MojAndroid

Samsung včera po dlhom čakaní konečne odhalil svoje nové vlajkové lode. Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ sú naozaj atraktívne zariadenia, ktoré majú čo ponúknuť. Už na prvý pohľad je zrejmé, že ide o výnimočné telefóny. Jedinečnosť ale nekončí pri dizajne.

Náš tip
Samsung Galaxy S8 vs. LG G6 vs. Google Pixel vs. Huawei P10 vs. HTC 10: Porovnanie parametrov

Novinky totiž ponúkajú aj fantastické vybavenie konektivity. Galaxy S8 je totiž jedným z prvých zariadení, ktoré podporuje gigabitové LTE pripojenie. Oba procesory, Snapdragon 835 aj Exynos 8895, podporujú LTE Cat.16 s potenciálnou prenosovou rýchlosťou 1 Gbit/s. Na videu nižšie si môžete pozrieť, ako blízko k tomuto míľniku mal smartfón v reálnom teste.

Okrem toho je ale Galaxy S8 aj jedným z prvých smartfónov s Bluetooth 5.0. Táto technológia prišla až tak skoro, že Bluetooth 5.0 zatiaľ ani nie je oficiálny štandard. Ide iba o označenie, ktoré definuje modernejšiu technológiu pripojenia. Tá ponúka dvojnásobné prenosové rýchlosti a až štvornásobný dosah signálu.

Táto technológia je okrem iného potrebná aj pre funkciu Dual Audio, ktorú novinky od Samsungu ponúkajú. Táto funkcia umožňuje súčasné pripojenie dvoch rozdielnych Bluetooth headsetov. Vďaka tomu môžete počúvať tú istú hudbu s kamarátom či partnerom na tom istom zariadení.

Hoci pre mnohých používateľov pôjde o drobnosti, ktoré možno ani nevyužijú, je skvelé vidieť, že výrobcovia sa snažia inovovať aj v smere konektivity. Koniec-koncov, čoraz viac sme závislí na pripojení k rôznym sieťam a prirodzene očakávame, že sa budú zdokonaľovať aj tieto spôsoby pripojenia.

Zdroj: SamMobileThe Verge

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+