MojAndroid

V seriáli 8 dní s Galaxy S8 vám do detailov predstavíme novinky Samsung Galaxy S8,  Samsung Galaxy S8+ a všetky funkcie a vlastnosti, ktoré ponúkajú. Mnohí hovoria, že ide o najlepšie vybavené Android smartfóny súčasnosti, a tak vám ich chceme priblížiť touto sériou článkov. V minulej časti sme predstavili fotoaparát v Galaxy S8 a S8+. Dnes vám povieme viac o možnostiach pripojenia a o mobilných sieťach, ktoré podporuje Samsung Galaxy S8 a S8+.

Seriál 8 dní s Galaxy S8:

  1. časť: 8 dní s Galaxy S8: Konštrukcia a snímače. Čo všetko ponúka novinka od Samsungu?
  2. časť: 8 dní s Galaxy S8: Infinity displej a jeho funkcie – opäť najlepší na trhu
  3. časť: 8 dní s Galaxy S8: Výkon, ktorý mu môžu závidieť
  4. časť: 8 dní s Galaxy S8: Samsung Experience je skutočným zážitkom
  5. časť: 8 dní s Galaxy S8: Desktopový režim Samsung DeX
  6. časť: 8 dní s Galaxy S8: Jeden z TOP fotomobilov na trhu

Pripojenie hračkou

Pokiaľ si potrpíte na kvalitné pripojenie, Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S8+ vás nesklamú.Na pripojenie k internetu je v týchto zariadeniach zabudovaná Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, no využiť môžete aj pokročilé mobilné siete. Dostupné sú 3G siete s teoretickou maximálnou rýchlosťou 42,2 Mb/s pri sťahovaní a 5,76 Mb/s pri odosielaní dát, ale aj 4G siete LTE-A (4CA) kategórie 16 s teoretickou rýchlosťou na úrovni až 1024/150 Mbps.

Samsung Galaxy S8 a S8+ sú zariadenia, ktoré na našom území podporujú najrýchlejšie mobilné pripojenie. A áno, podporujú aj 800 MHz pásmo LTE siete. Na našom trhu sa predáva verzia s jedným slotom na SIM kartu, no v zahraničí bude dostupný aj dualSIM model, čo rozhodne poteší majiteľov 2 SIM kariet.

Nový Bluetooth 5.0

Na pripojenie k ďalším zariadeniam a príslušenstvu vo vašom okolí môžete použiť aj nový Bluetooth 5.0. Ten prináša podporu pre funkcie A2DP, LE, aptX, ale aj lepší dosah a nižšiu energetickú spotrebu. Bluetooth 5.0 je naozaj veľmi praktickou inováciou, ktorú skôr či neskôr ocení každý z majiteľov Samsungu Galaxy S8 a S8+.

Foto: MKBHD

Jednou z noviniek, ktoré so sebou prináša Bluetooth 5.0, je aj Dual Audio. Táto funkcia umožňuje súčasné pripojenie dvoch rozdielnych Bluetooth slúchadiel alebo reproduktorov. Vďaka tomu môžete počúvať tú istú hudbu s kamarátom, či partnerom na dvoch rozdielnych slúchadlách alebo reproduktorom aj napriek tomu, že zvuk pôjde len z jedného zariadenia.

Bezkontaktné platby aj presná navigácia

V smartfónoch Samsung Galaxy S8 a S8+ je prítomné aj NFC, ktoré môžete využiť napríklad na bezkontaktnú platbu v obchodoch, či na párovanie s Bluetooth zariadeniami. NFC čip je umiestnený klasicky, v zadnom kryte pod úrovňou fotoaparátu.

Záujemcov o nové smartfóny z dielne spoločnosti Samsung rozhodne poteší aj prítomnosť  služieb určovania polohy A-GPS, GLONASS, BEIDOU a systému GALILEO, ktoré zaručia naozaj presné určenie vašej polohy na celom svete.

USB-C pre moderné káblové pripojenie

Na káblové pripojenie slúži USB-C v3.1, ktoré ponúka podporu obojstranného konektora a slúži na nabíjanie, aj pripojenie k počítaču. Treba podotknúť, že ide o otvorený konektor, a to aj napriek tomu, že zariadenie ponúka certifikát odolnosti IP68. Pred opätovným nabitím zariadenia po tom, ako ho ponoríte do vody, tak nechajte konektor dobre vyschnúť a z času na čas ho aj vyčistite, aby nedošlo kvôli nečistotám a usadeninám k skratu pri nabíjaní.

Samsung Galaxy S8+ 15

V poslednej časti tohto seriálu vám predstavíme batériu Samsungu Galaxy S8 a S8+. 

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Samsung.

21.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+