Samsung dnes v San Franciscu predstavil svoje najlepšie smartfóny, aké kedy vyrobil. Nasledovatelia legendárnej série sú tu a predstavenia sme sa osobne zúčastnili aj my. S čím prichádza najvybavenejší Samsung Galaxy S23 Ultra?
Predstavenie Samsung Galaxy S23+
Predstavenie Samsung Galaxy S23
Rovnaký, no dospelejší dizajn
Na prvý pohľad sa novinka od predchádzajúceho modelu veľmi nelíši. Opäť tu máme hranatý dizajn, veľký displej vpredu a prakticky totožné celkové rozmery. Zachovaný zostal aj nový dizajn fotoaparátu na zadnej strane. Samozrejmosťou je vodoodolnosť (IP68) a použité boli kvalitné recyklované materiály.

Samsung Galaxy S23 Ultra je prvým smartfónom, ktorý prichádza s krycím sklom Corning Gorilla Glass Victus 2. Takže s tým absolútne najlepším, čo môžeme aktuálne na trhu nájsť. Výrobca popracoval aj na odleskoch zadnej strany, ktoré sa snažil čo najviac minimalizovať. Výsledkom je pekný matný dizajn, ktorý dobre odoláva odtlačkom prstov, ale aj iným nečistotám.

Na pohľad je síce Galaxy S23 Ultra od Galaxy S22 Ultra prakticky nerozpoznatľný, no akonáhle novinku chytíte do ruky, rozdiel spoznáte ihneď. Displej je na bokoch zaoblený o trochu menej, no samotné hrany zariadenia sú ostrejšie. Pôsobí to modernejšie a štýlovejšie, taktiež to prispieva k lepšiemu úchopu.
Samsung Galaxy S23 Ultra: Špičkový displej a upravený čipset
Displej je opäť špičkový. Dynamic AMOLED 2X panel ponúka uhlopriečku 6,8", vysoké QHD+ rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Obnovovacia frekvencia je variabilná a môže ísť dole až na 1 Hz, čo výrazne šetrí batériu. Maximálny jas je na úrovni 1 750 nitov, s čitateľnosťou na priamo slnečnom svetle rozhodne problém mať nebudete.
Používateľov na Slovensku bude určite zaujímať aj to, ako sa Samsung vysporiadal s čipsetom. Tentokrát tu máme najnovší a najvýkonnejší Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, s ktorým smartfón prichádza aj na náš trh. Takže tohtoročné modely s Exynosom neexistujú.

Čipset však výrobca ešte upravil a optimalizoval pre novinky. Zvýšila sa jeho taktovacia frekvencia a aj celkový výkon. Samsung sa chváli aj tým, že výrazne zapracoval na chladení, takže by sme sa nemali obávať žiadneho prehrievania. To samozrejme otestujeme v recenzii.

Optimalizovaný čipset, Android 13 a nová nadstavba One UI 5.1 vraj ponúknu aj podstatne dlhšiu výdrž na jedno nabitie. Akumulátor vnútri má kapacitu 5000 mAh, ponúka 45 W káblové nabíjanie a k dispozícii je aj bezdrôtové nabíjanie, čoho súčasťou je reverzné bezdrôtové nabíjanie. Presne tak, ako sa na vlajkovú loď patrí.
200-megapixelový fotoaparát v hlavnej úlohe
Jedným z najväčších lákadiel smartfónu Samsung Galaxy S23 Ultra je jeho fotoaparát. Výrobca vôbec po prvýkrát siahol po hlavnom snímači s rozlíšením až 200 MP. Fotiť je možné v maximálnom rozlíšení, prípadne v 50 MP alebo 12,5 MP rozlíšení. To znamená, že tu máme aj tzv. Pixel binning, čiže technológiu spájania pixelov do jedného väčšieho.

