrpíte na basoch, bude pre vás perfektný.

Smartfón má nainštalované rôzne multimediálne aplikácie. Spomínal som ekvalizér, pekný prehrávač na hudbu, slušný prehrávač videí s množstvom funkcií a nájdete tu aj YT Music, čo je hudobná aplikácia od Google, oddelená od YouTube. Je to náhrada za nepodporovanú Hudbu Play.

Hlavný fotoaparát je špička, ale len cez deň

Presne tak, je ním 48 MP senzor, ktorý nesklame v žiadnych podmienkach. Pokiaľ nezvolíte 48 MP mód, tak fotky ukladá v 12 MP rozlíšení. Bežne zaberajú okolo 7 MB priestoru, ale pri 48 MP režime to je okolo 17 MB.

Smartfón “vyťahuje” zelenú, ale to mu veľmi nevyčítam pretože to robí väčšina konkurenčných smartfónov. Asi len Xiaomi má smartfóny, ktoré fotia prirodzene.

Nočný režim – prakticky neexistuje

Nočné fotky sú slabé a mobil obsahuje Nočný režim. Nočný režim však urobí rovnakú fotku, ako keby ani nefungoval. Trvá pár sekúnd ako na iných mobiloch, ale výsledok nie je o nič svetlejší. Smartfón nemá ani optickú stabilizáciu obrazu, takže urobiť nočnú fotku dokonalo ostrú je tak trochu umenie.

Ultra-širokouhlý objektív – Na svoju cenu kvalita

Realme 6i obsahuje aj ultra-širokouhlý objektív. Ten robí slušné fotky a na porovnanie vám nižšie ukážem perspektívu z bežného a ultraširokého fotoaparátu.

Makro objektív

Makro objektív fotí ledva použiteľné fotky. Ak fotíte pekné a ostré objekty, ako je tá rastlina vľavo, tak fotky vyzerajú dobre, ale akonáhle fotíte menej ostré objekty (viď. púpava), detaily nie je už tak jasno vidieť. Preto zastávam názor, že 2 MP makro objektívy nie sú oveľa použiteľnejšie než fotenie s hlavným snímačom na blízko. Aplikácia fotoaparátu podporuje automatickú detekciu scén a taktiež dokáže fotiť makro fotky cez hlavný snímač.

Portrét – Presne podľa očakávaní

Portrétové fotografie vychádzajú celkom dobre na to, v akej cenovej kategórii sa zariadenie pohybuje. Slečne vidieť väčšinu vlasov a pozadie je pekne rozostrené. Pridávam aj normálnu fotku vytvorenú v tom prostredí na porovnanie.

Zoom – Len digitálny, ale nič viac nečakajte

Telefón je schopný digitálneho zoomu až desaťnásobne. Nie, že by to bolo na niečo dobré, ale za zmienku to stojí. Keďže má hlavný objektív 48 MP fotografia vyzerá dobre aj po 2x priblížení a niekomu bude vyhovovať aj pri 3x priblížení.

10x digitálny zoom.

Selfie fotky – Portréty sú na tom zle

Predný fotoaparát mierne prekvapil, aj napriek tomu, že sa občas snaží retušovať, aj keď sú všetky efekty skrášľovania vypnuté. Portréty sú zlé, aj výraznejšie pramene vlasov rozmazalo. Dalo by sa tomu odpustiť, ak by to rozmazalo len jednotlivé vlasy. No na takú kvalitu by to asi potrebovalo hĺbkový snímač, tak ako má zadná kamera.

Bežné selfie fotografie sú na tom o triedu lepšie, pretože smartfón nemusí vypočítavať, čo rozmazať a čo nie. Pri bežných fotkách sa len snaží vyostriť všetko, čo vidí.

Videá – Celkom dobrá kvalita

Videám samozrejme chýba akákoľvek stabilizácia obrazu, no je to bežný jav v mobiloch pod 200 €. Realme 6i zvláda natáčať 1080p videá, ale nevýhodou je, že len s 30 snímkami za sekundu. Nie je tu možnosť prepnutia na 60 fps. Nájdete tu aj spomalené a časozberné video, ak vás tieto funkcie zaujímajú. Prvé video je bežné, kde som skúšal aj maximálny zoom, druhé video je spomalené a verím, že mi odpustíte to, že je nahraté na výšku. Spomalené video bolo snímané 120 fps a smartfón neponúka možnosť zmeniť to.

Batéria – Dlhá výdrž, pomalé nabíjanie

Pri 5000 mAh som očakával vysokú výdrž a tak aj bolo. Telefón dokázal mať SOT okolo 9 hodín. Pri bežnom používaní vám vydrží aj tri dni bez nabíjačky. Telefón dokázal získať takúto skvelú výdrž kombináciou úsporných komponentov – HD+ displeja a výkonného no šetrného procesora MediaTek Helio G80.

Jedinú výčitku, čo mám v tejto oblasti, je nabíjanie. Nabíjačka má výkon 18 W, čo by sa pri menšej kapacite batérie dalo označiť za rýchle nabíjanie. Avšak ak máte 5000 mAh batériu, je to rovnaké, ako keby ste nabíjali smartfón s menšou kapacitou 10 W nabíjačkou. Nedá sa hovoriť o rýchlo nabíjaní, ak vaše nabíjanie dosahuje takéto časy:

 • 15 min. – 14 %
 • 30 min. – 29 %
 • 45 min. – 43 %
 • 60 min. – 55 %
 • 100 % nabitie za 2:29 hod.

