MojAndroid

Spoločnosť OPPO na slovenský trh prišla v lete minulého roka a prvými modelmi, ktoré k nám doniesla, boli Reno 5 5G a Reno 5z 5G patriace do strednej triedy. Vyskúšali sme si aj skladací OPPO Find N, ktorý sa u nás nepredáva. Plnohodnotná vlajková loď od výrobcu, ktorý vo svete nie je žiadnym nováčikom, prichádza aj teraz. Ponúka špičkovú výbavu, niekoľko zaujímavých vlastností a aj vysokú cenu. Radí sa tak medzi najdrahšie smartfóny na trhu. Dokáže uspieť v silnej konkurencii? Toto je recenzia smartfónu OPPO Find X5 Pro.

OPPO Find X5 Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Nový OPPO Find X5 Pro cenou konkuruje tým najdrahším smartfónom na trhu. K dispozícii je exkluzívne u operátora Orange za 1269 eur. Za svoje peniaze dostanete variant s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Ide o jediný pamäťový variant, ktorý sa u nás predáva.

Recenzia OPPO Find X5 Pro je rozdelená na niekoľko častí:

Priamou konkurenciou je napríklad Samsung Galaxy S22 Ultra, ktorý začína na cene o 20 eur nižšej, ale za variant s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Verzia 12/256 GB je v porovnaní s novinkou od OPPO drahšia o 80 eur. Sony Xperia 1 IV stojí 1300 eur. Zabudnúť nesmiem ani na konkurenciu od Apple. Model 13 Pro Max vo variante so 128 GB úložiskom stojí 1249 eur, 512 GB model vás vyjde na približne 1600 eur.

Recenzia OPPO Find X5 Pro: Parametre

Rozmery 163,7 x 73,9 x 8,8 mm
Hmotnosť 218 gramov
Operačný systém Android 12 + ColorOS 12.1
Displej AMOLED, 3216 x 1440p, LTPO2, 120 Hz, HDR10+, 6,7″, 20:9, 1300 nitov, Gorilla Glass Victus
Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
RAM a úložisko 12 GB + 256 GB
Fotoaparát 50 MP, f/1.7, OIS (hlavný)
50 MP, f/2.2, uhol záberu 110˚ (ultra-širokouhlý)
13 MP, f/2.4, OIS, 2x optický zoom (teleobjektív)32 MP, f/2.4 (selfie)
Batéria a nabíjanie 5000 mAh

80 W káblové nabíjanie (nabíjačka v balení)

50 W bezdrôtové nabíjanie

10 W reverzné bezdrôtové nabíajnie

Cena 1269 eur

Balenie sa vymyká štandardom

Pri všetkých tých informáciách o životnom prostredí a miznúcich nabíjačiek z balení smartfónov je OPPO Find X5 Pro svetlou výnimkou. Balenie totiž obsahuje aj nabíjací adaptér. A to nie len tak hocijaký, tento má výkon 80 W. Nachádza sa na ňom klasický veľký USB konektor, dodávaný kábel je z jednej strany USB-C a USB-A zo strany druhej. Skritizovať musím, že tu už nemáme čisto USB-C.

To ale nie je ani zďaleka všetko, čo vám výrobca v balení ponúkne. Okrem klasických vecí v podobe kovového nástroja na vyberanie SIM karty

Konštrukcia a dizajn: “Lopata” s kvalitnými materiálmi

Od smartfónu za takmer 1300 eur očakávam prvotriedne konštrukčné spracovanie v kombinácii s kvalitnými materiálmi. Štandardom v tejto kategórii je kombinácia kovu a skla, no OPPO išiel ešte ďalej. Zadná strana je ešte hodnotnejšia – keramická. A keďže keramika je tvrdšia ako sklo, odoláva lepšie aj škrabancom. Počas testovania sa na zadnej strane neobjavil žiadny, a to som zariadenie používal bez ochranného obalu. Proti rozbitiu však keramika viac ako sklo neochráni, takže nešťastný pád nemusí dopadnúť najlepšie.

