MojAndroid

Epidémia koronavírusu zasiahla takmer celý svet. Epicentrom nákazy sa stala Európa. Ani u nás na Slovensku sme sa tomu nevyhli a nové potvrdené prípady pribúdajú každý deň. Zmätok vo svete pomáha taktiež k šíreniu nepravdivých informácií, ktoré mnohokrát vyvolávajú u ľudí paniku.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa mnohé spoločnosti a organizácie rozhodli proti dezinformácii ľudí bojovať. Aktuálne napomáha šíreniu overených informácií Google, Facebook, Microsoft atď. S podobným riešením prichádza aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Tá ale okrem svojej webstránky spúšťa aj WhatApp bota.

Cieľom je prinášať aktuálne informácie o dianí vo svete

Zámerom WHO je predovšetkým priniesť iba overené informácie a obmedziť šírenie tých nepravdivých. Podľa portálu gsmarena.com by im s tým mal pomôcť nový WhatsApp bot. Toho si dokážeme v aplikácii WhatsApp aktivovať pridaním telefónneho čísla +41 79 893 18 92 do kontaktov. Následne si ho stačí v aplikácii vyhľadať a poslať správu. Ten nás následne informuje o ďalších možnostiach. Po spustení bota budeme dostávať správy s aktuálnymi informáciami.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot

Vyskúšali sme si, ako to funguje

Ako prvý krok, sme si pridali telefónne číslo +41 79 893 18 92 do kontaktov a následne sa nám kontakt objavil v aplikácii WhatsApp. Po ťuknutí sa otvoril čet, ktorý nás informoval že tento čet je oficiálnym účtom WHO.

who whatsapp bot 1

Následne sme mu poslali správu s textom “join”, keďže bot komunikuje výhradne v anglickom jazyku a boli nám ponúknuté ďalšie možnosti. Medzi ne patria napríklad informácie o aktuálnych číslach, odporúčania ako sa chrániť, alebo aj vyvrátenie rôznych mýtov ohľadom koronavírusu. Jednotlivé možnosti si môžeme zvoliť poslaním správy v ktorej uvedieme číslo zvolenej možnosti. Prípadne sa dá možnosť zvoliť poslaním priradeného emoji.

who whatsapp bot 2

My sme sa rozhodli to vyskúšať s emoji a zvolili sme si možnosť zobrazenia aktuálnych štatistík. Tie nám bot vypísal hneď obratom a správa taktiež obsahovala aj odkaz na oficiálnu stránku WHO. Na konci správy boli uvedené informácie o ďalších možných krokoch.

who whatsapp bot 3

Vyskúšať nového bota si môžete pokojne aj vy. Stačí si pridať telefóne číslo +41 79 893 18 92 medzi kontakty a postupovať podľa postupu vyššie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Umelá inteligencia dokáže identifikovať koronavírus už do 20 sekúnd

22.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+