MojAndroid

Pixely každoročne sprevádza niekoľko problémov. Asi najviac to bolo cítiť práve na minuloročnej generácii, ktorá prišla s vlastným čipsetom – Google Tensor. To, čo malo byť hlavnou výhodou nových Pixelov, bolo pravdepodobne ich najväčším problémom. Už od začiatku sa objavovalo množstvo menších chýb, ktoré v niektorých prípadoch z Pixelov robili nepoužiteľné telefóny. Aktualizáciami sa to pomaly zlepšovalo, aj môj Pixel 6 Pro bol približne po pol roku od predstavenia celkom v poriadku. Teda až na nepresný a pomalý snímač odtlačkov prstov a náhodné zvyšovanie jasu v noci. Príchod najnovšej série sme očakávali už dlho. Dokáže napraviť neduhy z predchádzajúcich modelov? Toto je recenzia smartfónu Google Pixel 7 Pro.

Recenzia Google Pixel 7 Pro je rozdelená na niekoľko častí:

Recenzia Google Pixel 7 Pro. Cena a dostupnosť na Slovensku

Zatiaľ čo všetci výrobcovia ceny svojich vlajkových lodí medziročne zvyšovali, Google zostal na tej pôvodnej. Oficiálnych 899 eur za špičkovú vlajkovú loď, ktorú bežne porovnávame s tými najlepšími, nie je veľa. Najmä ak konkurencia stojí o niekoľko stoviek eur viac. Oceňujem, že aj napriek slabnúcemu kurzu eura sa nezvýšila ani cena v eurách.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Najväčším problémom je, že Google svoje produkty stále na Slovensku nepredáva. Ako je to teda s cenou na Slovensku? Môžeme očakávať, že nejaké e-shopy novinky k nám dovezú a budú ich predávať, no nejakú tú stovku si k cene prihodia. Dostať sa k Pixelu 7 Pro za 899 eur na Slovensku tak asi možné nebude.

To, že sa Google zariadenia stále u nás nepredávajú, znamená, že 5G sieť na Slovensku je nám zatiaľ zbytočná. Teda minimálne majiteľom Pixelov. Slovenskí operátori by do toho aj išli, no zatiaľ majú stopku priamo od Googlu. Takže si musím vystačiť so 4G. Škoda. Na túto tému som sa opýtal aj slovenského zastúpenia americkej spoločnosti, no neúspešne. Vyjadrenie bolo takéto:

“Od Pixelu 4a (5G) a v novších modeloch funguje 5G v Pixeloch u všetkých hlavných operátorov, kde sa Pixel zariadenia oficiálne predávajú, ako aj v rámci niektorých ďalších sietí. Zoznam trhov, kde je dostupné 5G na Pixel zariadeniach, nájdete na pixel.withgoogle.com.”

Ďalším problémom, ktorí súvisí s oficiálnou nedostupnosťou na Slovensku, je aj absencia VoLTE a VoWIFI. Budete sa s tým musieť jednoducho zmieriť, prípadne svoj Pixel rootnuť.

Parametre Google Pixel 7 Pro

Rozmery
 • 162,9 x 76,6 x 8,9 mm
Hmotnosť
 • 212 gramov
Displej
 • 6,7-palcová uhlopriečka
 • LTPO AMOLED
 • Rozlíšenie Full HD+ (1080 x 2400 pixelov)
 • Pomer strán 20:9
 • 120 Hz obnovovacia frekvencia
 • Hustota približne 512 pixelov na palec
 • Pomer obrazovky k prednej strane asi 88,7 percent
 • Maximálna svietivosť 1000 nitov (1500 nitov v HDR)
 • Odolné sklíčko Corning Gorilla Glass Victus
Procesor
 • Google Tensor G2
Operačná pamäť
 • 12 GB
Vnútorný ukladací priestor
 • 128 GB
 • 256 GB
Operačný systém
 • Android 13
Fotoaparáty
 • Primárny 50 MP s optickou stabilizáciou obrazu
 • Ultraširokouhlý 12 MP so 126-stupňovým zorným poľom
 • Teleobjektív 48 MP s optickou stabilizáciou obrazu a 5-násobným optickým priblížením
 • Predný 10,8 MP
Batéria a nabíjanie
 • 5 000 mAh
 • 30 W drôtové nabíjanie
 • 20 W bezdrôtové nabíjanie
 • Reverzné nabíjanie
Cena
 • Od 899 eur