OPPO Find X5 Pro
Keramická zadná strana | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ide o veľký smartfón s veľkým displejom, no pri držaní som z neho mal dobrý pocit. V porovnaní s Google Pixel 6 Pro či Galaxy S22 Ultra je výrazne užší, čo na istote držania rozhodne pridáva. Vďaka tomu sa pohodlnejšie ovláda jednou rukou, no ideálne to samozrejme stále nie je. Aj hmotnosť 218 gramov je tiež poznať, tento smartfón rozhodne nepatrí do malých ženských rúk.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Zapínacie tlačidlo OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Rozmiestnenie hardvérových tlačidiel nepovažujem za najlepšie. Zapínacie tlačidlo na pravej strane je presne oproti tlačidlám hlasitosti vľavo. Takže nejakým nechceným screenshotom som sa nevyhol. Samotné prevedenie a prácu s tlačidlami musím ale pochváliť. Ich stláčanie je príjemné, isté a podstatne lepšie ako napríklad v prípade spomínaných Pixelov.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Tlačidlá ovládania hlasitosti | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výhodou zadnej strany je to, že je keramická, no keďže je lesklá, veľmi dobre zachytáva odtlačky prstov. Aspoň že sa čistia veľmi jednoducho. Výrobcu musím jednoznačne pochváliť za vyriešenie “hrbu” pre fotoaparáty. Nie sú tu žiadne ostré hrany, všetko je pekne plynulé. Cenu za dizajn možno nedostane, no z pohľadu praktickosti som si to nevedel vynachváliť. Žiadne zachytávanie prachu medzi objektívmi sa tu nekoná. Presne takto sa mi to páči.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Zadná strana OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pri fotoaparátoch nechýba zmienka o MariSilicon, čo je vlastný 6 nm obrazový procesor od OPPO, ktorý má ešte vylepšiť kvalitu fotografií a videa. Okrem názvu výrobcu sa na zadnej strane nachádza aj nápis Hasselblad. To aby sme vedeli, že OPPO s touto spoločnosťou stále spolupracuje na poli mobilnej fotografie. Prvými smartfónmi, ktoré sa tým mohli pochváliť, boli minuloročné modely radu OnePlus 9.

OPPO Find X5 Pro usb-c
Spodná strana OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ku konštrukcii ako takej výhrady nemám. Nechýba tu vodoodolnosť (IP68) a predná strana (displej) je chránená krycím sklom Corning Gorilla Glass Victus.

Recenzia OPPO Find X5 Pro: Displej

V tomto smere sa naozaj nemám na čo sťažovať. Displej smartfónu OPPO Find X5 Pro patrí medzi absolútnu špičku. Či už parametrami, alebo aj naživo. Má uhlopriečku 6,7 palca a rozprestiera sa na ňom vysoké rozlíšenie 3216 x 1440 pixelov. V tomto smere taktiež špička.

OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro – displej | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vďaka tomu je hustota pixelov na palec na úrovni až 525ppi, čo je skvelá hodnota. Rozlíšenie displeja si môžem nechať na maxime, znížiť na FullHD+, prípadne všetko nechať na automatike. Samozrejme, nechýba ani vysoká obnovovacia frekvencia. Maximom je 120 Hz, ale keďže ide o LTPO2 panel, frekvenciu vie dynamicky meniť v závislosti od toho, čo so smartfónom aktuálne robím.

Ak je to potrebné, frekvencia je vyššia, pokiaľ sa pozerám na statický obraz, dokáže ísť dole až na 1 Hz. Aplikácia, pomocou ktorej som to testoval, ukázala minimálne 60 Hz, a to aj v prípade, keď som pozeral YouTube video s 30 fps. Nezostáva mi nič iné, len veriť, že frekvencia ide aj nižšie ako 60 Hz. Nakoľko je aplikácia, s ktorou som to testoval presná, neviem.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Displej OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa týka farebného prevedenia, kontrastu či sýtosti farieb, displej je jednoducho skvelý. Nechýbajú ani široké možnosti úprav, takže na svoje si príde naozaj každý. K dispozícii je aj špeciálny režim, ktorý teplotu farieb mení automaticky v závislosti od okolitého prostredia (niečo ako TrueTone od Apple).

