MojAndroid

Už to bude niekoľko mesiacov, odkedy Samsung predstavil najnovšiu verziu svojej nadstavby One UI 3.0. Od tej doby už výrobca vydal niekoľko verejných beta verzií pre sériu vlajkových smartfónov Galaxy S20. Samsung už spomína najnovšiu verziu nadstavby aj na svojom webe, informuje Sammobile.

Už tento november

Pri dohľadaní významu prvej hviezdičky zistíte, že Samsung plánuje vydať nadstavbu One UI 3.0 už tento mesiac. Prvé zariadenia, ktoré túto nadstavbu získajú, nebudú prekvapivo zariadenia radu Note 20, ale vyššie spomínaného radu Galaxy S20. Rad Note 20 dostane aktualizáciu po rade S20 a nasledovať bude séria ohybných zariadení Fold, Z Fold 2, ale aj Galaxy Tab S7. Potom sa dostane aj na ostatné zariadenia vyššej strednej triedy.

Nové funkcie, ktoré získate s One UI 3.0

Z celého radu noviniek môžeme spomenúť redizajn notifikačného panelu a ovládacích prvkov v ňom. Samsung prinesie do novej verzie nadstavby možnosť rozšíreného ovládania mediálneho widgetu. Teda tej časti s práve prehrávanou piesňou v notifikačnom paneli. Ten vám po novom umožní ľahko zmeniť zdroj, cez ktorý sa muzika prehráva a taktiež sa rýchlo prepínať medzi mediálnymi aplikáciami.

One UI 3.0 nové notifikačné cetrum

Podobnou dizajnovou zmenou prejdú aj widgety na uzamknutej obrazovke. Dynamická uzamknutá obrazovka po novom bude schopná zobrazovať vám obrázky z vami vybraných kategórií. Túto funkciu môžete poznať aj z konkurenčných nadstavieb, ako EMUI (Dynamické tapety v Motívoch) alebo MIUI (Denná tapeta).

One UI 3.0 pozadia

Ďalej sa v krátkosti spomínajú aj vylepšenia zabezpečenia, teda Knox a aplikácie na prenos dát medzi zariadeniami Smart Switch.

One UI 3.0 Knox

Multitasking pomocou funkcie Multi.Active Window, ktorá sa nachádza na zariadeniach s väčšími uhlopriečkami (Galaxy Tab, Z Fold 2 a Fold) sa taktiež dočká príjemných zmien. Dual Preview a funkcia zadného fotoaparátu na snímanie selfie snímok, ktoré sú dostupné na Galaxy Z Fold 2 prídu aj na Galaxy Fold.

One UI 3.0 multitasking

One UI selfie

Nová verzia známej nadstavby One UI 3.0 vám taktiež umožní vykonávať video hovory pomocou AR Emoji. To sú tie kreslené avatary, ktorými viete nahradiť seba v prípade, ak sa necítite na svoju prezentáciu vo videohovore.

One UI AR Emoji

Vylepšenia neobídu ani pero S-Pen. To dostane vďaka aplikácii Pentastic nové možnosti ovládania systému. Tá je však dostupná len na zariadeniach rady Note 20.

One UI Pentastic

Svoje najnovšie verzie nadstavieb chystajú aj konkurenti. Len nedávno sme tu mali článok o pripravovanom MIUI 12.1 a v nedávnej recenzii OnePlus 8T som ukazoval konkrétne novinky OxygenOS 11.

Náš tip
Najlepšie smartfóny Xiaomi (Redmi): Vyberáme to naj z ponuky tohto výrobcu
2.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+