Balenie v zavedenom štandarde

Opäť nič nezvyčajné. Nabíjací adaptér by ste v balení hľadali márne, no nachádza sa tu aspoň obojstranný USB-C kábel. Okrem neho tu máme kovový nástroj na vyberanie SIM karty a redukciu z USB-A na USB-C, ktorá má poslúžiť napríklad pri prvotnom nastavení a prenose dát zo starého zariadenia. Táto redukcia nie je v balení Pixelov ničím novým, no Google musím za ňu pochváliť, pretože sa určite zíde.

Konštrukcia a dizajn: Toto sme už niekde videli

Po konštrukčnej stránke sa toho v porovnaní s predchodcom veľa nezmenilo. Rozmery zostali takmer rovnaké, novinka je o málinko širšia a nižšia. Hmotnosť sa zvýšila o dva gramy na aktuálnych 212 gramov. Zmeny, ktoré prakticky nepocítite.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Opäť ide o veľké a ťažké zariadenie, avšak v porovnaní s iPhonom 14 Pro Max či Samsungom Galaxy S22 Ultra sa v ruke drží oveľa lepšie. Môže za to najmä jemné zaoblenie zadnej strany. Ak ho budete používať bez obalu, tak pozor na naklonené roviny, pretože sa neuveriteľné šmýka.

Pri držaní mám pocit hodnotného a výborne konštrukčne spracovaného telefónu. V tomto smere sa nemám na čo sťažovať. Najväčšou dizajnovou zmenou je oblasť fotoaparátu. Tá je síce umiestnená prakticky na totožnom mieste a rovnako vystupuje nad okolitý povrch zariadenia. Prvým rozdielom je použitie kovu namiesto skla. Kov je v mojom prípade lesklý (Pixel 7 ho má matný). Obával som sa odtlačkov prstov, no tie našťastie až tak nezachytáva. Určite menej ako Pixel 6 Pro.

Kovový “výstupok” fotoaparátu plynule prechádza z kovového rámu, čo z hľadiska dizajnu oceňujem. Kov je však na stupnici tvrdosti nižšie ako sklo, takže je náchylnejší na poškriabanie. Páči sa mi, že teraz pekne vidím všetky fotoaparáty, sú pekne rozdelené.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Hardvérové tlačidlá sú už tradične na pravej strane a ja si na prehodenie toho zamykacieho s ovládaním hlasitosti už tradične neviem zvyknúť. Všetci, alebo takmer všetci výrobcovia, majú zamykacie tlačidlo dole a tlačidlo ovládania hlasitosti hore. Používatelia predchádzajúcich Pixelov s tým problém mať nebudú, ostatní áno. Minimálne zo začiatku. Samotné stláčanie, tuhosť a zdvih tlačidiel je potom úplne v poriadku.

Na ľavom boku sa nachádza zásuvka na SIM kartu, pamäťové karty už niekoľko rokov podporované nie sú. Na spodnej strane sa okrem USB-C konektora nachádza aj reproduktor a mikrofón. Nič zaujímavé či extravagantné sa tak nedeje, všetko je tam, kde má byť.

Google Pixel 7 Pro

Samotný dizajn je síce subjektívna vec, no podelím sa s vami aspoň o moje myšlienky. Do čiernej farby som nešiel, lebo som sa obával odtlačkov prstov, biela im odoláva dobre. Celkový dizajn telefónu je taký nemastný-neslaný. Nie je to zlé, no z môjho pohľadu nie je ničím zaujímavý. Spomínaný S22 Ultra alebo napríklad vivo X80 Pro sa mi páčia viac. Na druhú stranu, “všedný” dizajn môže prilákať potenciálnych nových používateľov.