Jemné zahnutie po bokoch mi pri používaní absolútne neprekážalo. Potešila ma aj nainštalovaná ochranná fólia. Pod ňou je displej chránený krycím sklom Corning Gorilla Glass Victus. Maximálny jas je na úrovni 1300 nitov. Toto číslo dnes už nikoho neohúri, konkurencia dokáže aj viac. Pravdou je, že na priamom slnku pri priamom porovnaní je rozdiel napríklad v porovnaní so Samsungom Galaxy S22 Ultra viditeľný, no displej je na slnku stále výborne čitateľný.

Recenzia OPPO Find X5 Pro displej
Displej OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Prítomný je aj always on režim, ktorý ponúka naozaj široké možnosti úprav. Okrem aktuálneho času, dátumu či notifikácií, si na ňom môžem nechať zobraziť napríklad aj vlastný text. Aby som nezabudol, displej je možné prebudiť aj dvojitým ťuknutím, prípadne zdvihnutím smartfónu.

Recenzia OPPO Find X5 Pro: Výkon a pamäť

Tu sa opäť prejavuje neduh extrémne výkonného procesora Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Síce ide o to najlepšie, čo je na poli Android smartfónov k dispozícii, trpí aj problémami s prehrievaním. A tie sa nevyhli ani tomuto smartfónu. Jemné zohriatie je cítiť aj pri bežnom používaní. Stačí trochu internetu či sociálnych sietí a je to cítiť. Na jeho obranu musím zdôrazniť, že teplo nie je nepríjemné, ide skôr o zlý pocit.

Pri náročnejších situáciách sa dokáže poriadne zahriať. Nepomáha tomu ani čierne farebné prevedenie, ktoré teplu maximálne praje. Aby som len nekritizoval, tento jav je bežný aj pri smartfónoch konkurenčných značiek. Pozitívne je, že pri dlhšom hraní sa zariadenie nezahreje tak veľmi, aby bolo jeho držanie nepríjemné.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Rozšírenie RAM v nastaveniach | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Výkonu je tu naozaj dosť. Ak k procesoru pripočítam až 12 GB RAM a výborne odladenú nadstavbu, dostávam jeden z najrýchlejších smartfónov súčasnosti. Naozaj, systém je extrémne plynulý a porovnateľný napríklad s novým Pixelom 6 Pro. Otváranie fotoaplikácie je však stále citeľne rýchlejšie na Pixeli.

AnTuTu test nedopadol najlepšie. V nastaveniach som povolil režim vysokého výkonu, výsledky si môžete pozrieť nižšie. Smartfón bol počas testovania poriadne horúci, čo sa prejavilo hneď na druhom výsledku, kedy jeho výkon klesol až o 120 tisíc bodov. Na tejto úrovni sa potom držal aj počas ďalších dvoch AnTuTu testov.

Test 1 837 252 bodov
Test 2 710 257 bodov
Test 3 709 183 bodov
Test 4 700 176 bodov

Na Slovensku sa predáva len variant s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Ten, ktorý som testoval aj ja. Veľkosť operačnej pamäte je dokonca možné ešte rozšíriť za pomoci rýchleho úložiska. K dispozícii mám na výber medzi 3, 5 alebo až 7 GB RAM navyše. A to sa do budúcna môže hodiť. Pravdou je, že 12 GB RAM je plne postačujúcich, aplikácie sa zbytočne na pozadí nezatvárajú a počas testovania som nenarazil na žiadny problém, ktorý by bol následkom nedostatku operačnej pamäte.

Absencia slotu na pamäťové karty ma osobne až tak netrápi, predsalen, 256 GB mi plne postačuje. Ak patríte medzi používateľov, ktorí pamäťovú kartu vyžadujú, mali by ste sa radšej popozerať inde.

