MojAndroid

Facebookom vlastnený WhatsApp je jednoznačne najpopulárnejšou aplikáciou na posielanie správ. Má cez dve miliardy používateľov, a aby si ich udržala, stále pridáva nové funkcie a inovuje s každou ďalšou aktualizáciou. Začiatkom tohto roka vyšla v beta verzií čierna téma a firma získala povolenie na spracovávanie platieb v Indii. Podľa najnovších informácií od XDA, najnovšia beta bude obsahovať zaujímavý bezpečnostný prvok.

Náš tip
Tmavý režim konečne aj vo WhatsAppe: Takto si ho nastavíte

Vo verzii 2.20.66 sa objavila funkcia zaheslovania záloh četu, ktoré budú odoslané do Disku Google. Umožňuje zaheslovanie záloh tak, aby ani Google či WhatsApp (Facebook) nedokázali prečítať obsah.

WhatsApp umožňuje zaheslovať zálohy
WhatsApp umožňuje zaheslovať zálohy

Môžeme s istotou povedať, že otvorenie takejto zálohy si bude vyžadovať zadanie hesla, bez ktorého vám do správ nikto neprenikne. Zatiaľ je táto funkcia v testovaní, a tak sa ešte niečo môže prípadne zmeniť. Je nutné spomenúť, že táto funkcia nie je v najnovšej bete dostupná automaticky, a že WABetainfo túto funkciu zapli manuálne.

Náš tip
Ako písať vo WhatsApp inými štýlmi písma? | NÁVOD

6.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+