Recenzia Google Pixel 7 Pro: Displej

V tomto smere sa naozaj nemám na čo sťažovať. Bodaj by som sa sťažoval, pri pohľade na parametre displeja. Oceňujem, že v porovnaní s predchodcom je po bokoch menej zahnutý. Ide o AMOLED panel s uhlopriečkou 6,7 palca a vysokým rozlíšením 3120 x 1440 pixelov (QHD+). Rozlíšenie je v nastaveniach možné meniť medzi FullHD+ a QHD+, pričom práve FullHD+ je prednastavené. Z dôvodu mierneho šetrenia batérie.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Jas 1500 nitov v automatickom režime na slnku nie je síce úplne najvyšší na trhu, no stále patrí medzi špičku. Problém s čitateľnosťou displeja som nemal prakticky nikdy. Automatický jas fungoval vždy výborne, dokonca som nemal ani problém s jeho náhodným zvyšovaním v úplnej tme, čo sa mi stávalo s Pixelom 6.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Keďže ide o LTPO panel, dokáže automaticky meniť aktuálnu obnovovaciu frekvenciu podľa toho, čo so zariadením robím. Pri pozeraní 30 fps YouTube videa sa napríklad frekvencia nstaví na 30 Hz, čím dokáže predĺžiť výdrž batérie. Maximom je samozrejme 120 Hz.

Displej chráni krycie sklo Corning Gorilla Glass Victus. Počas testovania som na ňom nemal ani jeden jediný škrabanec, no ja si na telefóny dávam veľký pozor. S tvrdenými sklami môže byť trochu problém, keďže zohnať kvalitné modely na zahnuté displeje nie je jednoduché.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa týka farebného podania, v porovnaní s najnovšími displejmi Samsungov mi príde trochu vyblednuté. Určite je menej saturované, čo môže niekomu vyhovovať. V nastaveniach si viem zvoliť z dvoch režimov farebného podania. No a samozrejmosťou je aj Always On displej.

Rýchlejší snímač odtlačkov prstov a odomykanie tvárou

V displeji sa nachádza snímač odtlačkov prstov, ktorý by mal byť identický s tým, ktorý je nasadený v Pixeloch 6. Čiže ten istý, na ktorý som sa sťažoval. Tu som bol veľmi príjemne prekvapený, pretože je o poznanie rýchlejší a presnejší. Nepresné priloženie prsta som prakticky nezaznamenával a všetko konečne fungovalo tak, ako by fungovať malo.

Pribudlo dokonca aj odomykanie tvárou. Ide však len o klasické 2D snímanie pomocou selfie fotoaparátu, pri ktorom je bezpečnosť otázna. Rýchlosť odomykania tvárou je skvelá. Len pozor na bezkontaktné platenie, vtedy by mal byť telefón odomknutý pomocou odtlačku prsta. Tvár totiž neberie ako dostatočnú úroveň zabezpečenia. Ak už bol odomknutý tvárou a platba neprešla, prijal by som aspoň nejakú hlášku o tom, že som chcel zaplatiť a zobrazenie možnosti zaplatiť po priložení prsta. Takto ho musím zase zamknúť a odomknúť znovu.

Recenzia Google Pixel 7 Pro: Google Tensor 2. generácie v hlavnej úlohe

Prvá generácia Pixelov s Tensor čipom bola kritizovaná za nedostatočný hrubý výkon. Osobne som s tým síce problém nemal, pretože sa to nijako neprejavovalo na plynulosti zariadenia. Nový čipset Google Tensor 2. generácie je nielen výkonnejší a úspornejší, ale prináša aj všetky funkcionality z predchodcu.

Hrubý výkon sa zvýšil pomerne slušne, no stále v benchmarkoch nemá na aktuálnu špičku v podobe Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1. Nehovoriac o najnovších čipsetoch od Apple. Avšak reálne používanie je už iná káva.

Skvelá optimalizácia systému a čipset z vlastnej dielne sa podpísala pod najlepší zážitok z používania Android smartfónu na trhu. Telefón akoby vedel, čo chcem urobiť, ešte predtým, ako to naozaj urobím. Či už ide o animácie, otváranie aplikácií alebo multitasking, všetko funguje doslova bleskovo. Pri používaní Pixelu 7 Pro som nikdy nemal pocit, že by mi tie čísla v benchmarkoch niekde chýbali.

