MojAndroid

Spoločnosť Google minulý mesiac oficiálne spustila na Slovensku svoje služby YouTube Premium a YouTube Music. V rámci mesačného predplatného YouTube Premium získa používateľ YouTube videá úplne bez reklam a s prémiovým obsahom. Súčasťou je aj mesačné predplatné služby YouTube Music, ktorá je novou konkurenciou pre Spotify. Pretože sa nejde o úplne lacne služby, tak Google prichádza na Slovensko so študentským predplatným YouTube Premium a YouTube Music.

Youtube Premium na Slovensku

Služby budú dostupné pre študentov slovenských univerzít a vysokých škôl za znížené študentské tarify.  YouTube Music si tak bude možné predplatiť za 2,99 eur mesačne a YouTube Premium za 4,19 eur mesačne.

YouTube Premium

Služba YouTube Premium zas rozširuje možnosť sledovania videí bez reklám na celú platformu YouTube a zahŕňa aj prístup k programom a filmom v rámci kanála YouTube Originals. Vďaka nej sa už nemusíte báť prerušenia reklamným ukážkami pri sledovaní videí alebo rôznych reklamných banerov.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Youtube Music

Služba YouTube Music je v podstate hudobným katalógom. Používatelia tu nájdu  hudobné videá, oficiálne albumy, single, remixy, živé vystúpenia, cover verzie a pod. A s mesačným predplatným získajú študenti prémiové funkcie ako počúvanie hudby na pozadí a bez reklám, s možnosťou sťahovania skladieb a albumov. Táto služba navyše zahŕňa aj pokročilé vyhľadávanie s využitím strojového učenia, takže skladbu dokáže vyhľadať aj bez toho, aby používateľ zadal presný názov skladby, albumu či interpreta.

Ako získať študentské členstvo YouTube na Slovensku?

Na získanie študentského členstva je nutné spĺňať nasledovné podmienky:

  • Musí ísť o vysokoškolského študenta.
  • Obe služby ponúkajú overenie študentského statusu spoločnosťou SheerID. Na stránke YouTube Pomocníka nájdu študenti informácie, ako skontrolovať či má aj ich škola k dispozícii študentské tarify.
  • Na Slovensku by nárok na zľavu mali mať študenti väčšiny miestnych vysokých škôl.

Pre získanie služby YouTube Music Premium za zvýhodnené predplatné pre študentov navštívte youtube.com/musicpremium/student.
Pre získanie služby YouTube Premium za zvýhodnené predplatné pre študentov navštívte youtube.com/premium/student.
Používateľom bude táto možnosť v rámci aplikácie YouTube Music Premium a YouTube Premium nabiehať postupne.

Náš tip
CEO YouTube dohliada na to, ako často jej deti používajú telefón. Mali by ste to robiť aj vy?
16.8.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+