MojAndroid

Samsung Galaxy Z Fold 2, najnovšia “skladačka” od Samsungu, bola oficiálne predstavená len nedávno, no majitelia tohto netradičného smartfónu sa už tešia z prvých aktualizácií.

Ako informoval portál SamMobile, v týchto dňoch bola spustená distribúcia októbrovej bezpečnostnej aktualizácie. Najnovšia aktualizácia nesie označenie F916UXXS1BTJ1 postupne má byť uvoľňovaná v globálnom merítku.

Dostupná je aj pre slovenských majiteľov, pričom pre našu krajinu mala byť vydaná už 18. októbra. To znamená, že dnes by vám už systém aktualizáciu mal ponúknuť na stiahnutie. Jej dostupnosť si môžete overiť priamo cez systémové nastavenia jednoduchým vyhľadaním aktualizácií. Veľkosť aktualizácie je približne 168 MB.

Hoci neprináša žiadne nové funkcie či dramatické vylepšenia, dôležitá je práve z pohľadu bezpečnosti. Opravuje totiž 21 identifikovaných zraniteľností. Jedna z nich dokonca útočníkom teoreticky umožňuje získať prístup k obsahu aplikácie Secure Folder.

Reálne zneužitie tejto zraniteľnosti má síce byť pomerne komplikované, no skutočnosť, že ju Samsung opravil je rozhodne vítaná. Inštalácia najnovšej záplaty sa v každom prípade odporúča.

Samsung aktualizuje vo veľkom

Samsung sa v ostatných dňoch vo veľkom štýle pustil do aktualizácie svojich smartfónov. Galaxy Fold získa funkcie svojho nástupcu Galaxy Z Fold 2 a nadstavba One UI 2.5 dorazila na Samsung Galaxy S9 a S9+, Samsung Galaxy Note 9 či Samsung Galaxy A51.

Okrem toho sa softvérového vylepšenia fotoaparátov dočkal model Samsung Galaxy S20 a Nadstavba One UI 3.0 v beta verzii bola sprístupnená pre Samsung Galaxy Note 20.

Náš tip
Sú skladacie smartfóny s ohybnými displejmi dostatočne odolné?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+