Systém, konektivita a zvuk

Operačným systémom je Android 12, ktorý je doplnený o nadstavbu ColorOS od OPPO. O nadstavbe som sa viac rozpísal v recenzii smartfónu OPPO Reno 5 5G. Je to síce len subjektívna záležitosť, no táto nadstavba sa mi veľmi zapáčila.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Úpravy vzhľadu používateľského rozhrania | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Zachováva si skvelú plynulosť, za čo rozhodne môže špičková optimalizácia systému od výrobcu. Zároveň ponúka extrémne množstvo rôznych nastavení a funkcií, ktoré konkurencia nemá. Môžem si zmeniť napríklad aj takú drobnosť ako animáciu odtlačku prsta pri odomykaní.

Ako klávesnica je predinštalovaná aplikácia Gboard, čo mi vyhovuje. Prednastavene ju používajú napríklad Pixely alebo smartfóny od Motorola. K dispozícii je množstvo “špeciálnych” funkcií, ako napríklad plávajúce okná, bočné panely a podobne. Na svoje si príde naozaj každý.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Menu aplikácií OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V rámci konektivity sa nemám na čo sťažovať. Je tu 5G, nechýba Wi-Fi 6 a Bluetooth je vo verzii 5.2. Absenciu infračerveného portu nepovažujem za mínus. S telefonovaním som problém nemal, hlasitosť bola výborná a nesťažovala sa ani druhá strana. Príjem signálu už tradične veľmi dobrý. Presne tak, ako by to malo v prípade vlajkovej lode byť.

3,5 mm audio jack chýba, no osobne mi to tiež neprekáža. Hráči by však mohli namietať, keďže latencia Bluetooth slúchadiel znemožňuje serióznejšie hranie. Dokúpenie redukcie tak bude nutnosťou. Stereo reproduktory sú veľmi dobré. Oceňujem najmä dobrú hlasitosť, no ani kvalita zvuku nie je na zahodenie. Tu sa naozaj nie je na čo sťažovať.

Fotoaparát a video

Prvý letmý pohľad na parametre fotoaprátu poteší, no sklame zároveň. Snahu výrobcovi uprieť rozhodne nemôžeme. Softvér opäť ladila spoločnosť Hasselblad, v rámci hardvéru je k dispozícii dedikovaný obrazový procesor MariSilicon X vyrobený 6 nm výrobným procesom. Tento procesor spolupracuje so Snapdragonom 8 Gen 1 a vykonáva výpočty umelej inteligencie v reálnom čase. Výsledkom má byť vylepšený dynamický rozsah a lepšie nočné fotky.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Fotoaparát OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Na zadnej strane sú dva kvalitné snímače. Ten hlavný s rozlíšením 50 megapixelov, vylepšenou duálnou optickou stabilizáciou obrazu a svetelnosťou f/1.7 dopĺňa ďalší, ultra-širokouhlý 50-megapixelový snímač. Má svetelnosť f/2.2, no uhol záberu len 110˚. Napríklad taký Samsung Galaxy S22 Ultra ponúka uhol záberu až 120 stupňov. To znamená, že v prípade OPPO Find X5 Pro nie sú ultra-širokouhlé snímky až také širokouhlé.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
Fotoaparát OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Avšak má to aj výhodu a tou je kvalita snímok. Počas dňa tento snímač produkuje veľmi pekné zábery plné detailov a s výborným dynamickým rozsahom. Snímky sú konzistentné a farebné podanie je totožné s farebným podaním hlavného snímača. OPPO toto robí asi úplne najlepšie zo všetkých smartónov, ktoré som mal možnosť testovať.

Ak by som mal zhodnotiť samotnú kvalitu fotografií, tak určite patria medzi to najlepšie na trhu. To platí cez deň, ale aj v noci. Tu exceluje najmä hlavný snímač, perfektná stabilizácia obrazu a vyladený softvér spoločne s fotografickým čipsetom. Určite to prinieslo svoje ovocie. Nočný režim sa zapína automaticky, no používateľ dlho nečaká. Snímka je väčšinou vytvorená už do jednej sekundy, a to aj v prípade ultra-širokohlého snímača.