Geekbench | Zdroj Tomáš Kanálik

Problém nenastal ani s náročnými hrami, ktoré bežali plynule. Vyššie zaťaženie procesora si však stále vyberá svoju daň v jeho zvýšenej teplote. Nie je to nič nepríjemné, no napríklad v porovnaní s Asus Zenfone 9 či Huawei Mate 50 Pro bol Pixel určite teplejší.

Operačná pamäť s kapacitou 12 GB v základe sľubuje bezproblémový multitasking, čo sa mi samozrejme aj potvrdilo. Ja som testoval variant so 128 GB úložiskom, k dispozícii je aj model s dvojnásobnou veľkosťou úložiska. Vzhľadom na to, že tu nie je možnosť vloženia pamäťovej karty, by ste si mali dobre zvážiť, pre ktorý pamäťový variant sa rozhodnete.

Systém a nadstavba: Google všetkým ukázal, ako sa to robí

Jeden z hlavných dôvodov, prečo sa používatelia rozhodujú pre Pixely. Najnovší Pixel 7 Pro prišiel samozrejme aj s najnovším operačným systémom Android 13. S jeho kúpou máte istotu vždy aktuálneho systému s aktuálnou bezpečnostnou záplatou. Nový systém dostane trikrát, takže aktualizovaný bude minimálne na Android 16. Bezpečnostné aktualizácie bude dostávať 5 rokov.

Ešte donedávna išlo bezkonkurenčne o najdlhšiu softvérovú podporu medzi Android telefónmi, no teraz zapracoval Samsung a svoje vlajkové lode plus vybrané modely strednej triedy aktualizuje na nový Android až štyrikrát. Čo je ale isté, že Pixel tieto aktualizácie dostane určite skôr.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Android 13 sa dizajnovo v porovnaní s Androidom 12 veľmi nezmenil. A prakticky ani nebolo čo, pretože vyzerá atraktívne a ponúka všetky najmodernejšie funkcionality. Stále mám trochu osobný problém s nepohodlným prepínaním Wi-Fi a dát, pre ktoré musím kliknúť navyše, keďže sú v ovládacom paneli stále pod jedným tlačidlom.

Samotný systém s Pixel nadstavbou sa mi veľmi páči. Neobsahuje žiadne zbytočné aplikácie, všetko čo potrebujem, si môžem doinštalovať. Teda ak za zbytočné aplikácie nepovažujete tie od Googlu, pretože ich tu je dosť.

Spomenúť musím už tradične skvelý widget na domovskej obrazovke s názvom At a Glance, ktorý síce nie je novinkou, no používam ho veľmi rád. Okrem aktuálneho počasia či dátumu dokáže zobraziť informácie v reálnom čase. Napríklad ma upozorní na nasledujúce udalosti v kalendári, povie mi, ako dlho mi bude trvať cesta domov a podobne.

Čipset Google Tensor 2. generácie umožňuje viacero inteligentných funkcionalít. Napríklad Čarovný zmizík (Magic Eraser), ktorý dokáže automaticky rozpoznať objekty na fotografii, ktoré sú tam navyše. a vymazať ich. Prípadne si môžem sám zvoliť, ktorý objekt tam mať nechcem a softvér sa už postará o ostatné.

Táto funkcionalita ale nová nie je. Čo nové je, je možnosť dodatočného doostrenia fotografií. Výborne to funguje napríklad na tvárach. Ak teda máte v galérii fotografie, ktorých sa nechcete vzdať, no osoby na nich nie sú zaostrené práve najlepšie, Pixel 7 Pro si s tým hravo poradí. A platí to aj pre staršie zábery, ktoré ste vytvorili v minulosti. Nemusia nutne pochádzať z Pixelu.

Fotoaparát stále na vrchole

Najväčší skok v hardvéri fotoaparátu zaznamenala minuloročná generácia. A to najmä v prípade hlavného fotoaparátu, ktorého rozlíšenie poskočilo z 12 na 50 megapixelov. A tento hlavný snímač zostal rovnaký, tu sa teraz nezmenilo nič. Vzhľadom na kvalitu produkovaných fotografií to ani nebolo potrebné.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Pixel 7 Pro, podobne ako Pixel 6 Pro, prichádza aj s ďalšími dvoma objektívmi. Približovacím a ultra-širokouhlým. No a tieto sú oba nové. Ultra-širokouhlý dostal rozlíšenie 12 MP, širší uhol záberu (126 stupňov oproti 114) a najmä automatické zaostrovanie, čo mu umožňuje vytvárať makro fotografie.

