MojAndroid

Aplikácia Expert RAW je určená pre milovníkov pokročilej fotografie. Dostupná je len v prípade vybraných modelov. Tento zoznam sa teraz podľa webu SamMobile rozšíril a Expert RAW môžu po novom používať majitelia týchto smartfónov.

Pokročilá fotoaplikácia Expert RAW prichádza na ďalšie modely

Debut tejto aplikácie bol na telefóne Samsung Galaxy S21 Ultra. Neskôr sa dostala aj na modely Samsung Galaxy S22+ a samozrejme aj na vlajkovú loď Samsung Galaxy S22 Ultra. Juhokórejský gigant teraz vyvinul túto pokročilú fotoaplikáciu pre ďalšie tri zariadenia. Ide o Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S20 Ultra a skladací Galaxy Z Fold2.

Samsung Aplikácia Expert Raw
Fotoaplikácia Expert Raw | Zdroj: AndroidAuthority.com

Aplikácia je už dostupná v Galaxy Store v počiatočnej verzii 1.0.05.4. Samsung taktiež dodal, že fotoaplikácia nemusí byť taká responzívna, ako na novších modeloch, čo je samozrejme pochopiteľné. Expert RAW umožňuje vyhotovovať fotografie v 16-bitovom RAW formáte DNG.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Tie môžete následne lepšie upraviť pomocou inej aplikácie, ako napríklad použitím starého známeho Adobe Lightroom. Pokročilá fotoaplikácia pre Samsung smartfóny ponúka pokročilejšiu kontrolu nad ISO, dĺžkou uzávierky, expozíciou, ostrením, vyvážením bielej, meraním či histogramom. Fotoaplikácia samozrejme podporuje používanie všetkých fotoaparátov daného zariadenia.

Náš tip
Google Pixel 7: Unikli kompletné špecifikácie oboch modelov

3.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+