Túto skvelú dvojicu dopĺňa ešte teleobjektív, ktorý môže byť kameňom úrazu inak excelentného fotoaparátu. Nechýba mu síce optická stabilizácia obrazu a problémom nie je ani rozlíšenie, ktoré je 13 megapixelov. Avšak tento snímač ponúka len dvojnásobné optické priblíženie, čím na konkurenciu výrazne stráca. Dynamický rozsah záberov z tohto snímača sa síce nemôže vyrovnať ostatným dvom, ale snímky sú pekné a detailné. Samozrejme že myslím tie dvojnásobne priblížené. Väčší zoom je bohužiaľ len digitálny. Ak teda patríte medzi tých, ktorí radi približujú, Galaxy S22 Ultra so svojím periskopickým objektívom s 10-násobným optickým priblížením je úplne iný level.

Osobne mi dvojnásobné optické priblíženie stačí, no nájdu sa situácie,  kedy by som určite prijal viac. Či chceme alebo nie, tento snímač je asi jedným z najväčších nedostatkov celého smartónu. Aj keď nefotí zle. Prináša so sebou ale jednu výhodu. Portrétové snímky z neho nie sú príliš priblížené a celkovo patria medzi to najlepšie. Ak. nie sú najlepšie úplne. Naozaj, portrétový režim je tu zvládnutý výborne.

Video je možné natáčať v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu, a to všetkými objektívmi. Ale pozor, ak začnete natáčať jedným z nich, počas samotného záznamu medzi nimi prepínať nemôžete. V prípade 4K@30fps, prípadne nižšieho rozlíšenia bez ohľadu na snímkovaciu frekvenciu, už je možnosť objektívy prepínať aj počas záznamu. Veľmi to však neodporúčam, pretože to vôbec nie je plynulé. Na videu nižšie môžete vidieť aj záber, na ktorom prepínam medzi hlavným a ultra-širokouhlým snímačom.

Zatiaľ čo fotografie môžem smelo zaradiť medzi to najlepšie, video už také skvelé nie je. Zábery si síce udržiavajú celkom služné farby a aj dynamický rozsah je výborný, no výhrady mám k stabilizácii obrazu. Tá mi príde počas chôdze až prehnaná. Je to vec, ktorá by sa mohla doladiť softvérovou aktualizáciou. Verím tomu, že do budúcna to bude podstatne lepšie. Pri natáčaní pohybujúcich sa objektov z miesta sú videá výborné a nemám k nim žiadne výhrady.

Batéria a nabíjanie

5000 mAh akumulátor vo vlajkových modeloch je dnes už štandardom. OPPO Find X5 Pro je však bežným jednodenným smartfónom, nič viac nečakajte. Výdrž batérie je napríklad v porovnaní so Samsungom Galaxy S22 Ultra o niečo slabšia. Výrazne horšie to našťastie nie je.

Na viac ako deň výdrže som sa nedostal ani raz, ale to som ani nečakal. Vybiť sa mi OPPO Find X5 Pro našťastie skôr nepodarilo. Avšak stále nie som úplne spokojný, čakal som ešte o niečo viac.

Smartfón som používal s automatickým nastavením rozlíšenia a samozrejme aj so zapnutou 120 Hz obnovovacou frekvenciou, pričom neboli aktivované žiadne šetriace režimy. Tých má mimochodom tento smartfón dosť a určite dokážu predĺžiť jeho výdrž, no obral by som sa tým o rôzne smart funkcie alebo automatickú synchronizáciu. A to určite nechcem. V niektorých situáciách sa to môže hodiť, takže na škodu šetriace režimy určite nie sú.

Zatiaľ čo z výdrže extra nadšený nie som, s nabíjaním je to úplne iná káva. 80 W káblové nabíjanie je skvelé, nabíjačka v balení určite poteší. Z 0 na 100 % sa mi tento smartfón podarilo nabiť len za 38 minút.

  • 10 min: 28 %
  • 20 min: 57 %
  • 30 min: 84 %
  • Plné nabitie: 38 min

Keďže ide o vlajkovú loď, chýbať nesmie ani bezdrôtové nabíjanie. To môže byť až 50 W, no bude potrebné zakúpiť špeciálnu nabíjačku, ktorá sa u nás nepredáva. A poteší aj reverzné bezdrôtové nabíjanie, vďaka čomu si môžete jednoducho a rýchlo nabiť svoje smart hodinky či bezdrôtové slúchadlá.

