MojAndroid

Služba YouTube Music, ktorá slúži na streamovanie hudby, bola doteraz používateľom dostupná len z obchodu Google Play. Spoločnosť Google minulý týždeň na svojom blogu oficiálne oznámila, že bude odteraz predinštalovaná na všetkých nových Android smartfónoch so systémom Android 10 alebo starším Android 9.0 Pie. Podľa serveru PhoneArena tam nahradí službu Google Play Music (Hudba Google Play).

Dlhá cesta od Google Play Music k YouTube Music

Služba Google Play Music bola prvým pokusom Googlu konkurovať známym hudobným streamovacím službám ako Spotify alebo Apple Music. Napriek tomu, že bola štandardnou výbavou Android smartfónov, nikdy si nezískala väčšiu obľubu. Pred rokmi tak americký internetový gigant prišiel s druhým pokusom v podobe YouTube Music. Mladšia služba má už len kvôli menu väčšiu pozornosť používateľov a Google ju preto bude ponúkať v rámci balíka Google aplikácií pre Android smartfóny. Staršiu službu Google Play Music bude stále možne stiahnuť z oficiálneho obchodu.

Výhody a nevýhody YouTube Music

YouTube Music dokáže okrem online hudby a videoklipov z YouTube prehrávať aj audio súbory v pamäti smartfónu. Mínusom môže byť nepríliš prepracované grafické rozhranie vychádzajúce z klasickej aplikácie YouTube alebo nedostupnosť niektorých funkcií v bezplatnej verzii. Medzi ne patrí aj prehrávanie na pozadí. Predplatné YouTube Music Premium má ale výhodu v tom, že je súčasťou aj klasického predplatného YouTube Premium. Od leta je dostupné na slovenskom trhu vrátane študentského predplatného.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
30.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+