MojAndroid

Z aplikácie WhatsApp sa stal v posledných rokoch najrozšírenejší nástroj pre priamu textovú komunikáciu medzi používateľmi smartfónov. Vďačí za to aj akvizícii s Facebookom, ktorý ju nenápadne prepojil s ďalšími svojimi službami a ich aplikáciami. Podľa portálu AndroidPolice teraz WhatsApp prekonal významný míľnik, keď prekročil 5 miliárd stiahnutí v obchode Google Play.

WhatsApp 5 miliárd stiahnutí

Od iOS na obrazovky stolných počítačov

Aplikáciu WhatsApp vytvorila a vydala v roku 2009 dvojica bývalých zamestnancov spoločnosti Yahoo! Brian Acton a Jan Koum pre platformu iOS. Spočiatku slúžila len na textovú komunikáciu medzi používateľmi smartfónov iPhone. O rok neskôr získala podporu pre Android a neskôr aj ďalšie platformy. V roku 2013 pribudla do aplikácie možnosť audio správ. Prelom ale nastal až v roku 2014, keď WhatsApp kúpil internetový gigant Facebook. Ten aplikáciu vylepšil o veľké množstvo funkcií, prepojil ju s inými svojimi službami a dokonca vydal desktopového klienta pre Windows a Mac OS.

WhatsApp nasleduje aplikáciu Facebooku

Prekonaním hranice 5 miliárd stiahnutí v Google Play sa stal WhatsApp len druhou aplikáciou tretích strán, ktorej sa to podarilo. Tou prvou bola bez väčšieho prekvapenia oficiálna aplikácia služby Facebook. Tomu pomohlo aj partnerstvo so Samsungom a ďalšími výrobcami, ktorí majú jeho aplikáciu predinštalovavajú. WhatsApp sa okrem toho ale pýši aj 1,5 miliardou aktívnych používateľov mesačne.

Ktoré ďalšie aplikácie pokorili 5 miliárd stiahnutí?

Hranicu 5 miliárd stiahnutí dosiahlo v obchode Google Play ešte 8 ďalších mobilných aplikácií. Všetky ale pochádzajú od spoločnosti Google, ktorá stojí za operačným systémom Android. Prvou jeho aplikáciou, ktorá to dokázala, bol balík služieb pre aplikácie tretích strán Služby Google Play . Minulý rok sa pridali napríklad Google Mapy, emailový klient Gmail alebo internetový prehliadač Google Chrome.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Facebook zrušil plány predávať reklamu cez aplikáciu WhatsApp

 

23.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+