MojAndroid

Nie všetci vedia, že populárny WhatsApp patrí spoločnosti Facebook. Je tomu tak od roku 2014, kedy americký gigant WhatsApp odkúpil za sumu 21,8 mld. dolárov. V tom čase mal WhatsApp 500 miliónov používateľov.

Náš tip
WhatsApp dostáva v beta verzii tmavý režim, nastavte si ho aj vy

Prešlo niekoľko rokov a aplikácia dosiahla významný míľnik. Na svojom blogu sa pochválila, že už má dve miliardy používateľov.

Je nám nesmiernym potešením podeliť sa s vami o správu, že od dnes WhatsApp podporuje už viac než dve miliardy používateľov po celom svete.

Okrem radosti z tohto ohromného čísla sa však WhatsApp sústreďuje na zvyšovanie bezpečnosti. Práve bezpečnosť je stále populárnou témou. A najmä po informáciách, ktoré nedávno vyplávali na povrch. Smartfón Jeffa Bezosa bol hacknutý práve prostredníctvom WhatsAppu. Avšak v tomto smere WhatsApp na vine nebol, tú urobil samotný Bezos. Viac sa dočítate v článku Smartfón šéfa Amazonu bol hacknutý cez WhatsApp účet.

2 miliardy používateľov, 5 miliárd stiahnutí

Aplikácia vznikla v roku 2009 pre operačný systém iOS. O rok neskôr získala podporu aj pre Android a neskôr aj ďalšie platformy. Ešte nedávno bolo najaktuálnejším číslom 1,5 miliardy používateľov, dnes sú to už dve.

Nedávno WhatsApp dosiahol ďalší významný míľnik – 5 miliárd stiahnutí v obchode Google Play. Jedinou aplikáciou, ktorá nepatrí Googlu a bola stiahnutá 5 mld. krát bol doteraz len Facebook. Túto hranicu prekonali už len aplikácie ako Gmail, Google Mapy či Chrome, ktorým sa to podarilo minulý rok.

Darí sa napríklad aj nami obľúbenej aplikácii Google Fotky. Tá ponúka napríklad neobmedzené úložisko pre vaše fotografie a videá vo vysokej kvalite.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

13.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+