MojAndroid

Americká spoločnosť Microsoft už dávnejšie vzdala snahu presadiť svoj mobilný operačný systém. Napriek tomu sa ale snaží na mobilných platformách presadiť svoje mobilné aplikácie ako Office alebo Skype, dostať do telefónov a tabletov vyhľadávač Bing a prilákať používateľov na svoj “cloud” systém OneDrive.

OneDrive je jednou z hlavných konkurentov Google Disku, ktorý sa po novom bude nazývať Google One. Microsoft doteraz lákal používateľov na rôzne výhodné tarify, ale po novom sa chce oprieť o rôzne funkcie založené na umelej inteligencii (AI). Tá by čoskoro mala sama automatický “otitulkovať” resp. urobiť textový prepis vašich uložených videí a audio súborov.

OneDrive už nejakú dobu dokáže rozpoznávať uložené obrázky podľa kľúčových slov. Je podporované aj OCR(Optické rozoznávanie znakov) alebo vyhľadávanie textu v obrázkoch. A čoskoro pribudne pre podnikovú klientelu urobiť automatický prepis uložených audio a video súborov.

Ak budete mať uložené napríklad video z firemnej porady, tak umelá inteligencia sa postará o prepis, ako keby to urobila profesionálna stenografka. Následne si v integrovanom vyhľadávači zadáte kľúčové slová a prehrávanie videa preskočí na vybranú pasáž videá, kde je o danej téme reč. Otázne je ako si OneDrive poradí s inými jazykmi ako je angličtina. Funkcia by sa mala v službe objaviť do konca roka.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Microsoft Windows Roadshow nebude chýbať ani v tomto roku!
31.8.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+