Konkurencia

V rovnakej cenovej triede je aj Huawei P30 Lite. Ten ponúka Full HD+ rozlíšenie displeja a zároveň je aj menší a má konštrukciu zo skla. Tiež má 48 MP hlavný snímač, 8 MP ultra široký snímač a 2 MP hĺbkový, ale chýba mu makro. Má však lepšiu, až 24 MP selfie kameru. Nevýhodou je starý procesor a slabšia batéria.

Ďalším skvelým konkurentom je Redmi Note 8T od Xiaomi. Ten ponúka taktiež lepší displej s rozlíšením Full HD+ a sklenenú konštrukciu. Má rovnakú zostavu zadných fotoaparátov, ale len 13 MP selfie kameru. Ďalšími nedostatkami je slabší procesor a batéria. Taktiež z nejakého dôvodu ešte nedostal Android 10.

Redmi Note 8T zadná strana fotoaparát

Záverečné hodnotenie

Tento smartfón ma milo prekvapil. Vedel som, že ide o smartfón s HD+ rozlíšením a plastovou konštrukciou a tak som sa bál, čo to bude za nepodarok. Plastová konštrukcia má však aj svoje výhody – napriek tomu, že je biela nebolo na nej vidno odtlačky prstov, ani špinu. Dokonca poviem, že je to v tomto prípade lepšou voľbou ako sklo. Avšak bočný sivý rámik nie je kovový, je taktiež plastový a ten nevyzerá až tak dobre a prémiovo. Taktiež spracovanie medzi tými dvoma kusmi plastu je miestami pofiderné – bál by som sa, že by sa mi pri páde polámali na niektorých miestach.

Chválim ho aj za hlavný fotoaparát, prekvapila ma ostrosť a kvalita farieb. Ešte ultra široký snímač je schopný, ale v prípade makro senzora som nebol práve nadšený. Nič lepšie som však neočakával, tak to neberiem až tak veľmi za problém. Smartfón má však Nočný režim, ktorý ak už tam raz je, mal by fungovať. Chýba mi aj 4K režim pri natáčaní videa alebo aspoň 1080p 60fps natáčanie videa.

Obrazovka je celkom super, hlavne presnosť a podanie farieb sa podarili, nečakal som tak dobrú obrazovku. Rozsah jasu je skvelý – ten minimálny vás neoslepí ani v úplnej tme a ten maximálny vám zaručí slušnú viditeľnosť na slnku.

Wi-Fi nepodporuje 5 GHz siete, čo je fakt na škodu v dnešnej dobe. Avšak kompenzuje to lepším dosahom Wi-Fi aj Bluetooth. Je to spôsobené plastovou konštrukciou.

Nakoniec, páčilo sa mi aj odomykanie tvárou, či odtlačkom prsta. Hlavne použitie tváre je super rýchle. Snímač odtlačkov prstov je v dnešnej dobe priemerný, čo neznamená, že je zlý. Znamená to len to, že všetky smartfóny už majú rýchle snímače odtlačkov prstov a určite budete aj vy spokojný.

Realme 6i Zelený
Realme 6i Biely
mp3.sk affiliate Realme 6i Zelený
hej sk affiliate Realme 6i Zelený
datart affiliate Realme 6i Biely
alza affiliate Realme 6i Zelený
8

Realme 6i

Realme 6i je zariadenie nižšej strednej triedy, ktoré prekvapí výdržou batérie a hlavným 48 MP fotoaparátom. Zaujal aj displej, ktorý je na jednu stranu skvelý s reálnym podaním farieb, má skvelý rozsah jasu od najnižšieho, ktorý je tak nízky, že vás neoslepí, až po najvyšší, ktorý zabezpečí dobrý čitateľnosť na slnku. Na druhú stranu má len HD+ rozlíšenie a ak veľmi chcete a dívate sa z blízka, uvidíte jednotlivé pixely. Napriek tomu, že má zariadenie plastovú konštrukciu, vôbec mi to neprekážalo. Naopak, zlepšilo to dosah bezdrôtového pripojenia (mobilnej sieti, Bluetooth aj Wi-Fi), odtlačky prstov a špinu na nej nebolo až tak vidieť. Bočný rámik zariadenia mohol byť hliníkový, zlepšilo by to vzhľad a kvalitu konštrukcie. Okrem hlavnej kamery a ešte ako tak ultra širokého objektívu ostatné kamery nezaujmú až tak. Ak natáčate videá tak tento mobil vám nemôžem odporučiť nakoľko mu chýba 4K rozlíšenie, ale aj 60 fps pri 1080p rozlíšení. Akákoľvek stabilizácia tu taktiež chýba. Negatívne ma prekvapila aj chýbajúca podpora 5 GHz Wi-Fi sietí.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
80 %
Výkon
100 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Dlhá výdrž batérie
 • Veľmi dobrá obrazovka
 • Plastová konštrukcia, ktorá neudržiava odtlačky prstov
 • Lepší príjem signálu (Wi-Fi, BT, mobilnej siete)
 • Realme UI má zaujímavé funkcie
 • Hlavná kamera vie fotiť veľmi dobre

 • Len HD rozlíšenie obrazovky, vidieť pixely pri bližšom pohľade
 • Plastová konštrukcia (zariadenie nepôsobí prémiovo a zariadenie v tejto cenovej kategórii majú sklo)
 • Chýba 4K rozlíšenie a 60 fps pri 1080p
 • Chýba stabilizácia obrazu pri videách (aspoň EIS mohla byť)
 • Chýbajúca podpora 5 GHz Wi-Fi sietí
2.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+