MojAndroid

Samsung predstavil minulý mesiac dvojicu smartfónov, na ktoré čakal doslova celý svet. Ide o najväčších konkurentov iPhone-u od Apple a nové smartfóny Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S8+ naozaj dokázali, že sú hodné svojho mena. Samsung sa tento rok vykašľal na “plochú” verziu svojej vlajkovej lode a všetky svoje karty vsadil na “edge” displej. Okrem toho ponúkajú jeho nové vlajkové lode aj ďalšie novinky, ktoré vás už na prvý pohľad zaujmú.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Slúchadlá za 100 EUR

Samsung v balení svojej novej vlajkovej lode rozhodne nešetril. Okrem samotného smartfónu v ňom nájdete rýchlonabíjačku (9V/1,67A, resp. 5V/2A), redukciu z microUSB na USB C, ihlu na vyberanie SIM karty a parádne slúchadlá AKG v hodnote 100 EUR. Dovolíme si tvrdiť, že priamo v balení smartfónu sme takto kvalitné slúchadlá ešte nevideli. Hrajú naozaj bravúrne a na svoje si príde aj náročnejší poslucháč.

Samsung Galaxy S8+ 25

KONŠTRUKCIA | Väčší displej, menšie okraje

Samsung Galaxy S8+ je naozaj veľký smartfón. Ani tak nie rozmermi (159,5 x 73,4 x 8,1 mm) ako skôr displejom, ktorý ponúka až 6,2″ uhlopriečku a pomer displeja ku telu smartfónu na úrovni 84%. Brady pod aj nad displejom sa zmenšili, no aj napriek tomu je tento smartfón naozaj ťažké ovládať jednou rukou.

Samsung Galaxy S8+ 1

Tento pocit budete mať nielen pri práci s displejom, ale napríklad aj pri odomykaní, pokiaľ máte nastavený ako zabezpečovací prvok odtlačok prsta. Snímač odtlačkov sa totižto presťahoval na zadnú stranu, hneď vedľa fotoaparátu, a aj keď si myslíme, že máme naozaj dosť veľké ruky, nedokázali sme naň dosiahnuť pri normálnom držaní zariadenia v ruke. Pri takto veľkom smartfóne by sme rozhodne privítali umiestnenie snímaču odtlačkov trochu nižšie.

Samsung Galaxy S8+ 7

Čo sa nám na novom Galaxy S8+ naozaj páči je jeho dizajn. Pôsobí futuristicky, no aj napriek tomu nesie na sebe stopu svojich predkov. Predná časť prišla o hardvérové tlačidlo domov, ktoré bolo pre Samsung príznačné. Musíme sa však priznať, že nám nechýba. Namiesto neho nájdete v spodnej časti konštrukcie spodok displeja, ktorý zobrazuje virtuálne tlačidlo Domov. Vďaka hmatovému senzoru dokáže zariadenie rozpoznať, že ho stláčate a prebudí displej.

Samsung Galaxy S8+ 17

Predná strana dostala tiež jednu novinku – snímače očnej dúhovky. Pomocou nich môžete zabezpečiť svoje zariadenie a doslova len pohľadom ho dokážete aj odomknúť. Senzory dúhovky sa nachádzajú naľavo aj napravo od predného reproduktoru, ktorému robí spoločnosť aj predná kamera s 8 Mpix rozlíšením. Samsung v prípade modelu Samsung Galaxy S8+ nezabudol ani na merač tepu. Ten sa už klasicky nachádza v zadnej strane pri fotoaparáte.

Samsung Galaxy S8+ 16

Samotné zariadenie váži až 173 gramov, čo budete po niekoľkodňovom nosení vo vrecku cítiť. Samsung pri jeho výrobe použil odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, ktoré chráni prednú aj zadnú stranu. Je to štýlové, o tom niet pochýb, no s praktickosťou to nemá moc spoločné. Pokiaľ máte vlhké dlane, zariadenie sa vám bude šmýkať a aj napriek väčšej dlani ho máte niekedy problém udržať v ruke. Všetko je však otázkou zvyku. Nevýhodou odolného skla je však aj to, že sa jednoduchšie poškriabe alebo praskne, pokiaľ vám zariadenie spadne na zem.

Samsung Galaxy S8+ 24

Samotná konštrukcia prináša ešte jednu zmenu – je ňou špeciálne tlačidlo pre asistenta Bixby. To sa nachádza vľavo, presne na opačnej strane ako tlačidlo vypínania. To je klasicky možné nahmatať palcom pravej ruky. Ovládanie hlasitosti sa nachádza nad tlačidlom asistenta Bixby a nanoSIM spolu s microSD kartou do zariadenia môžete vložiť vďaka slotu v hornej časti. Spodná hrana obsahuje hlasný reproduktor, USB C konektor a 3,5 mm audio jack. Chvalabohu…

Konštrukcia aj v tomto prípade ponúka odolnosť zaručenú certifikátom IP68, čo znamená, že zariadenie môžete ponoriť 1,5 metra pod hladinu vody po dobu maximálne 30 minút. Skôr sa však môžeme baviť o tom, že sa dá tento smartfón používať v daždi, počas sneženia alebo že sa nemusíte báť jeho poškodenia pri športovaní či inej činnosti, keď prichádza do styku s vodou.

Samsung Galaxy S8+ 18

Celkovo je konštrukcia tohto zariadenia naozaj príťažlivá, moderná a sexy. Opäť však prináša tie isté nedostatky, aké mal aj Samsung Galaxy S7 Edge či iné modely “S-kovej rodiny”. Aj tento rok vám tak odporučíme, aby ste si spolu s novou Galaxy S8-čkou kúpili rovno odolné sklo a ochranný kryt, inak vás pád tohto zariadenia na zem môže stáť nielen veľa peňazí, ale aj hnevu a nervov. A pripravte si aj servítky a handričky na večne zacapkaný displej a zadný kryt…

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
18.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+