Makro záber | Zdroj: Tomáš Kanálik

Periskopický objektív má rozlíšenie 48 MP a ponúka až päťnásobné optické priblíženie. Nechýba samozrejme ani optická stabilizácia obrazu. S touto zostavou snímačov je novinka priam predurčená ku kvalitným záberom.

Aplikácia fotoaparátu je stará známa. Rýchla, prehľadná a najmä funkčná. Najlepšia funkcia Pixelov je udržiavania bodu ostrenia a expozície. Stačí ťuknúť na objekt a Pixel naň ostrí vždy, pokiaľ sa nachádza v zábere. Je úplne jedno či je v pohybe, či sa s telefónom hýbete vy. Toto je funkcia, ktorú som si nevedel vynachváliť. Áno, ponúka ju aj minulá generácia Pixelov, no stále je perfektná.

Zdroj: Tomáš Kanálik

Z ďalších funkcií nechýbajú moje obľúbené efekty rozmazania. Ideálnym príkladom je premávka v meste. Auto môžem odfotiť tak, že je zaostrené a jeho okolie rozmazané, čo fotke pridáva na dynamike. Alebo to môžem urobiť presne opačne. Statický záber s pohybujúcimi sa autami pri dlhšej expozícii vyzerá naozaj dobre.

Samotná kvalita fotografií je už tradične výborná a Pixel je pre mňa najlepšie fotografujúcim smartfónom súčasnosti. Či už ide o farby, skvelý dynamický rozsah alebo šum, všetko je na špičkovej úrovni. Opäť je vidieť, že skvelú prácu tu odvádza softvér. Po vyfotografovaní je potrebné počkať asi sekundu-dve (kým sa udeje mágia) a výsledok je výborný.

To platí nielen cez deň, ale aj v noci. Pixel si excelentne poradí s vyvážením bielej v akýchkoľvek podmienkach. Zatiaľ čo konkurencia zvykne nočné zábery ťahať viac do teplých farieb, Pixel si za každú cenu ponecháva čo najvernejšie zobrazenie. Pochváliť musím aj overený nočný režim Night Sight, ktorý je teraz ešte rýchlejší.

Prekvapivo slušné zábery robí novinka v noci aj pri použití ultra-širokouhlého objektívu. Nie, nie je to kvalita toho hlavného, no fotky sú použiteľné a vyzerajú dobre. To isté platí aj o periskopickom snímači, no ten je na nedostatok svetla ešte citlivejší.

Google sa chváli, že pri približovaní dokáže kombinovať zábery zo všetkých snímačov, čím sú fotografie ešte kvalitnejšie. Dokonca sa v aplikácii nachádza samostatné tlačidlo dvojnásobného priblíženia, pričom snímač, ktorý približuje dvakrát, Pixel vôbec nemá. To je výsledok toho, že Google si jednoducho pri fotografiách verí. A je to tak, zábery priblížené dvojnásobne netrpia žiadnymi nedostatkami, ktoré by súviseli s tým, že sú priblížené vlastne len digitálne.

Pochváliť musím aj výraznejšie približovanie. Pixel si dokáže veľmi pekne držať fotografovanú scénu a zbytočne nemyká obrazom. Niekedy je to možno až príliš. Zábery s desať či dvadsaťnásobným priblížením vôbec nevyzerajú zle. Nie je to síce úroveň takého Galaxy S22 Ultra s 10-násobným optickým priblížením, no pokojne by som ich zaradil na druhé miesto.

Video

Vylepšené bolo aj video, a to najmä po softvérovej stránke. Pri statických záberoch má čipset čas na to, aby sa s výsledkom pohral, no pri natáčaní videa to také jednoduché nie je. Tam je jednoducho potrebný hrubý výkon čipsetu. Vzhľadom na to, že Tensor 2. generácie je výkonnejší, je možné badať vylepšenia aj pri natáčaní videa. Avšak to stále nedosahuje kvalít iPhonov, aj keď patrí medzi to najlepšie.

