MojAndroid

Aplikácia Google Mapy prednedávnom dosiahla v Obchode Play míľnik 5 miliárd stiahnutí. Týmto počtom tak porazila samotnú aplikáciu na prehľadávanie webov Google (Search).

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Povestná hranica bola prekonaná

Google Maps je druhou aplikáciou, ktorej sa podarilo dosiahnuť 5 miliárd stiahnutí. Historicky prvou aplikáciou s takýmto obrovským množstvom kliknutí na tlačidlo “Inštalovať” bol práve YouTube. Existujú všeobecne dva dôvody, prečo sa jedná v Obchode Play o tak obľúbenú aplikáciu. Prvým, jednoznačným dôvodom je fakt, že Google Mapy prichádzajú predinštalované na každom novom zariadení, ktoré disponuje Službami Google Play. Druhý dôvod je spracovanie a celková funkčnosť aplikácie. Keby Mapy Google neprichádzali ako predinštalované na smartfóne, určite by sme si ich dobrovoľne stiahli.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Aplikácia YouTube prekonala v obchode Play 5 miliárd stiahnutí
Náš tip
Rozšírená realita v Google Mapách čoskoro realitou
Náš tip
Aktualizujte si Google Chrome, útočníci využívajú chybu
11.3.2019
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+