MojAndroid

Služby Google Play slúžia na aktualizáciu aplikácií Google a aplikácií z Google Play. V týchto dňoch dosiahli Služby obrovský míľnik. Zaznamenali rovných 5 miliárd stiahnutí a stali sa tak prvou aplikáciou vôbec, ktorá zaznamenala takéto mega číslo v počte stiahnutí. 5 miliárd je skutočne úctyhodných.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Keď sa však povie A, treba povedať aj B. Služby Google Play síce oslavujú pekné číslo stiahnutí, no reálne ich také množstvo ľudí rozhodne manuálne nestiahlo. Aplikácia Služby Google Play býva predinštalovaná na množstve mobilných zariadení s operačným systémom Android už pri spustení. V momente, keď sa používateľ prihlási do svojho Google konta, sa zároveň automaticky Služby pripočítajú ako stiahnutá aplikácia.

Náš tip
WhatsApp oslavuje milliardu denných používateľov

O čom sú Služby Google Play?

Služby Google Play si netreba mýliť s obchodom Google Play. Poskytujú okrem aktualizácií aplikácií aj ďalšie základné funkcie, ako je synchronizácia kontaktov, overovanie pre služby Google, prístup ku všetkým najnovším nastaveniam ochrany osobných údajov používateľa a stará sa aj o kvalitnejšie a úspornejšie služby na prácu s údajmi o polohe.

Služby Google Play rovnako zlepšujú používateľskú skúsenosť s aplikáciami. Majú zrýchľovať vyhľadávanie offline, poskytujú podrobnejšie mapy a zlepšujú používateľskú skúsenosť pri hraní hier. Ak služby Google Play odinštalujete, aplikácie nemusia fungovať.

Zdroj: Google Play, androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+