Recenzia OPPO Find X5 Pro: Záverečné hodnotenie

Skvelý smartfón, na ktorom sa nedostatky hľadajú naozaj ťažko. Niekomu by mohol chýbať 3,5 mm jack, niekomu slot na pamäťové karty, no jediným reálnym nedostatkom (ak nepočítam cenu) v porovnaní s konkurenciou je pre mňa použitie teleobjektívu, ktorý má len dvojnásobné optické priblíženie. To je naozaj málo v časoch, kedy už aj iPhone má 3x optický zoom.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nepoteší ani zahrievanie smartfónu pri používaní, ale toto je nedostatkom prakticky každého modelu s najvýkonnejším Snapdragonom. Výdrž batérie tiež mohla byť lepšia.

Skvelých vlastností je tu naozaj dosť. Vysoký výkon, špičkový displej, kvalitná keramická konštrukcia, kvalitné fotoaparáty, extrémne rýchle nabíjanie či nabíjačka v balení rozhodne majú svoje čaro. Poteší aj ochranný obal v balení, rovnako aj predinštalovaná ochranná fólia na displeji. Konkurencia by sa v tomto smere naozaj mohla učiť.

Recenzia OPPO Find X5 Pro
OPPO Find X5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Testovanie smartfónu OPPO Find X5 Pro som si nesmierne užíval. Ak by som teraz rozmýšľal nad novým telefónom, rozhodne by patril do užšieho výberu. Ponúka všetko, čo potrebujem, navyše je to zabalené v krásnom keramickom tele. Problémom však môže byť to, že značka je na Slovensku stále neznáma. Myslím si, že väčšina používateľov dá prednosť Applu či Samsungu. OPPO Find X5 Pro je však minimálne vyrovnaným súperom.

Recenzia OPPO Find X5 Pro: Konkurencia

Konkurencia je naozaj silná a hľadať ju musíme medzi najlepšími vlajkovými loďami. Samsung Galaxy S22 Ultra tiež ponúka špičkovú výbavu, navyše má dotykové pero S Pen, podstatne lepšie zoomovacie schopnosti fotoaparátu a dlhšiu softvérovú podporu. Tú má aj Apple iPhone 13 Pro Max, ktorý tiež pridáva kvalitný fotoaparát a bezkonkurečnú výdrž. Za zmienku stojí aj Huawei P50 Pro, ktorý má skvelý fotoaparát a plnú funkčnú výbavu, no chýbajú mu Google služby.

8.3

OPPO Find X5 Pro

OPPO Find X5 Pro je naozaj poriadna vlajková loď a patrí medzi to najlepšie na trhu. Nájdu sa aj nejaké nedostatky, no plusy ich výrazne prevyšujú. Poteší skvelý displej s vysokým rozlíšením, výborná nadstavba, ale aj procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 v spolupráci s 12 GB RAM. Fotoaparáty patria medzi absolútnu špičku, jedinú výhradu mám k teleobjektívu. Dvojnásobné priblíženie sa dnes už medzi vlajkami nenosí.

Poteší extra rýchle nabíjanie s nabíjačkou v balení, ochranná fólia, ktorá je predinštalovaná na displeji, ale aj pekný ochranný obal v balení. Kým ostatní výrobcovia balenie ochudobňujú, OPPO sa drží starej dobrej klasiky, čo je pre používateľa výhoda.

zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
90 %
Displej
90 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • Nabíjačka a obal v balení
  • Keramická zadná strana
  • Výborný displej
  • Prepracovaná nadstavba
  • Veľmi rýchle nabíjanie
  • Špiíčkový fotoaparát

  • Cena
  • Teleobjektív má len 2x optický zoom
  • Lesklé telo zachytáva odtlačky prstov
  • Na Slovensku to bude mať ťažké (neznáma značka)
16.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+