MojAndroid

V minulých dieloch sme si predstavili niektoré tie popredné funkcie smartfónu Xiaomi Mi 10T Pro 5G. Výborný hardvér však rozhodne nie je všetko, čo by mal správny telefón mať. Dôležité je aj používateľské prostredie a jeho odladenie. Preto dokážeme smelo povedať, že Xiaomi so svojou nadstavbou MIUI 12 to v tomto prípade dotiahlo veru ďaleko.

Ako určite viete, hardvér a špecifikácie telefónu na papieri jednoznačne nie je sú kritickými bodmi pri výbere nového smartfónu. Potrebné je aj zistiť si, akým softvérom dané zariadenie disponuje. 

Mnohí budú preferovať práve čistý Android, no drvivá väčšina výrobcov si operačný systém zvykne do istej miery upravovať. Vzniknú tak rôzne kategórie nadstavieb, a to od tých menej podarených až po také, ktoré je dokonca možné považovať za ešte lepšie, ako čistý Android samotný. Praví fanúšikovia Xiaomi si môžu presne toto myslieť o starom dobrom používateľskom prostredí MIUI.

MIUI 12 na Xiaomi Mi 10T Pro 5G je extrémne plynulé s množstvom funkcií

Grafická nadstavba MIUI 12 je jednoducho kombináciou podareného vzhľadu a výborných prídavných funkcií. Radi by sme zmienili, že nadstavba MIUI 12 je skutočne nadčasová, pretože svojimi funkciami už dávno predčila aj čistý Android. 

Xiaomi Mi 10T Pro 5G plocha

Tých je tu toľko veľa, že z počiatku ich využívať možno nebudete, no po pár dňoch zoznamovania sa so smartfónom zistíte, že iné systém možno už ani nechcete. Čínsky gigant si zrejme povedal, že aj tie najmenšie maličkosti dokážu urobiť život krajším. Koniec koncov je grafické prevedenie nadstavby čisto subjektívnou záležitosťou, no každý si dokáže zvyknúť a dokonca niektoré prvky sa nám páčia zo všetkých známych nadstavieb najviac. 

Xiaomi Mi 10T Pro 5G nastavenia

Zbierka pekných pozadí, zrenovované notifikačné centrum, možnosti personalizácie prostredia či množstvo vychytávok hrá Xiaomi Mi 10T Pro 5G výrazne do kariet. Počas používania tohto telefónu sme si pochvaľovali prepracované animácie a prechody, ktoré na 144 Hz obrazovke vyzerajú proste super. Keď k tomu pridáme ešte haptickú odozvu, z používania smartfónu sa rázom stáva zážitok.

Odladenosť systému je na skvelej úrovni a pokiaľ náhodou počas svojho používania zbadáte nejaké miernejšie nedostatky, nemusíte sa ničoho obávať. Softvérové aktualizácie bude telefón dostávať celkom pravidelne, čo rozhodne poteší. 

Xiaomi Mi 10T Pro 5G zadná strana

MIUI 12 je na záver podľa nášho názoru jednou z najatraktívnejších a najspoľahlivejších nadstavieb pre Android vôbec. Ak prechádzate zo smartfónu od iného výrobcu, prechod bude jednoduchý, pretože si na MIUI zvyknete rýchlo a určite sa vám po veľmi krátkej dobe začne páčiť.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Xiaomi.

9.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+