MojAndroid

Minuloročné vlajkové modely od Huawei boli predstavené koncom marca. Tie tohtoročné to podľa informácií portálu Gizchina v marci stihnú tiež. Presný dátum predstavenia Huawei P50 zatiaľ nie je známy, no pravdepodobne to bude medzi 26-28. marcom.

Základný model ponúkne odľahčený moderný 5 nm procesor Kirin 900E. Vybavenejšie verzie prídu s plnohodnotným Kirinom 9000, ktorý už veľmi dobre poznáme z Huawei Mate 40 Pro.

Huawei P50: Všetko, čo by ste mali vedieť, na jednom mieste

Na posledný rok nebude čínska spoločnosť Huawei spomínať v najlepšom svetle. Kvôli zákazu amerického Ministerstva obchodu nemohli mať jej smartfóny, vrátane vlajkových modelov Huawei P40, predinštalované Google aplikácie. Napriek tomu sú to výborne vybavené zariadenia a podľa najnovších únikov by to malo platiť aj pre tohtoročnú sériu Huawei P50. Portál PhoneArena zhrnul, čo všetko už o nich vieme.

Od rovného displeja k zahnutému po všetkých stranách

Portál sa v zhrnutí opiera o uniknuté informácie, ktoré zverejnili viacerí leakeri. Séria Huawei P50 by mala opäť pozostávať z troch modelov – P50, P50 Pro a P50 Pro+. Najlacnejší z trojice, P50, by mal mať 6,1-palcový AMOLED displej, ktorý bude rovný alebo len jemne zaoblený.

Huawei P50

Stredný model Huawei P50 Pro bude mať 6,6-palcový AMOLED displej, ktorý by mal byť plne zahnutý na bočný stranách. V prípade 6,8-palcového AMOLED displeja najvyššieho modelu Huawei P50 Pro+ by malo zahnutie byť aj na vrchnej a spodnej strane. V strede vrchnej časti displeja bude opäť diera pre selfie kameru.

Očakávame, že na slovenský trh sa dostane model P50 Pro a pravdepodobne aj základný P50. Rovnako tomu bolo aj v prípade minuloročných modelov radu P40.

V Číne len s Harmony OS, v Európe aj s Androidom

Na čínsky trh prídu novinky s operačným systémom Harmony OS, ktorý si vyvíja samotná spoločnosť Huawei. Na globálnom trhu dá ale výrobca možnosť zákazníkom vybrať si z dvoch verzii systému – Harmony OS alebo Android. V prípade systému Android to bude opäť bez Google služieb a aplikácií, pokiaľ administratíva nového amerického prezidenta nezruší zákaz amerického ministerstva obchodu. A to sa pravdepodobne nestane.

O výkon Huawei P50 sa postará procesor Kirin 9000

Systém by mal poháňať 5 nm čipset Kirin 9000, ktorý využíva aj vlajková séria smartfónov Huawei Mate 40. Ten bol prvým 5nm čipsetom s integrovaným 5G modemom na trhu, pretože 5 nm čipset Apple A14 Bionic využíva 5G modem od Qualcommu. Kvôli rozšíreniu zákazu amerického ministerstva aj na zahraničných výrobcov bola je výroba síce predčasne ukončená, ale spoločnosť Huawei sa ním pravdepodobne stihla predzásobiť.

Huawei P50

Operačná pamäť má mať veľkosť 6 GB alebo 8 GB. Vnútorná pamäť typu UFS 3.0 s veľkosťou 128 GB alebo 256 GB by mala ísť opäť rozšíriť NM kartami, ktoré vyrába samotný Huawei. Fotoaparát bude opäť umiestnený v ľavom hornom rohu a nie v strede, ako to má séria Huawei Mate 40. Tešiť sa opäť môžeme na jeho výbornú kvalitu. Uvedenie noviniek na trh je stanovené na koniec jari.

Náš tip
Huawei zverejnil kompletný plán aktualizácii svojich modelov na EMUI 11

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+