MojAndroid

V našej recenzii na smartfón Xiaomi Mi 10T Pro 5G sme vyzdvihli práve výkon tejto novinky. Telefón má potenciál predčiť nejedného svojho konkurenta. Dôvodov je hneď viacero. Podľa nášho názoru je však jedným z tých najväčších práve schopnosť smartfónu vykonať prakticky všetko, čo mu dáte za úlohu.

Qualcomm Snapdragon 865 v hlavnej úlohe

Pod kapotou Xiaomi Mi 10T Pro 5G sa nachádza momentálne absolútna špička procesorov pre smartfóny s Androidom, Snapdragon 865, z dielne amerického giganta Qualcomm. Ten zaručuje absolútne bezproblémový chod akýchkoľvek aplikácií.

Vďaka integrovanému grafickému akcelerátoru Adreno 650 môžeme povedať, že si na Xiaomi Mi 10T Pro 5G zahráte prakticky akúkoľvek hru na tom najvyššom možnom nastavení. Plusové body pridáva aj 144 Hz displej. Ten najmä v strieľačkách dokáže priniesť nad vaším súperom istú formu výhody, vďaka plynulejšiemu gameplayu. Pre tých, čo hry nehrajú, platí, že s výkonom nebude problém. 

Tento čipset má jednoducho rezervu výkonu aj na zopár rokov dopredu. Otváranie aplikácií je plynulé, prechody a animácie taktiež. Palec nahor musíme dať aj optimalizácii prostredia operačného systému Android 10 s nadstavbou MIUI 12. Tá okrem výborných vymožeností prináša aj haptickú odozvu, ktorá používanie smartfónu robí ešte príjemnejším. 

Výborné pamäťové hodnoty hrajú Xiaomi Mi 10T Pro 5G do kariet

8 GB operačnej pamäte je kapitolou samou o sebe, pretože toľko RAM možno nemá ani váš notebook či stolový počítač. Zaručený je tak bezproblémový multitasking a v závislosti od aplikovaného režimu šetrenia batérie vám aplikácie na pozadí ostanú otvorené veľmi dlho. Tým pádom nebude nutné čakať na ich opätovné spustenie.

Pokiaľ ide o vnútorné úložisko, spomenieme, že používateľ má na výber verziu so 128 GB pamäte a dostupná je aj edícia s 256 GB úložného priestoru. Obidve hodnoty sú viac ako dostatočné, no treba brať do úvahy absenciu slotu na microSD karty. Tým ale nedisponuje drvivá väčšina drahších smartfónov.

Výkon Xiaomi Mi 10T Pro 5G je proste hodný vlajkovej lode. Je super, že sa čínskemu gigantovi podarilo za celkom prijateľnú cenu implementovať jeden z tých najlepších procesorov súčasnosti. Aj vďaka tejto skutočnosti je možné prehlásiť, že novinka od Xiaomi je aktuálne jednou z najvýkonnejších a najrýchlejších na trhu.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Xiaomi.

4.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+