Chýba tu napríklad možnosť natáčať v 8K rozlíšení, čo osobne vôbec nepotrebujem a stále to vidím ako zbytočný marketingový ťah a hru s číslami. Dôležitejšie pre mňa je to, že všetky snímače dokážu natáčať 4K@60fps video a prepínať medzi nimi je možné aj počas záznamu.

https://youtu.be/oYewdGQrKdA

Oceňujem výbornú stabilizáciu obrazu, či už cez deň, ale aj v noci. V noci ale odporúčam použiť jedine hlavný snímač, pretože v porovnaní s ostatnými dvomi nemá konkurenciu a zábery z neho sú neporovnateľne lepšie. Cez deň sa mi celkom dobre osvedčil aj ultra-širokouhlý, z ktorého video je krásne stabilizované a videá so širším záberom sú všeobecne oku lahodiace viac.

https://youtu.be/FnrYHoslRNk
https://youtu.be/jhEIsbA7FS0

Batéria a nabíjanie: Je to lepšie, ale…

Okrem mnohých softvérových nedostatkov bola najväčším problémom minuloročných Pixelov práve batéria. Jej kapacita sa medziročne nezmenila, no nebol ani dôvod. Ak nepočítam herné smartfóny, tak 5000 mAh je aktuálnym štandardom vlajkových lodí. Aby som bol presnejší, kapacita sa trochu znížila, a to z 5003 na 5000 mAh. Čiže zanedbateľne.

Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Čo je dôležitejšie, je nový čipset. Ten je podľa Googlu nielen výkonnejší, ale aj efektívnejší. A práve toto Pixely potrebovali. V praxi som dosahoval v porovnaní s minuloročným Pixel 6 Pro dlhšiu výdrž, no chváliť stále nebudem. Ide skôr o slabší priemer. Taký Samsung Galaxy S22 Ultra, vivo X80 Pro či dokonca aj maličký Asus Zenfone 9 sú na tom s výdržou stále lepšie.

Bežne som sa s Pixelom dostával na 4 hodiny so zapnutým displejom. Tie som mal isté. Ak som zapol tmavý systémový režim, bolo to aj viac. Maximom bolo 6 hodín SOT, no počas tohto dňa som vôbec nefotil. Testovanie prebiehalo tradične – s vloženou SIM kartou a neustále zapnutými dátami a Wi-Fi. Bežný používateľ by nemal mať problém vydržať s ním deň bez nabíjačky.

Až taká výhra to nie je ani pri nabíjaní. K Pixelu som si objednal aj originálny 30 W adaptér od Googlu, aby som mohol podrobne otestovať rýchlosť, akou sa novinka dokáže nabiť. Výsledok nenadchne. V porovnaní s predchodcom sa to prakticky nezlepšilo. Maximálny nabíjací výkon Google udáva na úrovni 23 W, čo naozaj nie je veľa.

Jeden z lepších dní | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Google Pixel 7 Pro si zaslúži pochvalu za spotrebu energie pri nečinnosti, napríklad v noci. Počas testovania telefónov pravidelne zisťujem aj tento parameter, pretože ho považujem za dôležitý. Telefón je vždy zapnutý s vloženou SIM kartou, s vypnutými dátami aj Wi-Fi. Pixelu klesol stav nabitia batérie počas 7 hodín o 3-4 percentá. Test som opakoval trikrát. Prvýkrát som sa dostal zo 71 % na 67 %, druhýkrát to bolo zo 73 % na 70 % a tretíkrát z 82 % na 78 %. Toto sú veľmi slušné čísla.

Dnes už prakticky všetky vlajkové lode zvládnu z 0 na 100 % približne za hodinu. Dokonca aj Samsung s 25 W nabíjačkou. Celkové nabitie Pixelu trvalo až hodinu aj 40 minút. Za hodinu sa viete dostať takmer na 80 percent, potom je nabíjanie z dôvodu ochrany batérie výrazne pomalšie. Prvých 50 percent zvládne za polhodinu, čo nie je zlé.

Test rýchlosti nabíjania:

 • 15 min: 24
 • 30 min: 50
 • 45 min: 64
 • 60 min: 78 %
 • 75 min: 89 %
 • 90 min: 96 %
 • Plné nabitie: 1:40 hod.

