MojAndroid

Displej je podľa názoru viacerých hlavnou prednosťou každého moderného smartfónu. Ide o komponent, s ktorým sme v kontakte prakticky neustále počas toho, ako s telefónom narábame. Či už surfujeme po internete, sledujeme médiá, hráme hry či vytvárame krásne zábery zo života, dôležité je, aby bolo všetko zobrazené pekne, ostro, farebne verne a v podaní Xiaomi Mi 10T Pro 5G aj extrémne plynulo.

Kvalitný displej je veľmi dôležitý a Xiaomi Mi 10T Pro 5G prekvapí

Potenciálnych záujemcov o novinku Xiaomi Mi 10T Pro 5G môže najskôr zaskočiť fakt, že smartfón disponuje IPS LCD panelom, namiesto moderného OLED zobrazovača. Musíme vás však uistiť, že netreba sa ničoho obávať, práve naopak. Používateľ sa bude tešiť parádnemu, 144 Hz displeju, na ktorý je skutočne radosť sa dívať. 

Xiaomi Mi 10T Pro 5G displej

Ešte lepšie sú interakcie s ním, keďže sa zdá, že všetko pracuje v akomsi zrýchlenom režime. Všetky akcie na obrazovke idú priam bleskurýchlo. Vďačiť nemusíme iba jednému z najlepších procesorov, ktorý sa nachádza vo vnútri Xiaomi Mi 10T Pro. Výraznú úlohu v tom hrá práve veľmi plynulý zobrazovač.

Musíme uznať, že rozhodne ide o jeden z tých najlepších LCD displejov, s ktorými sme mali tú česť narábať. Má veľmi pekné zobrazenie, sýte farby s možnosťou ich úprav, skvelú odozvu na dotyky a predovšetkým vysokú obnovovaciu frekvenciu. Tá činí až 144 Hz, čo sa môže rovnať špičkovým herným monitorom.

Obrazovka, ktorá poteší prakticky každého používateľa

Rozdiel je markantný nielen počas hrania hier, ale aj v rámci bežného, každodenného používania. Keďže MIUI 12 je doplnené o mnoho elegantných prechodov a animácií, zážitok z používania 144 Hz panela je oveľa výraznejší. Technológia AdaptiveSync zaručí automatické prepínanie medzi 60, 90 a 144 Hz. Systém inteligentne zvolí, kedy sa hodí ktorá frekvencia, aby bol vyvážený pomer medzi šetrením energie a vylepšeným používateľským zážitkom.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G web

Musíme povedať, že rozdiel po prepnutí na 60 Hz je extrémne citeľný a okamžite opäť siahnete po 144 Hz obnovovacej frekvencii. Počas spomínaného gamingu je hráčovi zaručený plnohodnotný zážitok z hry. Pokiaľ hráte strieľačky alebo ďalšie multiplayerové hry, nad svojim súperom budete mať istú formu výhody, keďže celá hra bude bežať plynulejšie a vaše reflexy budú môcť zareagovať ešte o zopár milisekúnd skôr.

Xiaomi Mi 10T Pro 5G s obalom

Displej, tak ako aj celé Xiaomi Mi 10T Pro 5G, sú skutočne poriadnymi kúskami elektroniky. V kombinácii so skvelou výbavou a prívetivou cenou ide o kombináciu, ktorú môžu čínskemu gigantovi ostatní výrobcovia len ticho závidieť.

Článok bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Xiaomi.

6.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+