MojAndroid

Spoločnosť Samsung je v aktualizovaní svojich smartfónov naozaj špička. Vývojári používateľom zabezpečujú pravidelné bezpečnostné aktualizácie pre modely nižšej, strednej ale aj vyššej cenovej kategórie. Tento krát spoločnosť vypúšťa najnovšiu systémovú aktualizáciu so stabilnou verziou nadstavby One UI 5 na dva smartfóny strednej triedy.

Ktoré smartfóny značky Samsung dostanú najnovšiu nadstavbu One UI 5?

Podľa informácií z portálu XDA-Developers je model Galaxy A53 prvým smartfónom strednej triedy, ktorý obdrží stabilnú verziu One UI 5. Najnovšia aktualizácia prichádza s firmvérovým označením A536BXXU4BVJG. Oficiálne vypustenie aktualizácie pre používateľov bolo ohlásené už pred niekoľkými dňami. Medzi prvými si mohli nový balíček stiahnuť zákazníci z Veľkej Británie a niektorých ďalších krajín. Postupne sa aktualizácia bude rozširovať aj do zvyšných častí Európy.

Samsung Galaxy A53 5G
Samsung Galaxy A53 5G | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Redaktori z portálu XDA-Developers zverejnili informácie aj o druhom smartfóne strednej cenovej kategórie, ktorý taktiež dostane najnovšiu verziu nadstavby pre operačný systém Android. Je ním Samsung Galaxy A73. Tento model obdržal nový balíček 2 dni po tom, čo spoločnosť vypustila aktualizáciu pre model A53. V tomto prípade bola aktualizácia vypustená v Malajzii. O pár dní sa však určite dostane aj na naše územie.

Nový update vám zaberie približne 2 GB úložného priestoru. Je v ňom zahrnutý aj bezpečnostný balíček z októbra 2022. Aktualizácia nadstavby je inšpirovaná dizajnom systému Android 13 a prinesie niekoľko zaujímavých funkcií.

Medzi ne patria aj nové módy pre One UI, upravené gestá na vykonávanie viacerých činností, nový spôsob prijímania notifikácií alebo nový spôsob telefonovania pomocou funkcie Bixby Text Call. Niektoré z nových funkcií sú bohužiaľ obmedzené a upravené len pre niektoré regióny, a preto je možné, že ich po nainštalovaní aktualizácie vo svojom smartfóne nenájdete.

Samsung Galaxy A73
Samsung Galaxy A73 | Zdroj: GSMArena.com

Ak by ste si chceli skontrolovať príchod najnovšej aktualizácie, stačí jednoducho ťuknúť na ikonu Nastavenia > Softvérové aktualizácie > Stiahnuť a inštalovať. Po aplikovaní postupu smartfón začne automaticky vyhľadávať najnovšie dostupné updaty. Ak sa vám pri vyhľadávaní nezobrazí nová aktualizácia, tak si na jej príchod budete musieť ešte chvíľu počkať.

Aktualizácie u konkurencie

V aktualizovaní smartfónov nezaostáva ani konkurencia od Xiaomi, ktorá pred niekoľkými dňami vypustila update na model Xiaomi 12. Spoločnosť Google taktiež predstavila aktualizáciu pre série Google Pixel 7 a Pixel 6. Aktualizáciu na Android 13 vypustila pre modely Xperia I IV a Xperia 5 IV aj japonská firma Sony.

Náš tip
NAY Android Roka 2022: Hlasujte za najlepšie Androidy a vyhrajte množstvo cien!

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
15.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+