Hlavný snímač má svetelnosť f/1.7 aj optickú stabilizáciu obrazu. K dispozícii je 12 MP ultra-širokouhlý objektív s uhlom záberu 120 stupňov a aj dva približujúce objektívy, ktoré už poznáme z predchodcu. Oba ponúkajú optickú stabilizáciu obrazu a rozlíšenie 10 MP, pričom jeden opticky približuje 3x, druhý periskopický až 10x.
Vďaka výkonnému čipsetu a umelej inteligencii sa môžete tešiť aj na rýchlejšie a plynulejšie prepínanie medzi objektívmi a novinkou má byť aj to, že po prepnutí sa nezmení farebné podanie. Systém totiž po novom v reálnom čase vyhodnocuje zábery zo všetkých snímačov.
Parametre Samsung Galaxy S23 Ultra
Rozmery | 163,4 x 78,1 x 8,9 mm |
Hmotnosť | 233 gramov |
Displej | 6,8", 3088 x 1440p, 1-120 Hz, 1750 nitov, Gorilla Glass Victus 2 |
Čipset | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 (upravený pre Samsung) |
RAM a úložisko | 8 GB + 256 GB 12 GB + 512 GB 12 GB + 1 TB |
Fotoaparát | 200 MP, f/1.7, OIS 12 MP, f/2.2, uhol záberu 120˚ 10 MP, f/4.9, OIS, 10x optický zoom 10 MP, f/2.4, OIS, 3x optický zoom12 MP, f/2.2 - selfie |
Batéria a nabíjanie | 5000 mAh 45 W káblové nabíjanie Bezdrôtové nabíjanie + reverzné bezdrôtové nabíjanie |
Operačný systém a nadstavba | Android 13 a One UI 5.1 |
Ostatné | Bluetooth 5.3, stereo reproduktory, integrované pero S Pen, |
Cena | od 1399 € |
Samsung Galaxy S23 Ultra: Cena a dostupnosť
Kompletný cenník série Samsung Galaxy S23 môžete nájsť v samostatnom článku. Nachádzajú sa v ňom nielen informácie o cenách, ale aj o zaujímavých akciových ponukách, ktoré si pre svojich zákazníkov Samsung pripravil počas prvých dní predaja.
Konkurencia
Konkurenciou budú samozrejme tie najlepšie smartfóny, ktoré budú predstavené v roku 2023. Aktuálne najväčším konkurentom je Apple iPhone 14 Pro Max, ktorý sa v základe predáva o stovku drahšie, avšak len s polovičným úložiskom. Zaujímavé bude aj vivo X90 Pro, ktoré už bolo predstavené v Číne. Novinky chystá aj OPPO, vivo či Sony.
Opravte si. 512GB verzia má 12GB RAM
Vďaka :)
Obnovovacia frekvencia je variabilná a môže ísť dole až na 1 Hz, reálne tak aj ide či zase to isté, čo S22 Ultra, že min. je 24 Hz? Dá sa pri natáčaní 4K60 prepínať medzi fotoaparátmi?
Tak už som si zistil sám, že sa nedá
Podla coho je to najlepsi android telefon? Tie parametre su take normal na dostupne technologie. Uvidime co ten fotak dokaze. Za mna dizajn moc strohy a to hlavny konkurenti este len pridu
Súhlasím, typický Samsung minimum dizajnových zmien ale tak uvidíme, ja si zatiaľ Folda nechám aj keď ani ten nie je dokonalý 🙂
ja som sa rokmi vypracoval na hejtera Samsungov, ale za to nemusia byt zle, ale mne sa odjakziva nepacilo to ich prostredie, netvrdim ze ho nevylepsili. ale jednoducho tejto znacke sa vyhybam. Posledne som ju skukol na roadshow a prave Fold som porovnaval s Mate Xs 2, Huawei je ako z inej galaxie. A to ma komplikovanejsi displej, ale za to lepsie sa mi ten telefon drzal, displej mi prisiel krajsi a hlavne nebolo vidiet pruh a ani dotykom pri pouzivani, co sa u Foldu nedalo povedat aj vidiet aj citit a to sme ho tam skusali viaceri. Minus pre Huawei je USA, nic viac.
Áno ale to je tiež subjektívne. Existujú aj lepšie nadstavby aj horšie to je fakt a tie čínske… 🙂 Huawei mi nevadí ako značka, mám už roky ich hodinky ale ako mobil by mi to vadilo. Pruh u Fold mi vadil z recenzií, a z občasného držania v obchode, keď som si ho kúpil mi vadil cca asi hodinu potom som ho prestal vnímať. Foldy/flipy tento rok predstaví podľa mňa každý väčší výrobca.
ano, tak to citam aj na cinskych weboch o mobiloch :D nebude to len Oppo, Samsung, Huawei, ale zrejme okrem Motoroly. Osobne som ale zvedavy najviac na P60 Pro, Dufam ze nebude mat ten dizajn resp tie farby casti z objektivmi ako je v unikoch, potom som zvedavy na osekany hw. Marne hladam uz pomaly rok nastupcu za P40 Pro, mozno ho zase nevymenim :) Do Mate Xs 2 nejdem len z titulu tej sialenej ceny, tam si Huawei hodne trufa mimo Cinu. Ten mobil sa u nas oplati len cez operatora, su k nemu GT3 Pro, ale zase viazanost a operator ktory ma nedokazal uspokojit a stale predava HMS zariadenia bez podpory magiogo. Uz 3 roky. Dost hanba.
Tak s24 už hádam konečne prinesie niečo zaujímavé.
Jako chcel som prejst z S21U ale kaslem nato kvoli procaku a fotaku sa mi to neoplati
Ako v tejto dobe je asi tazko vyrobcovi uviest nejaku zazracnu “must have” funkciu do zariadeni. Celkovo asi pokial nepride k nejakej vyraznej technologickej zmene na urovni baterii a o hodne dokonalejsich ohybnych displayov, tak tu s Nami zostane este par rokov ta “nuda” v style maly update rok co rok. A niekde to je aj dobre, lebo moralna zivotnost zariadeni je tym padom vyssia a to vidiet aj na snahe dlsie podporovat zariadenia, ako tomu bolo doteraz. Kto ma S22 Ultra, tak nema prilis dovod menit ( jasne dovody sa najdu, kd velmi clovek chce ). Takisto aj pri Note 20 je to stale velka otazka.