Čo ma naopak teší, je, že Google nezabudol na bezdrôtové nabíjanie. A prítomné je aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, pomocou ktorého si môžete nabiť napríklad svoje Google Pixel Watch. Len musíte dať dole remienok, pretože to inak nepôjde. Hodinky s nasadeným remienkom k telefónu nepriliehajú.

Záverečné hodnotenie: Evolúcia sa podarila

Google Pixel 7 Pro je pozitívnou evolúciou. V prvom rade som rád, že ho tentokrát nesprevádza množstvo rôznych softvérových problémov, ktorými je známa predošlá generácia. Za 899 eur ide o jednu z najlacnejších plnohodnotných vlajkových lodí. Má množstvo pozitívnych vlastností, no nájdu sa aj nedostatky. Tie vidím najmä vo výdrže batérie a pomalom nabíjaní.

Recenzia Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik
Výrazne sa zlepšil snímač odtlačkov prstov a pribudlo aj odomykanie pomocou tváre. Pixel 7 Pro sa môže pochváliť špičkovým displejom, 12 GB RAM či neuveriteľne rýchlym systémom. Pozitívne vnímam aj druhú generáciu čipsetu Tensor, ktorá je konečne výkonnejší a aj úspornejšia. A najmä vďaka nemu sú možné funkcionality, ktoré Pixel odlišujú od konkurencie.

Veľkým lákadlom je špičkový fotoaparát, ktorý za mňa vytvára najlepšie fotografie na trhu. Či už cez deň alebo v noci. Vylepšené bolo aj video, no na iPhone stále máličko stráca. A zabudnúť nesmiem ani na čistý Android, rýchle aktualizácie a dlhú softvérovú podporu. Kúpou Google Pixel 7 Pro určite neurobíte chybu.

Recenzia Google Pixel 7 Pro: Konkurencia

Konkurenciou najnovšiemu vlajkovému Pixelu sú tie najlepšie smartfóny súčasnosti. Napríklad Samsung Galaxy S22 Ultra, Asus ROG Phone 6 Pro, vivo X80 Pro alebo OPPO Find X5 Pro. Všetky tieto modely majú výhodu v podpore 5G na Slovensku. Huawei Mate 50 Pro je taktiež viac než schopným konkurentom, ktorý ponúka nielen špičkový fotoaparát, ale aj neuveriteľnú výdrž batérie. Všetky tieto spomínané smartfóny sú ale o niekoľko stoviek eur drahšie.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: MIroslav Schwamberg

V cenovej kategórii Pixelu je napríklad veľmi schopný Asus Zenfone 9, Motorola edge 30 ultra alebo OnePlus 10 Pro.

8.5

Google Pixel 7 Pro

Google Pixel 7 Pro je poriadnou vlajkovou loďou so všetkým, čo k tomu patrí. Na čele so špičkovým fotoaparátom, veľkou batériou a vysokým výkonom. Ten zabezpečuje vlastný čipset Google Tensor 2. generácie. Medzi najväčšie plusy tohto telefónu patrí rozhodne fotoaparát, ktorý je už tradične špičkový. Poteší aj vždy aktuálny operačný systém Android bez zbytočných predinštalovaných aplikácií. Výdrž batérie je v porovnaní s predchodcom o niečo lepšia, no stále to nie je ideálne. Nabíjací výkon na úrovni 23 W je jednodznačne podpriemer. Najväčšou nevýhodou tohto telefónu je oficiálna nedostupnosť na slovenskom trhu, s ktorou sú spojené viaceré problémy. Napríklad nemožnosť používať 5G, VoLTE či VoWiFi.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
80 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
100 %
Fotoaparát

 • Dlhá softvérová podpora
 • Čistý Android
 • Najplynulejší zážitok z používania na trhu
 • Špičkový fotoaparát
 • Spoľahlivý snímač odtlačkov prstov
 • Cena (oficiálna z Google Store)
 • Google Tensor 2 a jeho možnosti
 • Množstvo softvérových vychytávok
 • Kvalitný displej

 • Výdržou batérie neohúri
 • Pomalé nabíjanie
 • Problémy súvisiace s nedostupnosťou na Slovensku
11.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+