MojAndroid

Epidémia koronavírusu zasiahla takmer celý svet. Epicentrom nákazy sa stala Európa. Ani u nás na Slovensku sme sa tomu nevyhli a nové potvrdené prípady pribúdajú každý deň. Zmätok vo svete pomáha taktiež k šíreniu nepravdivých informácií, ktoré mnohokrát vyvolávajú u ľudí paniku.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa mnohé spoločnosti a organizácie rozhodli proti dezinformácii ľudí bojovať. Aktuálne napomáha šíreniu overených informácií Google, Facebook, Microsoft atď. S podobným riešením prichádza aj Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). Tá ale okrem svojej webstránky spúšťa aj WhatApp bota.

Cieľom je prinášať aktuálne informácie o dianí vo svete

Zámerom WHO je predovšetkým priniesť iba overené informácie a obmedziť šírenie tých nepravdivých. Podľa portálu gsmarena.com by im s tým mal pomôcť nový WhatsApp bot. Toho si dokážeme v aplikácii WhatsApp aktivovať pridaním telefónneho čísla +41 79 893 18 92 do kontaktov. Následne si ho stačí v aplikácii vyhľadať a poslať správu. Ten nás následne informuje o ďalších možnostiach. Po spustení bota budeme dostávať správy s aktuálnymi informáciami.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp Inc.
Price: Free

Vyskúšali sme si, ako to funguje

Ako prvý krok, sme si pridali telefónne číslo +41 79 893 18 92 do kontaktov a následne sa nám kontakt objavil v aplikácii WhatsApp. Po ťuknutí sa otvoril čet, ktorý nás informoval že tento čet je oficiálnym účtom WHO.

who whatsapp bot 1

Následne sme mu poslali správu s textom “join”, keďže bot komunikuje výhradne v anglickom jazyku a boli nám ponúknuté ďalšie možnosti. Medzi ne patria napríklad informácie o aktuálnych číslach, odporúčania ako sa chrániť, alebo aj vyvrátenie rôznych mýtov ohľadom koronavírusu. Jednotlivé možnosti si môžeme zvoliť poslaním správy v ktorej uvedieme číslo zvolenej možnosti. Prípadne sa dá možnosť zvoliť poslaním priradeného emoji.

who whatsapp bot 2

My sme sa rozhodli to vyskúšať s emoji a zvolili sme si možnosť zobrazenia aktuálnych štatistík. Tie nám bot vypísal hneď obratom a správa taktiež obsahovala aj odkaz na oficiálnu stránku WHO. Na konci správy boli uvedené informácie o ďalších možných krokoch.

who whatsapp bot 3

Vyskúšať nového bota si môžete pokojne aj vy. Stačí si pridať telefóne číslo +41 79 893 18 92 medzi kontakty a postupovať podľa postupu vyššie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Umelá inteligencia dokáže identifikovať koronavírus už do 20 sekúnd

22.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Chao

    Troška od veci riešené. Tieto účty oficiálnych organizácií by sa mali dať inak pridávať, nie mobilným číslom. To teraz, keby som chcel napr. Amazon alebo Walmart pridať budem hľadať tel. číslo krížom krážom cez internet.

+