MojAndroid

Tento rok sme pre vás pripravili seriál o najlepších Android aplikáciách. Jeho názov je 50 MUST HAVE Android aplikácie a jeho cieľom bolo priniesť vám zoznam aplikácií, ktoré by nemali vo vašom smartfóne či tablete chýbať. Každý týždeň ste si mohli prečítať o jednej Android aplikácií, a keďže sa schyľuje ku koncu tohto roka, rozhodli sme sa, že vám aplikácie z tohto seriálu ešte pripomenieme. Toto je ďalších 10 Android aplikácií, ktoré vám nemôžu chýbať!

QuickPic

Aplikácia s názvom QuickPic je alternatívou ku galérii vo vašom Android zariadení. Tento titul vás dokáže osloviť najmä svojimi funkciami a prehľadným prostredím, ktoré značne zjednoduší používanie galérie a pomôže vám s organizáciou vašich snímok a videí. Samozrejmosťou sú aj pokročilé možnosti pre zdieľanie a ďalšie funkcie, ktoré v bezplatnej aplikácii QuickPic oceníte.

50-must-have-quickpic

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: QuickPic (31.časť)
Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.7.4
Aktuálna cena: Zdarma

Truedialer

Aplikácia Truedialer slúži ako náhrada za dialer (aplikáciu na vytáčanie kontaktov) pre váš Android smartfón či tablet. Ide o pekne spracovanú aplikáciu, ktorá ponúka prepracované funkcie a je vhodná najmä pre tých, ktorí pracujú denne s kontaktmi, veľa volajú a ich natívny dialer nepracuje tak, ako by si priali.

50-must-have-truedialer

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Truedialer – Dialer & Contacts (32.časť)

Textra SMS

Textra SMS je veľmi praktickou a dobre spracovanou aplikáciou na SMS správy. Ponúka dizajn vytvorený podľa dizajnového jazyka Material Design a drží sa hesla, že v jednoduchosti je krása. Praktickosť aplikácie pocítite už po niekoľkých hodinách používania a pokiaľ patríte medzi používateľov, ktorí denne pracujú s veľkým množstvom SMS správ, určite si titul obľúbite.

50-must-have-textra-sms

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Textra SMS (33.časť)
Verzia: 3.44
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.44
Aktuálna cena: Zdarma

Google Translate

Aplikácia Google Translate, inak známa aj ako Prekladač Google, je bezplatne dostupným prekladačom takmer všetkých dôležitých svetových jazykov. Aplikácia vo svojom základnom princípe funguje online, avšak ponúka možnosť stiahnuť si vybrané slovníky aj do pamäte zariadenia. V zahraničí tak môžete využívať preklad bez toho, aby ste boli pripojení k internetu. Celkovo je v aplikácii dostupný preklad až pre 90 jazykov.

50-must-have-google-translate

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Google Translate (34.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

My Paid Apps

Android aplikácia s názvom My Paid Apps je veľmi jednoduchým titulom s praktickým účelom – slúži na zobrazenie aplikácií, hier, kníh, filmov či hudby, ktoré ste si v obchode Play zakúpili. Doteraz táto funkcionalita v obchode Play pre Android zariadenia nie je dostupná, a tak nemôžete spravovať tituly, ktoré ste si už zakúpili.

50-must-have-my-paid-apps

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: My Paid Apps (35.časť)
Verzia: 3.6.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.6.2
Aktuálna cena: Zdarma

Monefy

Aplikácia s názvom Monefy slúži na sledovanie vašich financií. Môžete v nej jednoducho sledovať úroveň vášho účtu, pomer príjmov a výdavkov a samozrejme si jednotlivé pohyby peňazí priraďovať do rôznych kategórií. Celé prostredie aplikácie je veľmi jednoduché a rozdelené podľa farieb, takže sa vo svojich financiách môžete rýchlo orientovať.

50-must-have-monefy

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Monefy (36.časť)
Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.6
Aktuálna cena: Zdarma

Nokia HERE Mapy

Mapy Here od spoločnosti Nokia sú bezplatnou alternatívou k turn-by-turn navigácii vo vašom mobilnom zariadení. Okrem prehľadného prostredia a pekne spracovanej grafiky ponúkajú aj niekoľko ďalších výhod – napríklad offline navigovanie. Stačí, aby ste si mapy raz stiahli do svojho mobilu a môžete sa nechať navigovať aj v zahraničí bez nutnosti pripojenia k internetu. Poteší aj podpora pre 64-bitové procesory, ktoré sa tento rok začali distribuovať vo veľkom.

nokia-here-mapy-titulka

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Nokia HERE Mapy (37.časť)
Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma

Cerberus

Cerberus je titul, ktorý slúži ako zabezpečenie vášho Android zariadenia v prípade straty alebo krádeže. V podstate ide o principiálne veľmi jednoduchú aplikáciu s diaľkovým ovládaním vášho zariadenia. Výhodou je niekoľko spôsobov ovládania na diaľku, pričom svoje zariadenie dokážete ovládať aj v prípade, že z neho vyberú vašu SIM kartu a vypnú GPS.

50-must-have-cerberus

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Cerberus (38.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

RAR pre Android

Aplikácia RAR pre Android prináša klasickú RAR/UNRAR aplikáciu pre mobilné zariadenia so systémom Android od verzie 4.0 vyššie. Môžete v nej archivovať súbory do archívov typu RAR a ZIP, pričom aplikácia rozpozná a dokáže extrahovať súbory z archívov s príponami RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO a ARJ (plus kompresie typu ZIPX s BZIP2, LZMA a PPMD). Podporu tu nájdu aj formáty UDF a ISO9660. Okrem toho slúži táto aplikácia aj ako klasický správca súborov.

50-must-have-rar-android

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: RAR pre Android (39.časť)

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Dumpster

Aplikácia Dumpster je akýmsi košom pre vaše súbory. Ide o aplikáciu, ktorá dokáže sledovať vymazané súbory a obnoviť ich v prípade, že ich potrebujete. Takýmto spôsobom môžete zachrániť nielen fotografie a hudbu, video, ale aj pdf, zip, mp3, mp4, ppt, doc, avi, mpg, jpg, rar a ďalšie typy súborov.

50-must-have-dumpster

Náš tip
50 MUST HAVE Android aplikácie: Dumpster (40.časť)
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

1.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+