MojAndroid

Od predstavenia budúcoročnej vlajkovej loda Samsung Galaxy S23 Ultra nás delia ešte viac ako dva mesiace, ale už dnes poznáme viacero jej parametrov. Teraz sa dokonca na internete objavilo prvé porovnanie fotoaparátu s najnovším Google Pixel 7 Pro. Informuje o to portál GSMArena.

Priame porovnanie s predošlou generáciou a Google Pixel 7 Pro

Fotografiu zverejnil známy leaker Ice Universe, ktorý má buď prístup k prototypu Samsungu Galaxy S23 Ultra alebo aspoň k vzorkám fotoaparátu. Dokonca pridal aj prirovnanie s predchádzajúcou generáciou Galaxy S22 Ultra a ďalším vlajkovým modelom Google Pixel 7 Pro .Fotografie sú síce orezané, ale majú rovnaký  motív – tekvicu.

Ako vidieť na snímke vľavo, tak fotoaparát Galaxy S23 Ultra bude produkovať fotografie so sýtejšími farbami než predošlá generácia a smartfón od Googlu. Textúra tekvice je navyše oveľa ostrejšia než na fotografiách ďalších dvoch modelov. Minimálne v ostrosti fotografií tak pôjde o posun vpred. Zároveň budú snímky farebne príťažlivejšie, aj keď možno menej realistickejšie.

Fotografia potvrdila niektoré parametre fotoaparátu

Vďaka EXIF dátam vo fotografii sa nám potvrdili aj niektoré už dávnejšie známe parametre fotoaparátu. Samsung Galaxy S23 Ultra bude mať 200 MP obrazový snímač s veľkosťou 1/1,3 palca a veľkosťou pixelov 0,6 µm. K dispozícii budú tri režimy snímania: 12 MP (predvolené), 50 MP a plných 200 MP.

Parametre fotoaparátu Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: GSMArena.com

Presné rozlíšenia by mali podľa leakera byť 4 000 x 3 000, 8 160 x 6 120 a 16 320 x 12 240 pixelov. Fotografia s 12 MP rozlíšením sa dosiahne spojením 16 pixelov do jedného, čo by malo pomôcť fotoaparátu pri horších svetelných podmienkach. Pol megapixelu potom podľa snímky smartfón oreže. Vplyv na zorné pole by mal byť kvôli tomu minimálny.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Fotoaparát Samsungu Galaxy S22 Ultra mal “iba” 108 megapixelov | Zdroj: Miroslav Schwamberg

200 MP snímač bude mať v podstate rovnakú veľkosť ako 108 MP snímač v Galaxy S22 Ultra, ale s jasnejšou clonou – f/1,7 oproti f/1,8. Leaker Ice Universe tiež chváli výkon fotoaparátu Galaxy S23 Ultra v tme, ale bohužiaľ k tomuto tvrdeniu nepriložil žiadne fotografie. Séria Galaxy S23 by sa mala do obchodov údajne dostať 17. februára).

Náš tip
Obľúbené Samsung smartfóny dostávajú aktualizáciu na Android 13
16.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+