MojAndroid

Podporu tmavého režimu získal v posledných rokoch nielen systém Android, ale aj množstvo populárnych aplikácií, vrátane tých od Googlu. Podľa portálu XDA-developers sa teraz tmavého režimu dočkal aj kancelársky balík Microsoft Office pre Android.

Tmavý režim má byť integrovaný vo Worde, Exceli a aj Powerpointe

Podľa Alessandra Paluzziho, ktorý pravidelne odhaľuje nové funkcie v beta verziách aplikácií, pracuje Microsoft  na integrovaní tmavého režimu pre svoje Android aplikácie Office a Office Hub. Paluzzi dokonca zdieľal na svojom Twitter účte snímky obrazovky, ktoré ukazujú, ako by to mohlo vyzerať. Používateľom to poskytne predstavu o novej funkcii skôr, ako bude pridaná do stabilnej verzie aplikácie.

Keď bude funkcia zverejnená, používatelia budú mať zjavne možnosť vybrať si zo svetlého, tmavého a automatického režimu podľa predvolených systémových nastavení. Paluzzi ďalej pripomína, že hoci jeho snímky obrazovky zobrazujú prázdny dokument Word ako biely, pred oficiálnym vydaním by sa to mohlo zmeniť.

“V súčasnosti je pozadie dokumentu biele, môžu sa však rozhodnúť urobiť ho pred oficiálnym vydaním čiernym.”

Alessandro Paluzziho

Spoločnosť Microsoft už zaviedla tmavý režim pre niektoré zo svojich aplikácií pre platformu Android, vrátane Outlooku, OneDrive a niekoľkých ďalších. Bolo len otázkou času, kedy ho prinesie aj pre balík Office. Bohužiaľ nie je jasné, kedy sa tmavý režim objaví v stabilnej verzii. Mal by byť určite integrovaný vo všetkých troch hlavných nástrojoch balík – Word, PowerPoint a aj Excel.

Konkurencia ponúka tmavý režim už dávno

Akokoľvek je správa o tmavom režime v Microsoft Office pozitívna, tak spoločnosť Microsoft tým iba dobieha konkurenciu. Tou najpodstatnejšou sú Google Dokumenty, ktoré sú previazané s Google účtom väčšiny používateľov Android smartfónov. Tmavý režim je v nich dostupný od minulého leta.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Microsoft sa snaží presadiť hlavne na smartfónoch spoločnosti Samsung. Tá s americkým softvérovým gigantom dlhodobo spolupracuje a vo svojich zariadeniach Galaxy má predinštalované viaceré jeho aplikácie. Microsoft Office je momentálne dôležitou aplikáciou aj pre majiteľov smartfónov Huawei, ktorým kvôli zákazu amerického Ministerstva obchodu chýbajú Google aplikácie.


Huawei Mate 40 Pro

Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
  • Microsoft 365 (Office) Screenshot
Náš tip
Xiaomi má v druhej polovici roka predstaviť smartfón s 200 W nabíjaním

 

10.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+