MojAndroid

Americký gigant Google vypustil bezpečnostné updaty, ktoré pripadajú na mesiac november. Ide taktiež o prvú aktualizáciu pre sériu Google Pixel 7, keďže bola oficiálne predstavená len počas minulého mesiaca. Čo tieto updaty prinášajú? Informuje portál Phone Arena.

Série Pixel 6 a Pixel 7 budú mať lepšiu výdrž batérie

Je známe, že modelový rad Google Pixel 6 bol náchylnejší na chyby. Výrobca ich však už opravil cez softvérové aktualizácie. Pixel 7 je však v tomto ohľade stále spoľahlivejší. Novembrový update okrem vylepšeného zabezpečenia prináša aj opravu bugov na modeloch Pixel 6, Pixel 6a a Pixel 7. Najnovšie bezpečnostné záplaty však dostávajú všetky podporované Pixely. Konkrétnejšie ide o tieto zariadenia:

  • Google Pixel 4a
  • Google Pixel 4a (5G)
  • Google Pixel 5
  • Google Pixel 6
  • Google Pixel 6 Pro
  • Google Pixel 6a
  • Google Pixel 7
  • Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro
Google Pixel 7 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Najnovšia aktualizácia by mala pomôcť k zlepšeniu výdrže batérie Pixelu 6, Pixelu 6 Pro a Pixelu 6a. Malo by ísť o optimalizácie, ktoré smerujú na zvýšenú spotrebu určitých aplikácií. Chyby boli objavené aj v prípade najnovšej série. Vlastníci smartfónov Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro mohli zažívať problém s preblikovaním displeja v zelenom sfarbení a taktiež aj pády aplikácie Google Fotky počas využívania určitých funkcií na úpravu obrázkov. Update sa má postarať aj o zníženie energetickej náročnosti obrazovky.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6a a Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Tešiť sa je údajne možné aj na nižšie teploty pri záťaži. Je skvelé, že Google adresoval vzniknuté problémy hneď mesiac po oficiálnom predstavení týchto telefónov. Na záver ešte spomenieme, že v decembri by sme sa mali dočkať takzvaného “Feature Drop”, čo je vlastne aktualizácia, ktorá prinesie do systému nové funkcionality. Doteraz boli využiteľné skôr len na americkom kontinente, tak uvidíme, či si tentokrát Google prichystá aj niečo, čo je viac využiteľné pre nás.

Aktualizácie u konkurencie

Kráľom pravidelnosti a načasovaní aktualizácií spomedzi ďalších výrobcov je rozhodne juhokórejský gigant Samsung. Ten nedávno aktualizoval na Android 13 série Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S21 a Samsung Galaxy Note 20. Významnejší update dostáva aj modelový rad Samsung Galaxy S10. Na Android 13 ďalej aktualizuje aj japonské Sony. Čínsky Huawei priniesol októbrový update pre telefón Huawei P40 Pro. Najnovšia verzia nášho obľúbeného operačného systému na záver poputovala aj na Realme GT2 Pro či vivo X80 Pro.

Náš tip
Už žiadny Exynos. Samsung Galaxy S23 príde len so Snapdragonom, potvrdil Qualcomm

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+